با حضور شهردار و نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی مکمل پل «سوم خرداد» به بهره‌برداری رسید

با حضور شهردار و نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی مکمل پل «سوم خرداد» به بهره‌برداری رسید

مکمل لاین جنوب به شمال تقاطع غیرهمسطح «سوم خرداد» روی بزرگراه کرج – قزوین با حضور نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، شهردار و اعضای شورای شهر، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز وشماری از مسئولان به بهره‌برداری رسید.
علی ترکاشوند، شهردار کرج در مراسم بهره‌برداری از این لاین ضمن قدردانی از اعضای شورای شهر و تلاش‌های علی آقازاده، شهردار سابق کرج گفت: ساخت این پل زمینه ‌ساز اتصال بلوار ارم به بلوار گلزار و به تبع آن موجب تسهیل ترافیک در مسیر پل و راه‌های دسترسی به آن ‌شده است.
وی اظهار داشت: با تکمیل این پل بخش بزرگی از گره ترافیکی مناطق جنوبی کرج
به ویژه مهرشهر برطرف و ترافیک در این منطقه روان شد.
ترکاشوند یادآور شد: این پل دارای ۳دهانه است که دهانه میانی آن به طول ۴۰ متر و ۲دهانه دیگر پل به طول ۱۲ متر ساخته شده است.
شهردار کرج با اشاره به اینکه یک هزار و ۱۰۰ تن آسفالت‌ریزی برای بهره‌برداری از این پل انجام شده است، افزود: در مرحله نخست حدود ۷۰۰ تن و در فاز دوم نیز ۴۰۰ تن آسفالت برای عرشه‌های این پل استفاده شده است.
وی با بیان اینکه پیش از ساخت این پل شهروندان برای دسترسی به مرکز کرج، از مسیر اتوبان استفاده می‌کردند، تأکید کرد: با بهره‌برداری از این پل، ضلع جنوب به شمال کرج به هم متصل شد و تردد از سمت مهرشهر به کرج بدون گذشتن از اتوبان انجام خواهد شد.
وی بهره‌برداری از طرح‌ پل سوم خرداد را یکی از کارهای جهادی شهرداری دانست و تصریح کرد: همکاری پلیس راهور نیز در اتمام این عملیات قابل تقدیر است.
وی یادآور شد: با همکاری پلیس راهور ۲روز پیاپی مسیر تردد شهروندان تغییر پیدا کرد تا شهرداری بتواند به راحتی عرشه پل را بالا ببرد.
بهره‌برداری از زیرگذر شهید «کچویی» تا پایان سال جاری
شهردار کرج در بخشی دیگری از سخنانش به طرح‌ غیرهمسطح مهرویلا اشاره کرد و افزود: با توجه به فعالیت سازمان قطار شهری برای ساخت مترو در این محل، بزرگراه شمالی ـ جنوبی یادگار امام(ره) نیز در حال بهره‌برداری است.
ترکاشوند با اشاره به اینکه بهره‌برداری از کنارگذر شرقی مهرشهر نیز در دستور کار است که شمال و جنوب شهر را به هم متصل می‌کند، افزود: در این راستا زیرگذر شهید کچویی تا پایان سال جاری افتتاح می شود و همچنین کمربندی جنوبی کرج به‌زودی در دستور کار شهرداری قرار خواهد گرفت.
پل حصارک اواخر سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد
عزیز اکبریان، نماینده مردم کرج، اشتهارد، فردیس و آسارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: برای ساخت این پل و سایر طرح‌‌های عمرانی حمایت اعضای شورای شهر
در خور توجه بوده است.
وی اظهار داشت: همکاری پلیس راهور نیز برای کنترل ترافیک در زمان اجرای طرح‌‌های عمرانی نشان داد که می‌تواند در تسریع طرح‌های عمرانی بسیار راه گشا و مؤثر باشد.
اکبریان در ادامه سخنان خود از بهره‌برداری پل حصارک در اواخر سال جاری خبرداد و افزود: هم‌اکنون ترافیک پل حصارک به یکی از مشکلات بزرگ کمالشهر و شهرهای اطراف تبدیل شده که روزانه باعث اتلاف وقت بسیاری از همشهریان و مسافرانی می‌شود که این مسیر را برای تردد انتخاب کرده‌اند.

این مطلب را به اشتراک بگذار