بهره برداری از خط جدید تولید روزانه ۲۰ تن شکلات در شرکت مینو

بهره برداری از خط جدید تولید روزانه ۲۰ تن شکلات در شرکت مینو

جدیدترین خط تولید شکلات کشور به ظرفیت روزانه ۲۰ تن شکلات، با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در شرکت صنعتی پارس مینو تهران به بهره برداری رسید.
محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح این خط با اشاره به تنوع محصولات و موفقیت های شرکت مینو گفت: در روند تولید انواع محصولات موضوع صادرات باید محور و دستور کار
قرار گیرد.
وی تاکید کرد: تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی باید برای ارتقای کیفیت محصولات با هدف رقابت پذیری در بازارهای خارجی تلاش کنند.
نعمت زاده بر لزوم برند سازی در صنایع اشاره کرد و افزود: برای کسب بازارهای صادراتی و همچنین بازار داخل توجه بیش از پیش به مقوله برند سازی اهمیت دو چندان دارد.
در ادامه آیین گشایش خط تولید شکلات که در سالن هتل المپیک برگزار شد، فرهاد رمضان
مدیر عامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان (سهامدار ارشدگروه صنعتی مینو) گفت: این خط در زمره جدیدترین و مجهزترین خطوط تولید شکلات در جهان محسوب می شود که با تلاش کارکنان و متخصصان داخلی در شرکت پارس مینو نصب و راه اندازی شده است.
وی افزود: برای راه اندازی این خط شش میلیون یورو هزینه ارزی و ۲۲ میلیارد ریال هزینه ریالی
سرمایه گذاری شده است که با راه اندازی آن، روزانه ۲۰ تن به ظرفیت تولید شکلات در کشور افزوده می شود.
وی یادآور شد: محصولات این خط جدید با نشان تجاری ” رتیا ” به بازار عرضه شده و از نظر بسته بندی و کیفیت با برترین محصولات روز دنیا قابل رقابت است.
وی اظهار داشت: پیش بینی می شود با توجه به کیفیت و تنوع این محصول از این پس کشور از ورود محصولات مشابه بی نیاز شود.
به گفته وی با بهره برداری از این خط جدید ضمن ایجاد اشتغال، از خروج بخش قابل توجهی ارز از کشور نیز جلوگیری می شود.
رمضان با بیان اینکه راه اندازی این خط آثار مثبتی بر نقدینگی گروه مینو خواهد داشت, تصریح کرد: انتظار داریم سال آینده حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد تامین نقدینگی شرکت پارس مینو از این محل افزایش یابد.
وی همچنین به موضوع لغو تحریم ها اشاره کرد و افزود: با رفع تحریم ها و سهولت نقل و انتقال ارز و بالطبع سهولت در تامین مواد اولیه، انتظار می رود
به مرور شاهد کاهش هزینه های تولید و افزایش تولید و صادرات باشیم.
در ادامه این آیین طاهره سخت باز، مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو گفت: هدف از راه اندازی این خط معرفی محصولات جدید، ایجاد تنوع در سبد مصرفی مشتریان وفادار، ایجاد خودباوری، تولید محصول متناسب با نیاز گروه های خاص جامعه و همچنین تقویت برند مینو در جامعه بوده است.
وی یادآور شد: در مرحله اول بهره برداری از خط جدید، ۱۱ نوع شکلات جدید با نام تجاری ” رتیا ” در این شرکت تولید و روانه بازار شده است.
به گفته وی، تجهیزات پیشرفته نصب شده در این خط جدید به نحوی است که با تعویض قالب و تنظیمات جزِیی امکان تولید انواع شکلات بر روی آن وجود دارد.
مدیر عامل شرکت پارس مینو تاکید کرد: امروزه خریداران، آگاهانه محصولات موجود دربازار را بررسی و مقایسه می کنند و اغلب مصرف کنندگان حاضر به پرداخت مبلغ متناسب با کیفیت محصولی که انتخاب می کنند، هستند.
وی افزود: بر اساس آمار و اطلاعات موجود سرانه مصرف شکلات در کشورهای اروپایی حدود ۱۴ کیلو گرم است که این رقم در ایران بین یک تا یک و نیم کیلوگرم است.
طاهره سخت باز مدیر عامل شرکت مینو:
با بهره برداری از خط جدید شکلات با ظرفیت روزانه ۲۰ تن، در مرحله اول۱۱ نوع شکلات جدید با نام تجاری “رتیا” در این شرکت تولید و روانه بازار شده است
سخت باز تصریح کرد: با احتساب این آمار میتوان نتیجه گرفت که با توجه به وجود مزایای تغذیه ای مناسب در شکلات، صنعت شیرینی و شکلات ایران برای افزایش ظرفیت تولیدشکلات، جای پیشرفت زیادی دارد و شرکت میتو این روند را آغاز کرده است.
وی ادامه داد: در فاز اول این خط جدید، شکلات های توپی و تخم مرغی با بسته بندی های دو سرپیچ استندی، دوی پک و پذیرایی (کادویی) و تابلت های ۱۰۰ گرمی، ۲۵ گرمی و پنج گرمی دربسته بندی های جعبه ای و پیلوپک در طعم ها و با مغزی های شیری، تلخ، فندقی وقهوه (کاپوچینو) تولید و عرضه شده است.
مدیرعامل شرکت مینو یادآور شد: اکنون محصولات این شرکت به افغانستان، امارات متحده عربی و کشورهای آسیای مرکزی صادر می شود که با برنامه ریزی های صورت گرفته ، به دنبال توسعه صادرات و کسب سهم بیشتر از بازار های منطقه و جهان هستیم.
وی همچنین از تولید شکلات متناسب با نیاز گروه های خاص در این شرکت خبر داد و افزود: با
برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده نزدیک شکلات های ویژه ای برای گروه های خاص جامعه از جمله افراد دیابتی و ورزشکاران در این شرکت تولید خواهد شد.
طاهره سخت باز با تاکید براینکه شکلات های تولیدی در شرکت مینو از نظر قیمت و کیفیت در مقایسه با انواع مشابه خارجی به مراتب مناسب تر و مرغوب تر است، تأکید کرد: این در حالی است که اکنون شکلات هایی از مبادی غیرقانونی، بدون نظارت کافی، با ظاهری جذاب و فریبنده وارد مملکت می شود که سلامت
مصرف کنندگان را تهدید می کند.
وی افزود: این در حالی است که در تمام مراحل از لحظه ورود مواد اولیه گرفته تا روند تولید و کیفیت محصول نهایی کنترل های لازم در این شرکت صورت می گیرد و تلاش شده تا استانداردهای ملی و بین المللی در زیرساخت، فرمولاسیون و در سیستم ارتقای مدیریت کیفیت به دقت مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: باتوجه به اینکه کلیه تجهیزات و ماشین آلات این شرکت به روز هستند در تلاش هستیم با آموزش پرسنل، انتخاب نفرات کارآمد و رعایت سیستم مدیریت کیفیت، بتوانیم با بهترین برندهای اروپایی رقابت کنیم.
وی یادآور شد: شرکت مینو از نظر حجم و تنوع تولید در ایران ممتاز است و سهم عمده ای در بازار دارد، این شرکت در صنعت بیسکویت نیز از نظر حجم تنوع بدون رقیب و یکه تاز است و محصولات آدامس مینو هم اکنون لیدر بازار است و بطور کلی می توان گفت که در مجموع ۲۵ تا ۳۰ درصد بازار در اختیار شرکت مینو است.
مدیر عامل شرکت با تاکید براینکه سلامت
مصرف کنندگان اولویت نخست این شرکت است، گفت: در فرآیند خرید، تحویل مواد اولیه و تولید، همه استانداردها را رعایت کرده ایم تا یک رده به جایگاه و اهمیت سلامت در جامعه کمک کنیم و سعی کرده ایم تا محصولات این شرکت کم کالری تر ، دارای فیبرهای بیشتر و شیرینی کم تر باشد.
وی اضافه کرد: تولید محصولات بدون قند در این شرکت به منظور تامین خواسته افراد رژیمی و دیابتی آغاز شده است و این محصولات از اوایل سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.
سخت باز همچنین در مورد تولید محصولات شیرین با استفاده از خرما در این شرکت گفت: با توجه به اینکه بخش قابل ملاحظه ای از خرما در نخلستان های ما به صورت کود پای درخت ها استفاده و ضایع می شود، این شرکت درصدد برآمد محصولات متنوع و مختلفی با پایه خرما تولید و عرضه کند.
وی افزود: خرما بهترین و مناسب ترین جایگزین شکر و قند در مصرف چای است چرا که خرما قند طبیعی است که بسیاری از مضرات قند و شکر را ندارد, از این رو تجهیزات و ماشین آلات تمام اتوماتیک خط تولید قند و شیره خرما ازکشور ایتالیا خریداری و در این شرکت نصب و راه اندازی شده است.
وی افزود: اکنون انواع محصولات از جمله قند خرما، شیره خرما و کنستانتره خرما در بسته بندی های استریل که در فرمولاسیون مختلف تافی خرما، بیسکویت خرما، کیک خرما مورد استفاده قرار می گیرد در این شرکت در حال تولید است که به صورت شیرابه قندی می تواند جایگزین مناسبی برای قند و شکر باشد.
مدیر عامل شرکت مینو خبر داد: صادرات محصولات این شرکت با استفاده از خرما به کشورهای عربی آغاز و پذیرایی از بازدیدکنندگان با چای ایرانی و قند خرما در نمایشگاه آلمان و همچنین در شهر کلن نیز با استقبال اروپایی ها مواجه شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: برخلاف برخی محصولات که با وجود تبلیغ در بازار وجود ندارد، شرکت صنعتی مینو پس از آنکه محصولی را تولید و در بازار توزیع کرد به معرفی و تبلیغ آن اقدام می کند بنابراین همه محصولات مینو اکنون در اختیار شرکت پخش قرار گرفته و در بازار یافت می شود.
شرکت صنعتی پارس مینو از ابتدای فعالیت و در طول نیم قرن حیات صنعتی خود، نقش محوری و پیشتاز را در صنعت غذایی کشور در زمینه تولید انواع بیسکوییت، محصولات شکلاتی، ویفر، آدامس و پفک داشته است . با توجه به راه اندازی خطوط جدید (تولید آدامس دراژه با سیستم تمام اتوماتیک و آدامس استیک و آدامس بدون قند (برای اولین بار در ایران) تولید محصول چوب شور مغزدار برای اولین بار در ایران و تولید شکلات با تکنولوژی روز دنیا در آستانه آغاز نیم قرن دوم تولید خود به خودکفایی کشور در این صنعت می اندیشد.
شرکت صنعتی پارس مینو در سال ۱۳۳۸ توسط مرحوم حاج علی خسروشاهی بنیان گذاشته شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار