با تشکیل ۹ کارگروه اجرای طرح سرمایه‌گذاری برد ـ برد تسریع می‌شود

با تشکیل ۹ کارگروه اجرای طرح سرمایه‌گذاری برد ـ برد تسریع می‌شود

۹ کارگروه برای تسریع در اجرای طرح برد برد و امور مختلف سرمایه‌گذاران از جمله صدور به موقع مجوزها در این استان تشکیل شد.
استاندار البرز با اعلام این خبر گفت: با توجه به استقبال بی‌نظیر سرمایه‌گذاران کشور و استان از طرح فرصت‌های سرمایه‌گذاری برد برد و برگزاری همایشی به همین منظور با حضور برخی اعضای دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این کارگروه‌ها متشکل از مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی استان فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
ارائه بیش از ۲هزار طرح در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری البرز
سیدطاهر طاهری افزود: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، به متقاضیان سرمایه‌گذاری در استان ظرف کمتر از ۱۰ روز مجوز داده می‌شود.
وی یادآور شد: : ۲ هزار و ۱۱۵ طرح در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری البرز با سرمایه ۱۵۰ هزار میلیارد ریال ارائه شد که تاکنون با یک هزار و ۱۰۰ سرمایه‌گذار تفاهم نامه امضا شده است.
طاهری با اشاره به اینکه شماری از سرمایه‌گذاران نیز مقدار زیادی زمین به این امر اختصاص داده‌اند افزود: همایش برد برد در نوع خود گامی تأثیر‌گذار در تحقق حماسه اقتصادی مورد تأکید مقام معظم رهبری است.
وی بخش قابل توجهی از مشکلات استان را ناشی از همجواری با پایتخت دانست و گفت: این وضع سبب شده تا سایه تهران همواره بر سر البرز سنگینی کند و نقش برجسته این استان دیده نشود، در حالی که امروز شاهدیم این استان معین بسیاری از استان‌های کشور و از جمله تهران در زمینه‌های مختلف شده است.
استقبال چشمگیر تیم اقتصادی دولت از طرح سرمایه‌گذاری برد ـ برد
استاندار البرز همایش و طرح سرمایه‌گذاری برد برد را فرصتی طلایی و نادر در کشور خواند و تصریح کرد: این طرح از چنان اهمیتی برخوردار است که تیم اقتصادی دولت در این همایش حضور یافت. وی خاطرنشان کرد: سخنرانی پنج نفر از دولتمردان در همایش برد برد و حضور نماینده یکی از فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی در کنار نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در البرز حاکی از حضور ۲ طیف دولتمردان و اعضای مجلس شورای اسلامی در همایش برد – برد بود. طاهری افزود: حضور سخنگوی دولت، معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن وتجارت، معاون وزیر اقتصاد و دارایی، مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در یک همایش در نوع خود بی‌نظیر است و از نگاه ویژه دولت به اجرای این طرح حکایت می‌کند. وی همچنین حضور تابش، نماینده فراکسیون مجلس به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی را تکمیل‌کننده اعضای این همایش دانست و افزود: علاوه بر این حجت الاسلام و المسلمین مفیدکیایی‌نژاد نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان نیز از نخستین دقایق در این گردهمایی اقتصادی حضور داشت. استاندار البرز مهاجرت معکوس از تهران به البرز را به عنوان یکی از هدف های کلان طرح برد برد سرمایه‌گذاری در این استان مورد تأکید قرار داد و گفت: طرح برد برد در چارچوب استراتژی کلان نظام صورت می‌گیرد و هیأت دولت و وزرا در جریان کامل روند اجرای این طرح قرار گرفته‌اند. وی ضمن قدردانی از اصحاب رسانه، افزود: اطلاع رسانی گسترده در این طرح موجب شد تمامی طیف‌های مردم و مسئولان در جریان روند و نحوه اجرای طرح برد ـ برد قرار بگیرند به طوری که واژگان برد برد به عبارتی آشنا برای تمام قشرها تبدیل شد. طاهری یادآور شد: استان ما تنها استانی است که به این شکل حرکت جهادی را در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری آغاز کرده است و اغراق نیست اگر بگوییم البرز پیشقراول فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است. استاندار البرز اجرای این طرح را الگویی شاخص برای سایر استان‌های کشور قلمداد کرد و گفت: امروز طرح فراخوان برد ـ برد مورد استقبال استانداران سایر استان‌های کشور قرار گرفته است و امیدواریم شاهد شکوفایی و توسعه هر چه بیشتر استان به برکت روانه شدن خیل سرمایه‌ها باشیم. طاهری تأکید کرد: طرح فرصت های سرمایه‌گذاری برد برد نه تنها اتفاق ساده و کوچکی نیست بلکه فوق العاده بزرگ و رویدادی مبارک برای البرز و کل کشور خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذار