با حضور سرپرست سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران: «همایش تخصصی افزودنی‌های مواد غذایی و آشامیدنی استان البرز» برگزار شد

با حضور سرپرست سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران: «همایش تخصصی افزودنی‌های مواد غذایی و آشامیدنی استان البرز» برگزار شد

همایش تخصصی افزودنی‌های مواد غذایی و آشامیدنی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی البرز برگزار شد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز در این همایش گفت: اتاق بازرگانی البرز در سلسله فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و همایش‌های علمی، مسأله غذا و دارو را نیز مورد توجه قرار داده که امیدوارم این روند گامی مستمر برای تحقیقات و مسائل آموزشی و علمی بیشتر در این رشته باشد.
حسین طوسی با اشاره به اینکه مسأله تغذیه و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: دغدغه تغذیه از زمانی که انسان زندگی در کره خاکی را آغاز کرده مورد توجه بوده و در قرن حاضر با توجه به افزایش جمعیت جهان در قاره‌های مختلف این دغدغه نه تنها ادامه دارد بلکه بیشتر هم شده است.
وی با اشاره به اینکه در برخی موارد مسأله تغذیه تبدیل به بزرگترین معضل سیاسی و اقتصادی جهان شده است گفت: کارشناسان اقتصادی معتقدند قرن حاضر، قرن بحران غذا در جهان بوده و نیز سونامی گرسنگی در راه است و باید برای جلوگیری از این قحطی اندیشه و راه حلی پیدا کرد.
طوسی با اشاره به آمارهای سازمان خواربار و کشاورزی جهانی (فائو) گفت: در جهان تا نیمه قرن حاضر، باید افزایش ۶۰ درصدی از محصولات غذایی را داشته باشیم که در غیر این صورت جهان به دلیل کمبود غذا دچار نزاع و هرج و مرج داخلی و بین المللی خواهد بود.
وی اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های‌و مستندهای کارشناسان اقتصادی ۸۴۲ میلیون نفر در جهان از سوء تغذیه رنج می‌برند که یک سوم این جمعیت در آسیا و اقیانوسیه زندگی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه بر اساس همین آمار‌ها از هر ۴ کودک زیر ۵سال یک نفر دچار سوء تغذیه است گفت: این آمارهای هشدار دهنده می‌طلبد که با همکاری یکدیگر در راستای برطرف کردن مشکلات در این زمینه گام برداریم.
وی تأکید کرد: در فرهنگ و آموزه‌های دینی کل بشر مسأله تغذیه یکی از مسائل جدی است که مورد توجه بوده و غنای ادبیات جهانی بر این مبنا گذاشته شده است.
وی افزود: در سوره مائده آیه ۱۱۴ قران کریم نیز با ظرافت خاصی به اهمیت مسأله تغذیه پرداخته شده است.
طوسی تأکید کرد: یکی از مشکلات در زمینه تأمین غذا در جهان مسأله اسراف است که براساس آمار کارشناسان، بیش از ۲۰میلیون تن از مواد غذایی در بسیاری از کشورها بویژه کشور‌های پیشرفته اسراف و دور ریخته می‌شود، در حالی که با جلوگیری از این اسراف بسیاری از گرسنگان جهان غذا برای خوردن خواهند داشت.
وی ابراز امیدواری کرد برگزاری این همایش نتایج ثمر بخشی در بخش صنعت غذا در کشور و استان البرز داشته باشد.
سرپرست سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران نیز در این همایش گفت: در فرآوری مواد غذایی باید افزودنی‌های طبیعی را جایگزین مواد شیمیایی کنیم.
مجید جوانمردی افزود: کاهش میزان افزودنی‌های شیمیایی در مواد غذایی در ارتقای سلامت این مواد بسیار مؤثر است.
وی بر استفاده از فناوری نوین برای جایگزینی افزودنی‌های شیمیایی تأکید کرد و گفت: کاهش افزودنی‌های شیمیایی با استفاده از فناوری، بسته بندی‌های مناسب و بهره گیری از مواد ضدمیکروبی طبیعی موجب بهبود و ارتقای کیفیت مواد غذایی می‌شود.
جوانمردی افزود: بخشی از ضدعفونی‌های طبیعی از ضایعات برخی میوه‌ها از جمله انار و انگور به دست می‌آید که این مواد را می‌توان در صنعت کشتار مرغ و نگهداری گوشت سفید نیز استفاده کرد.
وی با اشاره به پروژه‌ها و طرح‌های تحقیقاتی در دست اقدام در زمینه تولید مواد ضدمیکروبی طبیعی در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران اظهار داشت: به تازگی در اجرای یک طرح تحقیقاتی از ضایعات انار و انگور در یکی از کارخانه‌های کشور، ترکیب‌های ضد میکروبی تولید شد که این ترکیب‌ها برای میکروب‌زدایی از گوشت مرغ به کار می‌رود.
جوانمردی افزود: این نوع ضدعفونی، نه تنها موجب از بین رفتن بار میکروبی گوشت مرغ می‌شود، بلکه میزان ماندگاری آن را افزایش
می‌دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز در این همایش به افزایش شمار بیماران مبتلا به سرطان در کشور اشاره کرد و گفت: بیشتر این بیماری‌ها منشأ مواد غذایی ناسالم دارد که برای پیشگیری لازم است بخش صنعت با بخش بهداشت و درمان همکاری نزدیکی داشته باشد.
دکتر حمید درفشی، لزوم ارتباط مؤثر علمی بین محققان و صنعتگران در کشور و استان البرز را مورد تأکید قرار داد و افزود: اکنون ۷۰۰ واحد تولیدی مواد غذایی در استان البرز فعال است که با توجه به توزیع محصولات این صنایع در سراسر کشور و منطقه انتظار می‌رود همکاری و تعامل بین بهداشت و درمان و این صنایع برای ارتقای کیفی محصولات بیشتر شود.
به گفته وی، با اینکه بسیاری از تولید‌کنندگان از پیامدهای منفی افزودنی‌های شیمیایی در مواد غذایی آگاهی لازم را دارند اما به خاطر وضع خاص تجاری در این بخش مرتکب تخلف می‌شوند.
درفشی ادامه داد: به همین دلیل تا ۶ ماه آینده آزمایشگاه بزرگ مواد غذایی استان البرز راه‌اندازی می‌شود و کیفیت تولیدات صنایع غذایی بیش از پیش کنترل خواهد شد.
گفتنی است، در همایش یکروزه تخصصی افزودنی‌های مواد غذایی و آشامیدنی، حدود ۲۰۰ نفر از کارشناسان بهداشتی، درمانی و صنایع غذایی حضور داشتند.

این مطلب را به اشتراک بگذار