تأثیر رسانه ها بر کسب و کار شما چیست؟

تأثیر رسانه ها بر کسب و کار شما چیست؟

در عصر ارتباطات مهم ترین اصلی که به موفقیت کسب و کار شما کمک می کند تمرکز شما بر ارتباط سالم، پاسخگو و مستمر با مخاطبانتان است. در این ارتباط تأثیر رسانه ها چیست و رسانه ها تا چه میزان می توانند به کسب کارتان رونق دهند و تا چه حد ممکن است بر آن اثر منفی بگذارند؟! در این مقاله بر آنیم تا مختصری از تاثیر رسانه ها بر کسب و کارها سخن بگوییم و ۶ روش اجرایی استفاده بهینه از رسانه ها را بررسی کنیم.

نزدیک به ۴۰۰ سال از انتشار اولین روزنامه جهان می گذرد. از اولین دریچه کاغذی انسان مدرن به جهان پیرامونش. روزنامه ای که هر چند با استانداردهای امروز همخوانی و شباهت زیادی نداشت اما ساده ترین مفاهیم اولیه اطلاع رسانی و خبررسانی را دارا بود.  شاید روزی که «یوهان کارولوس» منتشر کننده اولین روزنامه رسمی جهان، «ریلیشن» (Relation)، برای روزنامه اش سطر به سطر قلم می زد هرگز فکرش را نمی کرد که چند صد سال بعدتر، روزنامه ها بخشی مهم و اساسی از زندگی بشر را به عهده بگیرند. تأثیری که شاید در نگاه اول در رسالت  وجودی هیچ نشریه و خبرنامه و روزنامه و سایت خبری دیده نشود اما در نگاهی عمیق تر به نیاز و ضرورت آن می توان پی برد. در این میان مسئله ای اساسی مطرح می شود و آن تأثیر رسانه ها بر دنیای نوین و مشخصاً نیاز کسب و کارها به آن هاست. رسانه ها تا چه میزان می توانند به بیزنس و کسب کار شما رونق دهند و تا چه حد ممکن است شما را از نان خوردن بیندازند؟! در این مقاله بر آنیم تا مختصری از تاثیر رسانه ها بر کسب و کار شما سخن بگوییم.

در عصر ارتباطات مهم ترین اصلی که به موفقیت کسب و کار شما کمک می کند تمرکز شما بر ارتباط سالم، پاسخگو و مستمر با مخاطبانتان است. این به معنای این است که دنیای بیرون از شرکت شما، که جامعه پیرامون شما هم هست، نیاز به شناخت دقیقی از شما دارد و این شناخت را نه فقط از راه تبلیغات شرکت شما، که حتی با خواندن یک خبر کوتاه نیز به دست می آورد. دنیای بیرون از شرکت شما که جامعه پیرامون شما هم هست، نیاز به شناخت دقیقی از شما دارد و این شناخت را نه فقط از راه تبلیغات شرکت شما، که حتی با خواندن یک خبر کوتاه نیز به دست می آورد.

تصور کنید شما در شرکتی کار می کنید که به شکل پیوسته در ماه چند خبر کوتاه به رسانه ها اعلام می کند. چه اتفاقی می افتد؟ شما در ذهن اجتماع مدام تکرار می شوید و هر بار به شکلی تازه و جدید خودتان را به نمایش می گذارید. اما باید به یک اصل مهم هم دقت داشت. وقتی که حرف از کسب و کار و بیزنس می شود شما باید همه تلاش خود را بکنید تا نه تنها بیشترین اخبار از شما در رسانه ها درج شود، بلکه رسانه ای شدن هر خبری را در محیط اجتماعی و رسانه ای پیرامونتان پایش و کنترل کنید. گاهی ممکن است هرگونه کوتاهی در این زمینه به قیمت گزافی برای شما تمام شود. اگر شرکت بزرگ یا کسب و کار مهم و معروفی هستید باید خود را از رویکردهای منفی رسانه ها نسبت به اخبار شرکت خود دور کنید و اگر در شرکتی تازه کار و نوپا مشغول به فعالیت هستید تلاش در ایجاد نگاه مثبت رسانه ای کنید.

برای گرفتن نتیجه و بازخورد مثبت، ۵ اصل را باید رعایت کرد و هیچ کدام را نمی توان ندیده گرفت. چهار اصل مهمی که اجرای درست و  حرفه ای آنها موفقیت کسب و کار شما را در عرصه رسانه تضمین می کند.

۶ اصل مهم برای رسیدن به بازخورد مثبت تأثیر رسانه ها :

۱: رسانه ها و خبرنگاران را بشناسید:

اطلاعات رسانه ها و خبرنگاران را جمع آوری کنید. مهم نیست که شرکت شما چقدر معروف و بزرگ یا کوچک و تازه کار است. هر خبری در محیط کار شما می تواند تبدیل به یک ارزش خبری، جریان و یا موج شود. پس برای روزی که نیاز به مخابره خبر دارید آماده باشید.

۲- نشست های خبری برگزار کنید:

ممکن است که برگزاری یک نشست خبری از شما زمان و هزینه بگیرد اما این را در نظر داشته باشید که در عوض، با یک تیر چند نشان زده اید. هم محصول شرکت خود  را ( چه مادی و چه معنوی) به شکل رسانه ای توزیع کرده اید. هم ارتباط خود را با رسانه ها حفظ و قوی تر کرده اید و هم کسب و کارتان را به شکل حرفه ای در ذهن ها منقوش کرده اید.

۳- برای رسانه‌ها به طور مداوم اخبار کسب‌وکارتان را ارسال کنید:

این کار با دو هدف صورت می‌گیرد: اول اینکه بدون ارسال مداوم خبرتان به رسانه‌ها، شانسی برای اینکه خبرتان در رسانه‌های آنها بازخورد داشته باشد ندارید. دوم اینکه رسانه‌ها باید به طور مداوم در جریان اخبار کسب‌وکار شما باشند تا تصویر ذهنی مثبتی از فعالیت‌های شما در آنها شکل گیرد.

۴- برای تولید و توزیع اخبار کسب و کارتان تقویم رسانه بنویسید:

برای ارسال اخبار شرکتتان نه خیلی عجله کنید که خبر از ارزش و محتوی خالی شود و نه آن قدر دیر اقدام به ارسال آن کنید که به قول معروف خبر بسوزد. از طرفی ارسال پیاپی و با فواصل بسیار کم زمانی خبرنگاران را از شما زده می کند و همینطور ارسال دیر به دیر اخبار، شما را از ذهن ها بیرون می برد.

سعی کنید برنامه تولید و توزیع اخبارتان را بر اساس یک برنامه مدون پیش ببرید. بهترین ابزار این امر هم، تدوین تقویم خبری و روابط عمومی است پس از تهیه این تقویم و برنامه رسانه، فعالیت های تولید خبر و محتوای شما نظم و ترتیب بیشتری خواهد یافت، در عین حال اخباری هم خواهند بود که نمی توانید آنها را پیش بینی کنید ولی بسته به نوع سازمان شما، میزانی از منابع را برای کار بر روی آنها آزاد خواهید داشت.

۵- رسانه ها را پایش و نظارت کنید:

پایش کردن مداوم رسانه ها می تواند با اهداف مختلفی صورت گیرد. مهم ترین دلیل این است که ببینید در رسانه ها  در مورد شما چه می گویند. بازتاب اخبار ارسالی شما برای رسانه ها و خبرنگاران چیست؟ دلیل دیگر بررسی و پایش رقبای شما در رسانه هاست. در سطح پیشرفته تر شاید بخواهید فضای رسانه ای کشور را رصد کنید و از آن برای یافتن ایده های خبری و «موج سواری بر روی اخبار» استفاده کنید. در این روش شرکت ها، موضوعات داغ رسانه ها را دنبال می کنند و بر آن اساس اقدام به تولید محتوا می کنند. این نوع محتوا، قابلیت ایجاد بازتاب های رسانه ای زیادی دارد. فرض کنید امروز بحث قیمت انرژی و برق در جامعه و رسانه ها داغ است. شرکت شما با آگاهی از این امر می تواند طی یک خبر، اعلام کند که با چند اقدام ساده ولی خلاقانه موفق شده است مصرف انرژی را در شرکتش کاهش دهد.

۶- پاسخگوی خبرنگاران و رسانه‌ها باشید:

    فرض کنید امروز یک شایعه در مورد شرکت شما بین مردم پخش شده است، خبرنگاران و رسانه‌ها چگونه باید به شما دسترسی پیدا کنند تا از صحت و کذب آن اطلاع یابند؟

    یا فرض کنید امروز یک خبر از شرکتتان برای آنها ارسال شده است، خبرنگارانی که در مورد این خبر اطلاعات بیشتری نیاز دارند چگونه می‌توانند با شما تماس بگیرند؟

    یا در نهایت فرض کنید خبرنگاری در حال کار و تهیه گزارش در مورد یک سوژه خاص است و به دنبال کارشناسانی در این زمینه است که گزارش خود را به حرف‌های آنها مستند کند. آیا در این موارد دسترسی به شما برای آنها ساده است؟

در همه این موارد، فرصتی بزرگ برای ارتباط سازی مثبت با خبرنگاران و رسانه‌های کشور نهفته است. اما ابتدا باید آنها به شما دسترسی داشته باشند. چگونه؟ یکی از بهترین روش‌های این کار اطلاعات تماس شماست که در انتهای هر خبر قرار می‌دهید. مهم این است که این اطلاعات تماس دقیق باشند و مهم‌تر از آن، این است که کسی واقعا پاسخگوی آن تلفن و یا ایمیل باشد و بازهم مهم‌تر از آن این است که آن فرد بتواند پاسخ کامل و جامعی به سؤالات و اطلاعات مورد نیاز خبرنگاران ارائه کند.

لینک منبع

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار