تا ۳سال آینده ۱۷ شرکت طراحی با حمایت ایران خودرو تأسیس می‌شود

تا ۳سال آینده  ۱۷ شرکت طراحی  با حمایت ایران خودرو تأسیس می‌شود

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، سرمایه‌گذاری مشترک در همکاری با شرکای خارجی و حمایت از بخش خصوصی داخلی را اولویت اصلی و نقشه راه این گروه صنعتی برشمرد.
مهندس هاشم یکه زارع افزود: گروه صنعتی ایران‌خودرو نقشه راه توسعه همکاری‌های بین‌المللی خود را براساس سرمایه‌گذاری مشترک، انتقال فناوری تولید و استفاده از شبکه‌های صادراتی شرکای خارجی ترسیم کرده است.
وی ادامه داد: این گروه صنعتی، سیاست‌های تعیین شده از سوی مسئولان ذیربط در مورد شروط همکاری با خودروسازان خارجی مبنی بر آغاز تولید و ساخت داخل با تیراژ بالا، بهره‌گیری از شبکه‌های صادراتی، ‌استراتژی برد- برد و رشد صنعت قطعه‌سازی کشور را سرلوحه امور خود قرار داده است.
مهندس یکه‌زارع افزود: در دور جدید همکاری‌ها با شرکای خارجی به ازای بازاری که در اختیار آنها قرار می‌دهیم، تکنولوژی روز را طلب می‌کنیم و سطح محصولات تولیدی خود را افزایش می‌دهیم.
وی تأکید کرد: علاوه بر بهره‌گیری از فناوری در همکاری با شرکای خارجی، سرمایه‌گذاری مشترک در تولید محصول را در صدر برنامه‌های خود داریم.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: همکاری با شریک خارجی باید در جهت ارتقای فناوری و رقابت‌پذیری در بازار جهانی پیش برود نه در جهت وابسته شدن ما به آنها، همانگونه که رویکردهای پیشین همکاری خارجی به نحوی بود که در زمان قطع ناگهانی رابطه، حیات ایران خودرو با تهدید روبه رو شد و این نتیجه همان رویکرد
است.
وی یادآور شد: امروز ایران‌خودرو زیربار قراردادهایی که مونتاژکاری را برای این شرکت به ارمغان می‌آورد، نمی‌رود و رویکرد جدید به گونه‌ای است که ضمن تسهیل در دستیابی به فناوری‌های روز جهانی، با قطع همکاری به هر دلیلی، ادامه تولید شرکت مختل نشود و این موارد در قراردادهای جدید
گنجانده می‌شود.
وی با اشاره به آماده بودن زیرساخت‌های لازم برای توسعه همکاری با خودروسازان بزرگ جهان گفت: ایران‌خودرو در‌ سال‌های گذشته، سرمایه‌گذاری‌های لازم برای ظرفیت‌سازی را انجام داده و در حال طراحی پلاتفرم‌های خاص خود است، به این ترتیب بسترهای مناسب سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای حرکت در مسیر خودروسازان جهانی و برابری با آنها را فراهم کرده است.
وی، مهمترین عوامل برای مشارکت پایدار با خودروسازان بزرگ جهان را تسهیل قوانین و مقررات سرمایه‌گذاری برای بهبود فضای کسب و کار، حمایت دولت از پروژه‌های تحقیقاتی و طرح‌های توسعه خودروسازان داخلی، بازنگری قوانین صادراتی و فراهم شدن زمینه عضویت در انجمن جهانی خودرویی عنوان کرد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو همچنین از تأسیس ۱۷ شرکت طراحی مجموعه خودرو با حمایت این گروه صنعتی تا ۳سال آینده خبر داد.
مهندس یکه‌زارع با اشاره به حمایت ایران خودرو از بخش خصوصی در طراحی و تولید خودرو و قطعات گفت: ما به دنبال این هستیم که ۳ شرکت طراحی بدنه خودرو با حمایت و پشتیبانی ایران خودرو
ایجاد شود.
وی با بیان اینکه ایران‌خودرو با استفاده از مشاوران خارجی، خرید محصول این شرکت‌های طراحی را تا ۵ سال تضمین می‌کند، افزود: بعد از طراحی، مرحله قالب‌سازی است که در این بخش نیازمند تأسیس ۵شرکت قالب‌ساز جدید هستیم.
وی تصریح کرد: با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی این شرکت‌ها تا ۳سال آینده تأسیس خواهند شد و ایران خودرو ضمن آموزش این شرکت‌ها، تولید ۵سال آنها از شروع بهره‌برداری را خریداری می‌کند.
وی از لزوم تأسیس ۵شرکت خصوصی برای طراحی سیستم تعلیق سخن گفت و افزود: ۱۰ شرکت جدید قطعه‌ساز هم در این بخش باید تأسیس شوند یا قطعه‌سازان کنونی توانمندی خود برای پاسخگویی به نیازها را افزایش دهند.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با تأکید بر لزوم مونتاژ قطعات موتور در ایران خودرو گفت: تأسیس ۵ شرکت تولید‌کننده قطعات گیربکس و ۱۰شرکت تولید‌کننده قطعات موتور نیاز ایران خودرو برای تولید موتور را تأمین خواهد کرد.
مهندس یکه‌زارع با بیان اینکه ۳ شرکت خصوصی جدید نیز برای ساخت تریم داخلی خودرو باید تأسیس شود، توسعه توانمندی‌ها در بخش الکترونیک خودرو را نیز ضروری دانست.
وی آخرین مرحله تولید خودرو را آزمون جاده عنوان کرد و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأسیس شرکت آزمون جاده‌ای خودرو، همکاری‌های خوبی در این زمینه داشته است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو لازمه دستیابی و تحقق این برنامه‌ها را حمایت مسئولان و دولتمردان عنوان کرد و افزود: بخشش ۵۰ درصدی تعرفه‌های گمرکی ماشین‌آلات خط تولید، می‌تواند به عنوان یکی از راهکارهای حمایتی مطرح باشد.
وی تصریح کرد: با سودآوری این شرکت ها، علاوه بر کاهش هزینه‌های اجتماعی دولت، به علت ایجاد اشتغال موضوع تعرفه‌ها نیز با پرداخت مالیات جبران خواهد شد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، از آماده‌سازی پلتفرم اول ایران خودرو تا بهمن ماه سال آینده خبر داد که قوای محرکه آن نیز متعلق به ایران خودرو است و گفت: برای دومین پلتفرم با شریک خارجی قرارداد می‌بندیم و قصد داریم بر روی پلتفرم دوم، خودروهای هیبریدی و برقی نیز داشته باشیم.
وی از ورود نخستین خودروی برقی هیبرید ایران‌خودرو با تیراژ ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار دستگاه تا ۵/۱ سال آینده خبر داد و گفت: این پروژه با کمک سازمان گسترش به اجرا درآمده است.
مهندس یکه‌زارع با اشاره به شروع پروژه‌ای با همکاری سازمان گسترش برای طراحی و توسعه گیربکس اتوماتیک گفت: شرکت‌های خارجی دارای تیراژ بالا که با ما همکاری می‌کنند، باید همکاری مشترک داشته و ۳۰ درصد محصولات تولیدی را صادر کنیم.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: از طراحی تا تولید و آزمون باید قوی باشیم تا شرکای خارجی قوی‌تر با ما همکاری کنند چون زمان مونتاژکاری و سی. کی. دی. کاری گذشته است بنابراین باید روی استایل و بدنه کار ‌کنیم.
وی، از ورود نخستین موتور دیزل سواری ایران‌خودرو به بازار در بهمن سال آینده خبر داد که با کاهش ۳۰ درصدی مصرف سوخت و ۲۵ درصدی آلایندگی، قدرت آن ۴۰ درصد بیشتر است.
وی افزود: تولید سواری و وانت در ایران خودرو نهم آذرماه امسال از مرز ۴۰۰ هزار دستگاه گذشت و تا پایان سال به ۶۰۰ هزار دستگاه می‌رسد. تولید امسال تا نهم آذرماه، نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۹۳درصد افزایش نشان می‌دهد.
مهندس یکه زارع ادامه داد: ایران خودرو در سال ۱۴۰۰ یک میلیون و در سال ۱۴۰۴ یک میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید خواهد کرد که ۶۰درصد مجموع تولید خودرو در کشور را تشکیل می‌دهد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تأکید کرد: دغدغه تولید نداریم و توجه خود را روی خدمات پس از فروش، کیفیت، توسعه محصول و صادرات متمرکز کرده ایم که اگر این محقق شود، هیچ تحریمی مشکل آفرین نخواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذار