با حضور شهردار و نماينده كرج در مجلس شورای اسلامی مكمل پل «سوم خرداد» به بهره‌برداري رسيد

مكمل لاين جنوب به شمال تقاطع غيرهمسطح «سوم خرداد» روي بزرگراه كرج – قزوين با حضور نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي، شهردار و اعضاي شوراي شهر، معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز وشماري از مسئولان به بهره‌برداري رسيد.
علي تركاشوند، شهردار كرج در مراسم بهره‌برداري از اين لاين ضمن قدرداني از اعضاي شوراي شهر و تلاش‌هاي علي آقازاده، شهردار سابق كرج گفت: ساخت اين پل زمينه ‌ساز اتصال بلوار ارم به بلوار گلزار و به تبع آن موجب تسهيل ترافيك در مسير پل و راه‌هاي دسترسي به آن ‌شده است.
وي اظهار داشت: با تكميل اين پل بخش بزرگي از گره ترافيكي مناطق جنوبي كرج
به ويژه مهرشهر برطرف و ترافيك در اين منطقه روان شد.
ترکاشوند يادآور شد: اين پل داراي 3دهانه است كه دهانه مياني آن به طول 40 متر و 2دهانه ديگر پل به طول 12 متر ساخته شده است.
شهردار كرج با اشاره به اينكه یک هزار و 100 تن آسفالت‌ريزي براي بهره‌برداري از اين پل انجام شده است، افزود: در مرحله نخست حدود 700 تن و در فاز دوم نيز 400 تن آسفالت براي عرشه‌هاي اين پل استفاده شده است.
وي با بيان اينكه پيش از ساخت اين پل شهروندان براي دسترسي به مركز كرج، از مسير اتوبان استفاده مي‌كردند، تأکید کرد: با بهره‌برداري از این پل، ضلع جنوب به شمال كرج به هم متصل شد و تردد از سمت مهرشهر به كرج بدون گذشتن از اتوبان انجام خواهد شد.
وي بهره‌برداري از طرح‌ پل سوم خرداد را يكي از كارهاي جهادي شهرداري دانست و تصریح کرد: همكاري پليس راهور نيز در اتمام اين عمليات قابل تقدير است.
وي يادآور شد: با همكاري پليس راهور 2روز پياپي مسير تردد شهروندان تغيير پيدا كرد تا شهرداري بتواند به راحتي عرشه پل را بالا ببرد.
بهره‌برداري از زيرگذر شهيد «كچويي» تا پايان سال جاري
شهردار كرج در بخشي ديگري از سخنانش به طرح‌ غيرهمسطح مهرويلا اشاره كرد و افزود: با توجه به فعاليت سازمان قطار شهري برای ساخت مترو در اين محل، بزرگراه شمالي ـ جنوبي يادگار امام(ره) نيز در حال بهره‌برداري است.
ترکاشوند با اشاره به اینکه بهره‌برداري از كنارگذر شرقي مهرشهر نيز در دستور كار است كه شمال و جنوب شهر را به هم متصل مي‌كند، افزود: در این راستا زيرگذر شهيد كچويي تا پايان سال جاري افتتاح می شود و همچنین كمربندي جنوبي كرج به‌زودي در دستور کار شهرداري قرار خواهد گرفت.
پل حصارك اواخر سال جاري به بهره‌برداري مي‌رسد
عزيز اكبريان، نماينده مردم كرج، اشتهارد، فرديس و آسارا در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين مراسم گفت: براي ساخت اين پل و ساير طرح‌‌هاي عمراني حمایت اعضاي شوراي شهر
در خور توجه بوده است.
وي اظهار داشت: همكاري پليس راهور نيز برای كنترل ترافيك در زمان اجراي طرح‌‌هاي عمراني نشان داد كه مي‌تواند در تسريع طرح‌هاي عمراني بسيار راه گشا و مؤثر باشد.
اکبریان در ادامه سخنان خود از بهره‌برداري پل حصارك در اواخر سال جاري خبرداد و افزود: هم‌اكنون ترافيك پل حصارك به يكي از مشكلات بزرگ كمالشهر و شهرهاي اطراف تبديل شده كه روزانه باعث اتلاف وقت بسياري از همشهريان و مسافراني مي‌شود كه اين مسير را براي تردد انتخاب كرده‌اند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر