با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت افتتاح نخستين خط توليد خودپرداز کشور در البرز

نخستين خط توليد انبوه خودپرداز بانکي کشور با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوري وزارت صنعت، معدن و تجارت استان البرز به بهره‌برداری رسید. اين خط توليد با تلاش متخصصان بومي در شرکت بهسان استان البرز طراحي، تجهيز و راه‌اندازي شده است. در مراسم افتتاح اين خط توليد که با حضور سيدحميد طهايي، استاندار البرز و جمع زيادي از فعالان عرصه توليد و صنعت استان برگزار شد، معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: براي اينکه بتوانيم اهداف کلان اقتصادي کشور را محقق کنيم، نياز است که در حوزه‌هاي مختلف بويژه صنعت به خودکفايي دست يابيم.
علي اصغر توفيق تأکيد کرد: تحقق اين هدف به امکانات و زيرساخت‌هاي مطلوب و پيشرفته نياز دارد و براي فراهم‌سازي اين زيرساخت‌ها بايد با عزم و اراده ملي حرکت کنيم. وي با اشاره به ظرفيت‌ها و استعدادهاي ايران اسلامي، گفت: کشور ما در بسياري از زمينه‌ها غني محسوب می‌شود و از نظر مواد اوليه بويژه انرژي کمبودي نداريم، به نحوي که ايران دومين ذخاير گاز دنيا را در اختيار دارد.
توفيق افزود: ايران اسلامي همچنين در توليد علم نيز جزو 20 کشور برتر دنياست و در برخي علوم مانند نانو در ميان 8 کشور برتر جهان قرار داريم.معاون آموزش، پژوهش و فناوري وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با وجود اين توانمندي‌ها در حوزه تجاري‌سازي علم و مشارکت بخش علم و صنعت بايد بيشتر تلاش کنيم و اين يکي از ضعف‌هاي کشور ما محسوب مي‌شود.
توفيق به توانمندي‌هاي صنعتي استان البرز نيز اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه روند توسعه استان البرز از جمله در حوزه صنعت در يک سال اخير بهبود يافته است. وي گفت: البته صنايع فعال در استان البرز با مشکلاتي روبه رو هستند که بايد به دنبال راه حل و رفع اين مشکلات و افزايش حمايت از صنايع باشيم.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر