برترین های تبلیغات نوروزی از دید فعالان تبلیغات

روز پنجشنبه، بیست و چهارم فروردین ۹۶ در مرکز تهران گروهی از فعالان تبلیغات گردهم آمدند تا به بهانه رویداد نوروزی ایران ادز دیداری تازه کنند. ایران ادز جریان مستقلی است که با هدف آموزش، استانداردسازی و نمایش آثار برتر صنعت تبلیغات ایران از ۱۳۹۴ کار خود را آغاز کرده و با برگزاری رویدادهایی در فضای وب و نیز به شکل حضوری تلاش می کند تا بدنه تبلیغات ایران را فارغ از رقابت ها به هم نزدیک کند.

در رویداد اخیر بیش از 70 فعال تبلیغات و همراه ایران ادز در محل کافه تبلیغات گردهم آمدند تا علاوه بر دید و بازدید نوروزی، هدایای برگزیدگان رویداد بهترین آگهی های نوروزی ۱۳۹۶ را به آنان اهدا کنند. رویداد بهترین آگهی های نوروزی ۹۶ با هدف معرفی بهترین آثار تبلیغاتی که در رسانه های مختلف انتشار یافته بودند، برگزار شد و در هر بخش از میان 10نامزد اصلی، بهترین خروجی ها با آرای اهالی تبلیغات انتخاب شدند.

شکل برگزاری رویداد انتخاب برترین های تبلیغات نوروزی ۹۶ به این صورت بود که هیأت انتخاب با دریافت آثار تبلیغاتی  نوروزی از آژانس های تبلیغاتی، اجراکنندگان و صاحبان آگهی و نیز مانیتور کردن آگهی ها در سه بخش محیطی، تلویزیونی و دیجیتال که در نوروز ۹۶ اکران شده اند، 10اثر را به عنوان نامزد انتخاب می کردند.

ویژگی این آثار در چند نکته خلاصه می شود؛ از نمونه مشابه خارجی ساخته نشده باشند، از کیفیت لازم برخوردار باشند و در رساندن پیام، موفق و رویکرد نوروزی داشته باشند. پس از انتخاب10کار به عنوان نامزد، آثار میان ۳۵۰۰ عضو فعال در عرصه تبلیغات ایران به رأی گیری گذاشته شد.

در این میان در بخش هایی هم به دلیل به حدنصاب نرسیدن آرا یا نداشتن امکانات مناسب مانیتورینگ (مثل بخش آگهی های چاپی) نامزدی اعلام نشد. رقابت در برخی بخش ها مانند بخش تلویزیونی جدی تر بود و صاحبان و تولیدکنندگان آگهی تلاش می کردند تا بتوانند برای کارهای خود رأی جمع کنند. هرچند مشارکت رای دهندگان باعث شد کاری صرفاً به این دلیل انتخاب نشود.

برگزیدگان رویداد انتخاب برترین های تبلیغات نوروزی

برترین های تبلیغات نوروزی از دید فعالان تبلیغات

-بهترین آگهی محیطی: بیلبورد آسان پرداخت، کار محمد رضا بهشتی، استودیو آپ

به نظر می رسد سادگی عمدی موجود در این آگهی و چشم نوازی اجرای آن و هماهنگی با حال و هوای نوروزی باعث شد بیشترین آرا به این کار اختصاص یابد. این کار که خارج از فضای آژانس ها و در استودیوی خود صاحب آگهی تولید شده بود، نشان داد که اگر صاحبان کسب و کار با دانش کافی خروجی های تبلیغاتی تولید کنند، می توانند موفق باشند. هرچند معمولاً خلاف این امر ثابت شده است.

-بهترین آگهی دیجیتال: تبریک نوروزی کانون آنی بین

آگهی نوروزی کانون آنی بین نیز با تکنیک موشن گرافیک، علاوه بر ساختار روایی مناسب، اجرای خوبی داشت و میان سایر آگهی های این بخش بهتر دیده شد.

-بهترین آگهی های تلویزیونی بدون اولویت:

آگهی بانک شهر، آژانس شبکه آفتاب، کارگردان: مسعود علی محمدی، کپی رایتر: شاهین خلیل پور

آگهی بانک تجارت، آژانس تدبیر پاسارگاد، نویسنده و کارگردان: پوریا غفاری، مدیر هنری: پیمان خماند

آگهی کمیته امداد امام خمینی، آژانس بادکوبه، کارگردان: وحید الوندی

در بخش آگهی های تلویزیونی قرار شد سه برگزیده معرفی شوند. آگهی بانک شهر به دلیل تکنیک، ارتباط خوب اجرا با ایده و ساخت خوب بیشتر مورد توجه قرار گرفت. بانک شهر که امسال بیشترین تعداد آگهی را در پخش نوروزی دارا بود، یک نامزد دیگر هم در این رویداد داشت.

آگهی بانک تجارت قصه ای شیرین و کودکانه را روایت می کرد و بازیگردانی خوب باعث شد مورد توجه اهالی تبلیغات قرار گیرد. اتصال مؤثر نوروز به سرمایه گذاری در بانک از دلایل دیگر امتیازآوری این آگهی بود.

اما در ادامه تولید آگهی های فرهنگی کمیته امداد امام خمینی، آگهی نوروزی آن نیز مانند اغلب کارهای قبلی با اقبال اهالی تبلیغات روبه رو شد. کانسپت همیاری و نوع دوستی در آستانه سال نو با کارگردانی خوب و تأثیرگذار به خوبی به چشم آمده است.

حضور افراد مرتبط با صنعت تبلیغات از آژانس های تبلیغاتی متفاوت نشان داد که برخی از اهالی تبلیغات نیاز دارند تا فارغ از فضای رقابتی دور هم جمع شوند و از تجربیات هم در این صنعت استفاده کنند

منبع: فرصت امروز

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر