برگزاری تور رایگان گردشگری در البرز

برگزاری تور رایگان گردشگری در البرز

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز گفت: برای تعطیلات نوروزی در استان تورهای گردشگری رایگان پیش‌بینی کرده‌ایم.
احمد ترکاشوند در این باره ادامه داد: این تورها با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و سایر ارگان‌ها از ۲۵ اسفند ماه آغاز شده و تا ۲۰ فروردین سال ۹۳ ادامه دارد در این زمینه ۵۰ تور یک روزه با کمک نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی در شهرستان‌های کرج، نظرآباد، اشتهارد، ساوجبلاغ، فردیس و طالقان در نوروز پیش‌بینی شده است.
وی با اشاره به اینکه دراین تورها گردشگران با اتوبوس به مناطق گردشگری اعزام می‌شوند، بیان کرد: به‌منظور برگزاری کیفی و ارتقای سطح اطلاع رسانی و امنیت این سفرها از راهنمایان مجرب و با تجربه استفاده می‌شود. دراین تورها، بسته‌های فرهنگی گردشگری برای معرفی جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، فرهنگی و معنوی استان در اختیار گردشگران قرارمی گیرد.
ترکاشوند با اشاره به اینکه مکان و نحوه نام‌نویسی دراین تورها اعلام
می شود یادآور شد: تورهای البرزگردی تأثیر بسزایی در شناسایی جاذبه‌های استان و تقویت صنعت گردشگری دارد.
اتوبوسرانی کرج وسیله نقلیه عمومی در اختیار گردشگران قرارمی دهد
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج و حومه اعلام کرد: برای اعزام گردشگران به مناطق دیدنی استان تعدادی اتوبوس در نوروز به این امر اختصاص می‌یابد. مهرداد کیانی افزود: براین اساس به‌زودی نقاطی در کرج برای اعزام گردشگران به مناطق تاریخی و دیدنی البرز مشخص می‌شود. وی بیان کرد: معرفی جاذبه‌های دیدنی و ارائه خدمات رفاهی با هدف نشاط اجتماعی از اهداف اعزام مردم به مناطق دیدنی استان است.
همچنین ۷۰۰ دستگاه اتوبوس در نوروز به مردم کرج و مسافران خدمات‌رسانی می‌کنند. از این رو شست‌وشو و ضدعفونی داخل اتوبوس‌ها از جمله اقداماتی است که توسط سازمان و به‌منظور پاکسازی و ارتقای بهداشت عمومی صورت می‌گیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار