برگزاری همایش مسئولان ستادهای نماز جمعه استان

همایش مسئولان ستادهای نماز جمعه و مسئولان دفاتر ائمه جمعه استان البرز با حضور معاون امور استان‌ها حجت الاسلام و المسلمین عبدالعلی ابراهیمی و مدیر ستادهای نماز جمعه حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیاح در شهر ماهدشت کرج برگزار شد.
در این همایش که با حضور حجت الاسلام و‌المسلمین حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج و حجت الاسلام والمسلمین حسینی نوری سرپرست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان البرز برگزار شد، محمد بیات مسئول ستاد نماز جمعه ماهدشت ضمن خیر مقدم به مهمانان و مسئولان ستاد و دفاتر ائمه جمعه استان گزارشی درباره فعالیت‌های ستاد نماز جمعه ماهدشت ‌ارائه کرد.
وی در این گزارش از روند اجرایی نمودار تشکیلاتی ستاد نماز جمعه کشور سخن گفت و تأکید کرد: این نمودار به خوبی اجرا شده و فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی اجتماعی و عمرانی نیز صورت گرفته است.
حجت الاسلام و المسلمین سیاح، مدیر ستادهای نماز کشور نیز با تقدیر از میزبانی شهر ماهدشت برای برگزاری نخستین همایش مسئولان ستادهای نماز جمعه استان البرز گفت: این نشان از پویا بودن ستادهای نماز جمعه این استان است که با حضور سرپرست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان البرز هر روز شاهد پویایی و فعالیت‌های خوب ستادهای نماز جمعه استان هستیم.
وی افزود: یکی از ویژگی‌های ستاد خوب این است که به آیین‌نامه اجرایی ستادهای نماز کشور عمل کند و شرح وظایف اعضای ستادهای نماز جمعه مشخص باشد.
سیاح ادامه داد: ستاد نماز جمعه باید از نمازگزاران که به‌طور معمول از معتمدان و افراد سرشناس و مؤمن شهر بخصوص جوانان تشکیل شود.
وی گفت: برای جذب و افزایش جمعیت در نماز جمعه مهمترین عامل اخلاق و تکریم و احترام به نمازگزاران است و روحیه ولایتمداری و فراهم کردن موقعیت‌های مناسب برای معرفی شخصیت ملکوتی رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بویژه برای جوانان و ایجاد دسترسی آسان نمازگزاران به مصلا مانند سرویس ایاب و ذهاب، تبلیغات مناسب، استفاده از جوانان و تجربیات بزرگان و معتمدان شهر و افرادی که سابقه درخشان دارند، حضور فعال ستاد نماز جمعه در مبارزه هوشمندانه و مدبرانه با مفاسد حاصل از تهاجم فرهنگی، ایجاد پایگاه‌های مشاور‌ه‌ای در زمینه‌های مختلف و متناسب با نیاز روز جامعه (مشاوره ازدواج، طلاق، احکام، اقتصادی، تعلیم و تربیت، روانشناسی ، کنکور، عفاف و حجاب و ماهواره) است.
سیاح همچنین گزارشی از روند فعالیت‌های ستادهای نماز جمعه استان البرز ‌ارائه داد و به نقاط قوت و ضعف این ستادها اشاره کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار