با برگزاری شانزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز البرزی‌ها در انتظار مهربانی خیران مدرسه‌ساز

با برگزاری شانزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز  البرزی‌ها در انتظار مهربانی خیران مدرسه‌ساز

شانزدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز کشور و چهارمین دوره گردهمایی این خیران در البرز، در سالن همایش‌های مؤسسه تحقیقات اصلاح نهال و بذر کرج برگزار شد.
به گزارش ایران، رئیس مجمع خیران مدرسه‌ساز کشور، مدیر مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور، مدیرکل آموزش و پرورش و مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس البرز، فرماندار کرج، رئیس مجمع خیران مدرسه‌ساز البرز و شماری از خیران استان در این جشنواره حضور داشتند.
علی بهرامی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس البرز در این جشنواره از خیران مدرسه‌ساز درخواست کرد به این استان نگاهی ویژه داشته باشند و تصریح کرد: خوشبختانه با آغاز برگزاری جشنواره‌های خیران مدرسه‌ساز در کشور، شاهد نتایج خوبی بوده‌ایم و البرز نیز از حرکت خداپسندانه خیران مدرسه‌ساز بهره‌مند شده است.
خسرو ساکی، مدیرکل آموزش و پرورش البرز نیز در این جشنواره با تأکید بر اینکه این استان به نسبت سایر استان‌های کشور بالاترین تراکم دانش‌آموزی در کلاس‌های درس و بیشترین مدارس دو شیفته را دارد، گفت: متأسفانه آمار کلاس‌های تخریبی و نیازمند به مقاوم‌سازی در البرز، بالاتر از میانگین کشوری است.
وی اظهار داشت: با توجه به رشد ۳درصدی دانش‌آموزان، منابع دولتی برای تأمین این نیازها کافی نیست، از این رو از تمام خیرانی که دغدغه تعلیم و تربیت را دارند دعوت می‌شود البرز را برای رسیدن به شرایط مطلوب یاری کنند.
سعید نجاری سی سی، رئیس مجمع خیران استان نیز در شانزدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز گفت: برای رسیدن به استانداردها در بخش مدرسه‌سازی، البرز نیازمند بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار است.
وی تأکید کرد: به علت روند مستمر مهاجرت به استان، هر سال به‌طور متوسط باید ۳۰ مدرسه در این استان ساخته شود که این امر به مهربانی هرچه بیشتر خیران مدرسه‌ساز نیاز دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذار