برندهای خوش رنگ خودرو در جاده مخصوص

برندهای خوش رنگ خودرو در جاده مخصوص

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دانستنی آنلاین، با فعالیت بیش از پیش شرکت های خودروسازی برای حضور خودروهای جدید در بازار ایران، علاقمندان به اتومبیل و مردمی که به دنبال راحتی، کیفیت و تنوع هستند به زودی شاهد رونمایی خودروهای زیبا و ترافیک خوشایند خودروهای جدید در جاده مخصوص خواهند بود که زیبایی چهره شهر؛ تجهیزات و آسایش را برای مردم به دنبال خواهد داشت.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد – ویژه نامه غرب استان تهرانبه نظر می رسد دولت تدبیر و امید در حوزه صنعت فراتر از حد انتظار عمل کرده که نتیجه اش به زودی نمایان خواهد شد. اگرچه امیرحسین قناتی سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو پیش از این گفته بود پیش بینی تولید امسال خودرو در مجموع یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه است که ۹۸ درصد برنامه ماه گذشته و ۸۸ درصد برنامه سه ماهه نخست آن تحقق یافته است؛ اما با تلاش شرکت هایی چون ماموت خودرو، ساپراموتور، آریادیزل، آرمان موتور و … به موازات تولیداتی که تا کنون داشتیم صاحب خودروهایی خواهیم بود که صنعت این حوزه را با تحول روبه رو خواهد کرد.

لوکس و کم هزینه

راحتی و آرامش، حفظ محیط زیست و کاهش آلاینده‌ها، امنیت، مصرف بهینه سوخت و … از نگرانی‌های مردم ایران در حوزه صنعت خودرو است که شرکت ماموت خودرو با در نظر گرفتن این موارد و به قصد ایجاد یک تحول جدید بنا دارد گزینه تازه ای را در انتخاب وسیله نقلیه مدرن در اختیارمردم قرار دهد. با درج نام شرکت ماموت خودرو در سایت شرکت فولکس واگن رسماً این شرکت به عنوان نماینده فولکس در ایران معرفی شده است و به نظر می رسد حضور این اتومبیل در خیابان ها چهره زیباتری به شهر ببخشد. با امضای قراردادی که بین فولکس‌واگن و شرکت ماموت صورت گرفت، به زودی عرضه پرفروش ترین سدان میدسایز اروپا در ایران آغاز خواهد شد؛ ساخته ای که به تعریف فولکس واگن،‌خودرویی است در کلاس لوکس، بدون هزینه‌های یک خودرو لوکس. پاسات و تیگوان نام دو خودروی جدید این شرکت هستند.

تحول بعد از تحریم

شرکت آریا دیزل موتور نماینده محصولات رنو تراکس فرانسه نیز چندی پیش سه رنج جدید محصولات خود را در مراسم رسمی با حضور سفیر فرانسه رونمایی کرد. آریا دیزل موتور پیش از تحریم ها، رنو پریم ۴۴۰ را در خط تولید خود داشت اما با برقراری تحریم ها فرایند ورود سری جدید محصولات رنو تراکس به درهای بسته خورد. حال پس از برجام سه رنج  C، K  و T به عنوان اولین سری محصولات تولیدی رنو تراکس در خطوط تولید آریا دیزل موتور رو نمایی شدند. ضمن این که کشنده رنج T اولین و مهم ترین محصول آریا دیزل موتور است که از خط تولید خارج خواهد شد.

احیای دوباره خودروی محبوب

شرکت ساپرا موتور به تازگی خود را نماینده اوپل در ایران معرفی کرده است و قصد دارد که محصولات مختلف این برند آلمانی را به بازار ایران عرضه کند. اوپل پیش از این توسط شرکت توان خودرو جی وارد بازار ایران می شد که نتوانست موفقیت خوبی را کسب کند و سال گذشته به عنوان یکی از کم کارترین برندهای خودرو در ایران شناخته شد. ساپرا موتور می خواهد در آینده نزدیک خودروهای کارل، اینزیگنیا گرند اسپرت، موکا، کراسلند و کاسکادا را در بازار کشور بفروشد.

خدمات مطمئن محصول متفاوت

آرمان موتور کویر، برند لوکسژن را توسط گروه MIG که سابقه فعالیت در زمینه لجستیک داشته و اکنون نمایندگی برند لینده آ را در اختیار دارد به بازار عرضه خواهد کرد.  بر اساس قرارداد منعقد شده با لوکسژن، آرمان موتور کویر موفق به دریافت نمایندگی رسمی انحصاری این برند در ایران شده است. این قرارداد به صورت مستقیم با شرکت سازنده منعقد شده و به زودی شاهد ثبت سفارش خودروهای لوکسژن خواهیم بود.

لوکسژن فعالیت خود را از سال ۲۰۰۹ در بازار خودروی دنیا آغاز کرده است و تا کنون ۶ محصول به بازار عرضه کرده است که از این تعداد دو مدل SUV ، دو مدل سدان و دومدل ون بوده است. این شرکت ۳۰ تا ۳۵ درصد از بازار خودرو تایوان را در اختیار دارد و سالانه ۳۵۰ تا ۳۸۰ هزار خودرو تولید می کند ضمن این که بازار اصلی این برند در چین است و البته به کشورهایی مانند عمان، ویتنام، اروپای شرقی و روسیه نیز صادرات دارد.

شرکت آرمان موتور بنا دارد خدمات پس از فروش را به خوبی به مشتریان این برند ارائه دهد. در این راستا در در مرحله اول در شهرهای تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان  و یزد نمایندگی ایجاد می شود. این برند معتبر تایوانی که تنها به استفاده از قطعات با کیفیت آمریکایی‌، انگلیسی و ژاپنی رضایت می‌دهد، نماینده رسمی در ایران دارد که قرار است ۲ محصول جدید این شرکت را به بازار ایران عرضه کند. سدان شهری S3 و کراس‌اوور کامپکت U6 دو محصول جدیدLuxgenهستند که قرار است فصلی جدید از تعریف یک خودرو به سبک تایوانی‌ها و همچنین عملکرد فنی را در بازار ایران آغاز کنند.

محصول نیم قرن تجربه

در نتیجه مذاکرات ایدرو با شرکت رنو، قرارداد با این خودروساز فرانسوی پیش از آغاز به کار دولت دوازدهم منعقد می شود. اولین بار است که ایدرو به صورت مستقیم با یک خودروساز جهانی وارد مذاکره و همکاری شده است. در این همکاری هدف های متعددی مانند توسعه کیفیت و رقابت پذیری را دنبال می شود و به نظر می رسد در آستانه پنجاهمین سالگرد تأسیس ایدرو، قرارداد همکاری مشترک با این خودروساز جهانی نهایی شود. آنچه دراین بین حائزاهمیت است این که هدف ایدرو مونتاژ خودرو برای رنو در ایران نیست و هدف اصلی این شرکت ریشه دار ایرانی از عقد قرارداد با رنو، داخلی سازی و بومی سازی تکنولوژی و ساخت خودروی روز جهانی است. ضمن این که صادرات ۳۰ درصدی محصولات تولیدی در ایران برای عرضه در بازارهای بین المللی یکی دیگر از اهداف ایدرو محسوب می شود.

در راه است…

کوئید و کوئیک جایگزین پراید ۲۴ ساله پرمتقاضی می شوند. زمانی که همه عزم خود را برای خداحافظی با پیکان جزم کرده بودند تنوع خودرو در بازار به شدت کم بود و پژو ۴۰۵ و پراید جایگزین شد. نبود خودرو و قیمت بالاتر دو عاملی بود که باعث می‌شد همه در مقابل حذف پیکان مقاومت کنند اما وقتی ماجرا به سازمان محیط‌ زیست و استاندارد کشیده شد پیکان باید از خط تولید خارج می‌شد. در فاصله کمی، پراید که جزو خودرو های ارزان ‌قیمت‌های بازار است به سرعت جای خود را در بازار باز کرد اما در افت و خیزهای تولید اخیراً سازمان ملی استاندارد به سمت ارتقا کیفی خودروها حرکت کرده است و می‌خواهد خودروها را از استاندارد ۵۵‌گانه به سمت ۸۳گانه سوق دهد.

وقتی این خبر در خروجی خبرگزاری‌ها آمد خیلی‌ها به این نتیجه رسیدند که دو خودروی پراید و ۴۰۵ کنار گذاشته می‌شوند. لذا تیترها این گونه شد«وداع با پراید و ۴۰۵» ولی مسئولان حذف این خودروها را منوط به این دانستند که اگر استانداردهای جدید پاس نشود سال ۹۷ می‌توان از این خودروها خداحافظی کرد. در جای دیگری هم مطرح شد که قرار نیست پراید و ۴۰۵ از چرخه تولید حذف شوند. حال می‌توان به این نتیجه رسید که تا سال آینده با یکی از ارزان‌ترین خودروهای بازار باید خداحافظی کرد. لذا خودروی جایگزین برای پراید یکی از الزام‌ها است که نباید مورد غفلت قرار گیرد. بر این اساس جای پراید دو خودروی کوئید رنو و کوئیک سایپا وارد بازار می‌شوند. این خودروها جزو ارزان قیمت‌های بازار خواهند بود.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد – ویژه نامه غرب استان تهران

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار