برگزاری نخستین همایش ترویجی فناوری نانو در البرز

همایش نانو فناوری، تجاری‌سازی و کاربردها، با حضور مدیران ارشد استان، اساتید دانشگاه و دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان (پردیس امیر کبیر) برگزار شد.
برگزاری این همایش برای نخستین بار در البرز به همت نهاد ترویجی فناوری نانو چکامه و با هدف آشنایی با مفهوم نانو و کاربردهای آن، مورد استقبال گسترده‌ای قرار گرفت.
همچنین به‌منظور آماده‌سازی اساتید و دانشجویان برای شرکت در چهارمین مسابقه ملی فناوری نانو، کارگاه‌های تخصصی آموزشی در این حوزه به مدت ۸ ساعت، توسط مدرسان ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور، خانم‌ها دکتر شهسواری، دکتر هاشم‌زاده و مهندس تابعی برگزار شد.
عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر اجرایی این همایش، دکتر زهرا خلج، هدف از برگزاری این دوره‌ها را ترویج فناوری نانو و افزایش ظرفیت‌های علمی و پژوهشی استان در این زمینه
عنوان کرد.
وی ضمن معرفی کاربردهای فناوری نانو در تولید ثروت و افزایش رفاه زندگی مردم ابراز امیدواری کرد، با توجه به استقبال رؤسای دانشگاه‌های مختلف استان، مدیران آموزش و پرورش، مدیران ارشد شهرداری و همچنین حمایت‌های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور، بتوانیم با برگزاری همایش‌های مختلف در استان، گامی در راستای تعالی سطح کیفی آموزش و پژوهش علوم نوین برداریم.
در ادامه این مراسم، رئیس خانه گسترش فرهنگ و پژوهش‌های استان، دکتر محراب رجبی، با اشاره به جایگاه هشتم ایران در دنیا در زمینه تولید علم نانو، سهم البرز را در حفظ و ارتقا این جایگاه بسیار مهم ارزیابی کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار