به بهانه روز ارتباطات و روابط عمومی

علیرضا عسگری/
اهمیت جایگاه روابط عمومی در عصر ارتباطات و در دورانی که اطلاع‌رسانی در همه عرصه‌ها پیشتاز است، دوچندان شده به گونه‌ای که موفقیت سازمان‌ها، اداره‌ها و شرکت‌ها و دوامشان در عرصه‌ها و فعالیت‌های تخصصی به عملکرد روابط عمومی‌های آنها وابسته است.
امروزه روابط عمومی نه به عنوان یک سامانه تشریفاتی و حتی اجرایی بلکه به عنوان یک سامانه مشورتی و مدیریتی و به عنوان عنصر اصلی در ارتقا و پیشرفت هر سازمانی جایگاه ویژه‌ای دارد و بدون روابط عمومی هیچ فعالیتی انعکاس نمی‌یابد.
درهای سازمان‌ها، ساعتی باز و ساعتی دیگر بسته می‌شوند و این آغوش باز روابط عمومی هاست که همواره پذیرای اقشار مختلف جامعه بوده و لحظه به لحظه می‌تواند رسیدن به اهداف عالیه جامعه را دنبال کند و روح و سرزندگی را در سازمان‌های کشورمان جاری کند.
روز ارتباطات و روابط عمومی، فرصتی است مبارک تا همه با هم برای توسعه ارتباطات اجتماعی و غنای معنوی و ارزشی این حرفه ارزشمند با تقویت حضورمدیرانی دانایی محور و تحول طلب از یک سو و رعایت اخلاق حرفه‌ای در عملکرد خود و بها دادن روز افزون به نظام ارتباطات و اطلاعات از سویی دیگر تلاش کرده و جایگاه این حرفه را در جامعه آرمانخواه و اسلامی خود تثبیت کنیم.
بی شک این روز تداعی‌گر اهمیت و نقش روز افزون صنعت روابط عمومی در دنیای ارتباطات است که امروزه به قلب تپنده مجموعه‌های مختلف تبدیل شده است. لذا انتظار می‌رود مسئولان به مطالبات و انتظارات انباشته شده روابط عمومی‌های خود در پیشبرد اهداف سازمانی اهمیت قائل شوند. آنها را یاری داده و مشوق آنها در انجام وظایف محوله باشند.
انتظار می‌رود در روزی که به نام« روز ارتباطات و روابط عمومی» نام نهاده شده است موجبات خرسندی روابط عمومی‌ها فراهم آید و با نگاهی توأم با شفقت و مهربانی به روابط عمومی‌ها نگریسته شود و بدانند که روابط عمومی شوق اداری است و نه شغل اداری !
لذا فرصت را مغتنم شمرده، این روز را گرامی داشته و به تمامی فعالان این عرصه تبریک عرض می‌کنم و برای تمام همکارانم آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم شاهد موفقیت آنها در مسیر اعتلای اهداف جامعه اسلامیمان باشیم.
مشاور مدیر کل و مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز

این مطلب را به اشتراک بگذار