برگزاری مسابقات قرآن کریم ویژه طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور در کرج

پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم و حدیث ویژه طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور به مدت ۲ روز با حضور ۴۴ شرکت‌کننده به میزبانی مدیریت حوزه علمیه استان البرز در سالن اجتماعات مؤسسه سرم‌سازی رازی برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در مراسم افتتاحیه این رقابت‌های قرآنی با اشاره به عظمت این کتاب آسمانی اظهار داشت: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ قرآنی باید به عنوان یکی از مهمترین وظایف مسئولان باشد تا با برگزاری برنامه‌های فرهنگی در نهادینه کردن این مهم در بین خانواده‌ها و نسل امروز تلاش خود را
دو چندان کنند.
وی افزود: در سال اقتصاد و فرهنگ باید از مبانی قرآنی به خوبی بهره گرفت و فرزندان خود را بیش از پیش با مفاهیم و علوم قرانی آشنا و با این کتاب الهی مأنوس کنیم.
در پایان این مراسم و قبل از اهدای جوایز به نفرات برتر، مسئولان برگزارکننده این مسابقات از دکتر حمید کهرام ریاست مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی و همکاران ایشان قدردانی کردند.
گفتنی است، در مرحله مقدماتی این مسابقات که در ۳رشته‌ حفظ کل، ۲۰جزء و قرائت قرآن کریم برگزار شد بیش از ۲۰۰ نفر شرکت کرده بودند.

این مطلب را به اشتراک بگذار