عليرضا عسگري/
اهميت جايگاه روابط عمومي در عصر ارتباطات و در دوراني كه اطلاع‌رساني در همه عرصه‌ها پيشتاز است، دوچندان شده به گونه‌اي كه موفقيت سازمان‌ها، اداره‌ها و شركت‌ها و دوامشان در عرصه‌ها و فعاليت‌هاي تخصصي به عملكرد روابط عمومي‌هاي آنها وابسته است.
امروزه روابط عمومي نه به عنوان يك سامانه تشريفاتي و حتي اجرايي بلكه به عنوان يك سامانه مشورتي و مديريتي و به عنوان عنصر اصلي در ارتقا و پيشرفت هر سازماني جايگاه ويژه‌اي دارد و بدون روابط عمومي هيچ فعاليتي انعكاس نمي‌يابد.
درهاي سازمان‌ها، ساعتي باز و ساعتي ديگر بسته مي‌شوند و اين آغوش باز روابط عمومي هاست كه همواره پذيراي اقشار مختلف جامعه بوده و لحظه به لحظه مي‌تواند رسيدن به اهداف عاليه جامعه را دنبال كند و روح و سرزندگي را در سازمان‌هاي كشورمان جاري کند.
روز ارتباطات و روابط عمومي، فرصتي است مبارك تا همه با هم براي توسعه ارتباطات اجتماعي و غناي معنوي و ارزشي اين حرفه ارزشمند با تقويت حضورمديراني دانايي محور و تحول طلب از يك سو و رعايت اخلاق حرفه‌اي در عملكرد خود و بها دادن روز افزون به نظام ارتباطات و اطلاعات از سويي ديگر تلاش كرده و جايگاه اين حرفه را در جامعه آرمانخواه و اسلامي خود تثبيت كنيم.
بي شك اين روز تداعي‌گر اهميت و نقش روز افزون صنعت روابط عمومي در دنياي ارتباطات است كه امروزه به قلب تپنده مجموعه‌هاي مختلف تبديل شده است. لذا انتظار مي‌رود مسئولان به مطالبات و انتظارات انباشته شده روابط عمومي‌هاي خود در پيشبرد اهداف سازماني اهميت قائل شوند. آنها را ياري داده و مشوق آنها در انجام وظايف محوله باشند.
انتظار مي‌رود در روزي كه به نام« روز ارتباطات و روابط عمومي» نام نهاده شده است موجبات خرسندي روابط عمومي‌ها فراهم آيد و با نگاهي توأم با شفقت و مهرباني به روابط عمومي‌ها نگريسته شود و بدانند كه روابط عمومي شوق اداري است و نه شغل اداري !
لذا فرصت را مغتنم شمرده، اين روز را گرامي داشته و به تمامي فعالان اين عرصه تبريك عرض مي‌كنم و براي تمام همكارانم آرزوي سلامتي دارم و اميدوارم شاهد موفقيت آنها در مسير اعتلاي اهداف جامعه اسلاميمان باشيم.
مشاور مدير كل و مدير روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر