تأثیر وبسایت رسمی و به روز در صنایع

طی سال های اخیر مسأله دنیای مجازی به یکی از اساسی ترین مسائل موجود در دنیا تبدیل شده است و می توان تأثیر آن را در زندگی تک تک افراد مشاهده نمود ؛ طبیعتاً هنگامی که مسائل ، به یک اصل در زندگی تبدیل می شوند صنایع نیز تحت تأثیر آن قرار می گیرند و برای بهره مندی بیشتر مردم از محصولات خود، از آن استفاده  می کنند .

این موضوع بسیار حائز اهمیت است که صنایع به تمایلات شخصی و روزمره مخاطبان و مشتریان توجه ویژه ای داشته باشند و از آن تمایلات در جهت معرفی محصولات خود استفاده نمایند ؛ اما مشاهدات و بررسی های همکاران ما نشان می دهد که بسیاری از صنایع هنوز در حالت سنتی و قدیمی قرار دارند و توجه خاصی به دنیای مجازی و تأثیر وبسایت رسمی و به روز در صنایع ندارند، به نوعی تمام صنایع دارای یک وبسایت و رابط هایی مانند ایمیل و تلگرام هستند، اما به به روزرسانی آن ها نمی پردازند و سایت های اینترنتی آن ها غالبا” غیر فعال است. طبق آماری که در فروردین ماه سال 1396 توسط وزارت ارتباطات اعلام شده است بیش از 62 درصد خانوار های ایرانی دارای اینترنت هستند و بیش از 53 درصد از مردم ایران از اینترنت استفاده می کنند که این آمار نسبت به سال 1390 حدودا” دوبرابر شده است و روند فزایند افزایش آن کماکان ادامه دارد. بررسی ها نشان می دهد که تقریباً تمام صاحبان مشاغل و افرادی که به نوعی وابسته به صنایع هستند به اینترنت دسترسی دارند و می توانند امور روزمره و دادوستد خود را ازین طریق پیگیری نمایند، اما چرا صنایع توجه بسیار پایینی به این امر مهم و کارساز را دارند ؟

شاید پاسخ این پرسش به نبود زیرساخت ها و نیرو های متخصص در این حوزه مربوط باشد، به نوعی تحریم های بین المللی از جانب بزرگ ترین بازار های بین المللی مانند فارکس و یا حتی خدمات عمومی سرویس هایی مانند گوگل موجب شده تا کارشناسان آی تی کشور با درهای بسته مواجه شوند و راهی برای استفاده از تکنولوژی های به روز نداشته باشند. اما این دلیل نمی شود که صنایع در حوزه خبری و اطلاع رسانی کوتاهی کنند. انتشار اخبار دقیق  و اطلاعیه های مهم یک واحد صنعتی نه تحت تأثیر تحریم هاست و نه نیازی به وجود زمینه و نیروی متخصص دارد. آمارهای موجود در اپلیکیشن ها و وبسایت های خدماتی نشان می دهد که بیشترین دانلود و بازدید پس از سامانه های خبری و سرگرمی مربوط به فروشگاه ها و صاحبان صنایع است. گویی که مردم بیشتر از صاحبان صنایع به تجارت آنلاین توجه می کنند. به زبان عامیانه می توان گفت که بازار تقاضا از عرضه پیشی گرفته است و با وجود بستر و پتانسیل بسیار بالای محیط مجازی، بسیاری از صنایع بزرگ هنوز در عصر تاریک بازاریابی قرار گرفته اند و اخبار و اطلاعیه های آن ها در وبسایت ها و محیط های مجازی به ماه ها و حتی سال ها قبل باز می گردد.

سرآغاز موفقیت یک صنعت در دنیای مدرن قطعاً دارا بودن یک وبسایت جامع و به روز خواهد بود و اگر صنایع به تأثیر وبسایت رسمی و به روز در صنایع توجه کافی نداشته باشند و دستی بر روی وبسایت نکشند نمی توانند در بازار داغ پیش رو رشد قابل قبولی داشته باشند و خواهند دید که بازار های خارجی از آن سوی مرزها مخاطبان و مشتریان بازار داخلی را نشانه رفته اند و آن زمان باید به فکر چاره بود . کار امروز را به فردا موکول نکنید و  در گام اول وبسایتی به روز و مدرن به کاربران خود معرفی نمایید .

اشکان مهین فلاح

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد – ویژه نامه غرب استان تهران

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر