با همت «شرکت بین المللی رهساز گستر مهر» صورت گرفت برپایی سفره افطار و اهدای سبدغذایی به ایتام و نیازمندان در ماه مبارک رمضان

روزه یک درس مساوات و برابری در میان افراد جامعه است که با انجام این دستور مذهبی، افراد متمکن هم وضع گرسنگان و محرومان اجتماع را به طور محسوس در می‏یابند و هم با صرفه‏جویی در غذای شبانه‌روزی خود می‏توانند به کمک آنها بشتابند.
البته ممکن است با توصیف حال گرسنگان و محرومان، افراد مرفه را متوجه حال گرسنگان کرد، ولی اگر این مسأله جنبه حسی و عینی به خود بگیرد اثر دیگری دارد چون روزه به این موضوع مهم اجتماعی رنگ حسی می‏دهد.
بنابراین در حدیث معروفی از امام صادق(ع) نقل شده که هشام بن حکم از علت تشریع روزه پرسید، امام‌صادق(ع) فرمود: روزه به این دلیل واجب شده است که میان فقیر و غنی مساوات برقرار شود و این به خاطر آن است که غنی، طعم گرسنگی را بچشد و نسبت به فقیر ادای حق کند چرا که اغنیا به طور معمول هرچه را بخواهند برای آنها فراهم است، خدا می‏خواهد میان بندگان خود مساوات باشد و طعم گرسنگی و درد و رنج را به اغنیا بچشاند تا به ضعیفان و گرسنگان رحم کنند».
راستی اگر کشورهای ثروتمند جهان چند روز را در سال روزه بدارند و طعم گرسنگی را بچشند، باز هم این همه گرسنه در جهان وجود خواهد داشت؟
مهندس جلالی مهر، مدیرعامل شرکت رهساز گستر مهر که از دیرباز در امور خیریه و عام المنفعه فعال بوده و هرساله در این ماه پرفیض، خدماتی به البرزنشینان ارائه می کند، می گوید: این ضیافت الهی فرصتی است تا خوبی‌ها نمود بیشتری پیدا کنند و بدانیم باهمه گیرودارهای زندگی و ناملایمات بازهم یادخدا می تواند گره مشکلات را
ازهم بگشاید.
وی ادامه داد: سال گذشته بیش از ۲هزار نفر از قشرهای مختلف اعم از مدیر، شهروند، دارا، تهیدست و… در کرج، مرکز استان البرز به دور یک سفره افطار به طول ۲ کیلومتر جمع شدند تا احساس کنیم به مصداق بنی آدم اعضای یک پیکرند، همه از جنس هم هستیم. مدیرعامل شرکت رهساز گستر مهر اضافه کرد: باید باور کنیم که مقام دنیایی، پول و ارزش های مادی نباید انسانیت ما را تغییر دهد، آری به شکرانه ماه رمضان امسال نیز همراه با ۵ هزار شهروندکرجی در کنار هم در مساجد گرد هم می نشینیم و دست دوستی و دعا رو به خدا برمی‌داریم.
مهندس جلالی مهر گفت: در ماه مبارک رمضان در شماری مساجد استان البرز، سفره افطاری برای ایتام و نیازمندان برپا می شود و امسال در نظر داریم علاوه برآن تعدادی سبدغذایی را به زندانیان و برخی از مددجویان بهزیستی اختصاص دهیم.
وی یادآور شد: طول سفره افطاری سال گذشته در کرج برای نخستین بار در سطح استان البرز اتفاق افتاد و بسیار خوشحالیم که سعادت این کار نصیب شرکت رهسازگستر مهر شد، امسال نیز با یاری خداوند و همت کارکنان این شرکت سعی خواهیم کرد این کار معنوی را بهتر و بیشتر از سال گذشته برگزار کنیم. مدیر عامل شرکت رهساز گستر مهر افزود: رسیدگی به نیازمندان در ماه مبارک رمضان در قالب طرح همای رحمت انجام می شود و امسال در تعدادی از مساجد و میان مددجویان بهزیستی وزندانیان استان سفره های افطاری برپا و بسته‌های غذایی توزیع می شود.
جلالی مهر گفت: مراسم افطاری سال گذشته با حضور بیش از ۲هزار نفر برگزار شد و امسال به حول و قوه الهی برای بیش از ۵هزار نفر از شهروندان کرجی افطاری تدارک دیده ایم.
وی اظهار داشت: رمضان یک ضیافت معنوی و فرصتی استثنایی برای خودشناسی است، پس بیاییم با خانه تکانی درونی خود را برای شرکت در مهمانی ماه خداوند آماده کنیم مدیرعامل شرکت رهساز گستر مهر خاطرنشان کرد: با حلول ماه مبارک رمضان یک ضیافت معنوی بزرگ آغاز شده است ضیافتی که هر فرد مسلمان می تواند آن را با کم خوردن و کم آشامیدن آغاز کند تا در پایان آن ماه از تحول عمیق روحی و اخلاقی
برخوردار شود.
وی اضافه کرد: کسانی که در این ضیافت الهی شرکت می کنند به خوبی می دانند که میزبانی مهربان، مهمان نواز و بزرگوار دارند، آنان آگاهند که میزبانشان با آغوشی باز آنها را می پذیرد. مدیرعامل شرکت رهساز گستر مهر تصریح کرد: رمضان، فرصتی استثنایی برای آشتی با خود و خوبی‌ها است به گونه‌ای که در این ماه الهی به تجزیه و تحلیل رفتاری و تفکر خود می پردازیم و کارهای ناپسند را کنار می گذاریم و افکار شیطانی را از خود دور می کنیم.
وی گفت: رمضان ماه ایجاد پل ارتباطی بین ما و معبودمان است که با انجام اعمالی چون روزه گرفتن، قرائت قرآن، دعا و نیایش می‌توانیم این ارتباط را تقویت کنیم تا در راه بندگی با لغزش کمتری مواجه شویم. مدیرعامل شرکت رهساز گستر مهر گفت: در روزهای مبارک و معطر رمضان هر کسی امکان قاضی کردن کلاه خود را دارد و می‌تواند از نفس خود به حسابرسی بپردازد و میزان تسلط بر نفس خود را مورد سنجش قرار دهد. وی افزود: نزدیک شدن به خداوند و بهره‌مند شدن از الطاف الهی تنها به این ماه اختصاص ندارد اما به نظر می رسد در این ماه شرایط آماده تر و موانع نزدیک شدن به او برداشته می شود. رمضان بهانه است برای آشتی با دیگران که اگر در این ماه کینه و دلخوری از یکدیگر داریم آن را کنار گذاشته و فراموش کنیم زیرا کسی که می خواهد راه خدا را در پیش گیرد باید درون خود را صاف و شفاف کند و کدری درون را با نگاه مثبت اندیشی در زندگی
تقویت کند.
جلالی مهر گفت: در این ماه صفات بدی چون دروغگویی، غیبت و تکبر، تهمت و… را از خانه قلبمان بیرون کنیم و صفات خوبی مانند راستگویی، خوشرویی و نیکو کاری را جایگزین آن کنیم چون ماه رمضان ماه پل سازی بین خود و خدایمان است تا در این ماه با خودسازی فردی بتوانیم از نعمت‌های سفره مهمانی خداوند کریم و رحمان برخوردار شویم. وی گفت: برای ورود به این مهمانی باید ابتدا آداب ورود به آن را یاد بگیریم تا در پایان مهمانی دست خالی نمانیم. با رعایت آداب این ماه می توان از لطف بی کران پروردگارمان بهره‌مند شد و شاهد تحول درونی در
خودمان باشیم. جلالی مهر ادامه داد: پس بیایید با آب و جارو کردن خانه دل و پاکسازی درون، خود و اعضای خانواده را برای رفتن به مهمانی خداوند بزرگ و بی همتا آماده کنیم تا سحر و افطارهای این ضیافت الهی به عنوان ارزشمندترین خاطره در ذهن کودکان، نوجوانان و جوانان ایرانی ماندگار شود و کانون خانواده در این ماه از الطاف خداوندی
بهره ببرد.
وی تصریح کرد: شرکت رهسازگستر مهر برای ارزش های انسانی و تقویت هویت انسانی در تمام این سال ها از هیچ کوششی دریغ نکرده و همواره در راستای منویات مقام معظم رهبری گام‌های مؤثری برداشته است.

این مطلب را به اشتراک بگذار