با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت افتتاح نخستین خط تولید خودپرداز کشور در البرز

با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت افتتاح نخستین خط تولید خودپرداز کشور در البرز

نخستین خط تولید انبوه خودپرداز بانکی کشور با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت استان البرز به بهره‌برداری رسید. این خط تولید با تلاش متخصصان بومی در شرکت بهسان استان البرز طراحی، تجهیز و راه‌اندازی شده است. در مراسم افتتاح این خط تولید که با حضور سیدحمید طهایی، استاندار البرز و جمع زیادی از فعالان عرصه تولید و صنعت استان برگزار شد، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اینکه بتوانیم اهداف کلان اقتصادی کشور را محقق کنیم، نیاز است که در حوزه‌های مختلف بویژه صنعت به خودکفایی دست یابیم.
علی اصغر توفیق تأکید کرد: تحقق این هدف به امکانات و زیرساخت‌های مطلوب و پیشرفته نیاز دارد و برای فراهم‌سازی این زیرساخت‌ها باید با عزم و اراده ملی حرکت کنیم. وی با اشاره به ظرفیت‌ها و استعدادهای ایران اسلامی، گفت: کشور ما در بسیاری از زمینه‌ها غنی محسوب می‌شود و از نظر مواد اولیه بویژه انرژی کمبودی نداریم، به نحوی که ایران دومین ذخایر گاز دنیا را در اختیار دارد.
توفیق افزود: ایران اسلامی همچنین در تولید علم نیز جزو ۲۰ کشور برتر دنیاست و در برخی علوم مانند نانو در میان ۸ کشور برتر جهان قرار داریم.معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با وجود این توانمندی‌ها در حوزه تجاری‌سازی علم و مشارکت بخش علم و صنعت باید بیشتر تلاش کنیم و این یکی از ضعف‌های کشور ما محسوب می‌شود.
توفیق به توانمندی‌های صنعتی استان البرز نیز اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه روند توسعه استان البرز از جمله در حوزه صنعت در یک سال اخیر بهبود یافته است. وی گفت: البته صنایع فعال در استان البرز با مشکلاتی روبه رو هستند که باید به دنبال راه حل و رفع این مشکلات و افزایش حمایت از صنایع باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذار