با حمایت گسترده مدیر فروشگاه خلیج فارس صورت گرفت درخشش تیم فوتبال نونهالان خلیج فارس در البرز

با حمایت گسترده مدیر فروشگاه خلیج فارس صورت گرفت درخشش تیم فوتبال نونهالان خلیج فارس در البرز

مهدی واشقانی فراهانی/
پسران ورزشکار نونهال و نوجوان مشکین دشت در مسابقات فوتبال استان البرز افتخار آفریدند.
تیم فوتبال خلیج فارس مشکین دشت در نخستین سال فعالیت رسمی خود در رده نونهالان در فصل ۹۴-۹۳ لیگ کرج شرکت کرد و ۱۸ دانش‌آموز نونهال و نوجوان شرکت‌کننده در مسابقات فوتبال توانستند در بین ۲۴ تیم به لیگ استان صعود کنند.
مدیر این تیم حسن بهزادی نیا، سرمربی محسن انصاری و سرپرست تیم سلیمان سعیدی مدیر فروشگاه خلیج‌فارس است. محسن انصاری در مورد دلایل انتخاب نام تیم گفت: با توجه به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه، تصمیم به انتخاب این نام برای تیم نونهالان گرفتیم. ضمن آنکه نام لیگ برتر کشور نیز خلیج فارس است.
مربی تیم نونهالان خلیج فارس به درخشش کاپیتان این تیم در این دوره مسابقات اشاره کرد و ادامه داد: در این مسابقات رضا آلاداغلو با ۲۹ گل زده از تیم خلیج فارس به‌عنوان آقای گل مسابقات انتخاب شد و به برتری دست یافت. وی در مورد نحوه شکل گیری تیم نونهالان خلیج فارس اظهار داشت: قبلاً در تیم‌های مس کرمان و بانک ملی تهران بازی می‌کردم. به دلیل نداشتن مدیر برنامه نتوانستم به این ورزش ادامه دهم بنابراین با کمک کانون فرهنگی مسجد قمر بنی هاشم و پایگاه بسیج شهید نظری در مشکین دشت، فراخوان جذب نونهالان در تیم فوتبال داده شد و ۱۳۰نفر ثبت نام کردند که از این میان، ۱۸ نفر گلچین شدند.
انصاری با قدردانی از حمایت‌های سرپرست تیم ادامه داد: بچه‌های محروم این منطقه از هیچ امکاناتی برخوردار نبودند. آنها شبانه روز در زمین چمن مصنوعی شهرداری منطقه بدون غیبت با انرژی و پشتکار زیادی تمرین می‌کردند و به آینده‌ای روشن امیدوار بودند که در نهایت مقدمات حضورشان در مسابقات فراهم شد.
وی گفت: در نخستین فصل که یک بازی تدارکاتی با باشگاه مقاومت تهران انجام دادیم، یک بازیکن ۱۳‌ساله به نام امیر محمد بیچرانلو جذب تیم مقابل شد که به خاطر پیشرفت وی، هیچ پولی از تیم مقابل نگرفتیم و این بازیکن خوب، تیم ما را ترک کرد. در بازی تدارکاتی با تیم سایپای البرز نیز چند بازیکن نونهال مورد توجه قرار گرفتند که امیدواریم راه برای پیشرفت آنها باز شود.
انصاری ضمن تبریک این موفقیت ارزشمند، خاطرنشان ‌کرد: این توفیق با تلاش مدیریت و مربی تیم محقق شد و هزینه حضور در مسابقات و سرپرستی تیم بر عهده سلیمان سعیدی مدیر فروشگاه خلیج فارس است.
مربی این تیم گفت: بازیکنان این تیم حاتم احدی، محمدرضا بکتاش، امیرحسین عنایتی، امیرمحمد رحیم خانی، علی اکبر فرامرزی، امیرمحمد نادری، دانیال سیفی، علی برنجی، سیدمحمد وفایی، سعید زمانی، محمد عسگری، مهدی مشفق، رضا آلاداغلو، پوریا آریک، علیرضا کاویانی، محمدرضا غلام نجاتی، محمدرضا قربانی و سپاس سطوتی هستند.
نونهالان آینده سازان مملکت هستند
مدیر فروشگاه خلیج فارس نیز با تأکید بر اینکه نونهالان آینده‌سازان مملکت هستند، اظهار داشت: فرهنگ ایرانی براساس کمک به همنوع است و کودکان معصوم‌ترین مخلوقات خداوند و آینده‌سازان این مرز و بوم هستند، بنابراین باید نسبت به آسیب پذیرترین قشر جامعه حساس باشیم و با ایجاد فضای مناسب تحصیلی، جسمانی، فرهنگی و هیجانی از کودکان محروم حمایت کنیم. سلیمان سعیدی با اشاره به آثارمثبت ورزش ادامه داد: ورزش، تقویت روانی و بهبود ذهنی به همراه می‌آورد و تأثیرات مثبتی در ایجاد اعتماد به نفس دارد. فعالیت بدنی می‌تواند اثرات سودمندی بر بیماری‌های فشارخون، پوکی استخوان، دیابت بزرگسالان و برخی اختلالات روانی داشته باشد و مفیدتر از سایر فعالیت‌های زمان فراغت است. وی افزود: ورزش، تأثیر مثبتی بر سطح نمرات دانش‌آموزان در سطوح ابتدایی دارد و تغییرات مثبت در خودپنداری، افزایش اعتماد به نفس، تعدیل هیجان زدگی، افزایش انرژی و توانایی در برخورد با فعالیت‌های روزمره و پیشرفت مثبت در تحمل مشکلات از فواید روانی فعالیت‌های بدنی برای هر فرد است.
سعیدی تصریح کرد: ورزش همچنین می‌تواند اثرات روحی و روانی مثبتی در همه سنین داشته باشد و به کاهش سطح اضطراب، افسردگی، اختلالات عصبی و استرس کمک می‌کند. مدیر فروشگاه خلیج فارس با امید به اینکه نیکوکاران درحمایت از فعالیت‌های اجتماعی سالم پیشتاز شوند، اظهار امیدواری کرد: با حمایت از ورزش نونهالان زمینه رشد و شکوفایی استعداد این کودکان فراهم شده و شاهد نتایج درخشانی در سطوح بالاتر باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذار