می‌توان گفت محتوای ویدیوئی انقلاب بزرگی در زمینه‌ی تولید محتوا به وجود آورده است. از این رو بازاریابی ویدیوئی یکی از جدیدترین روش‌های بازاریابی مدرن است که بسیار اثر بخش بوده و به سادگی می‌تواند مخاطبان شما را تحت تأثیر قرار دهد. نکته قابل توجهی که در ارتباط با بازاریابی ویدیوئی وجود دارد این است که این روش سودآورترین روش بازاریابی دیجیتال است.

از این رو می‌توان محتوای ویدیوئی را مؤثرترین ابزار موجود در عصر بازاریابی دیجیتال دانست. در این مطلب اهمیت بازاریابی ویدیوئی از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تأثیر بازاریابی ویدیوئی بر میزان فروش

اولین و مهم‌ترین گامی که برای اجرای بازاریابی ویدیوئی باید انجام شود افزودن ویدیوی محصول مورد نظر به صفحات فرود است. تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که افزودن ویدیوی مربوط به کاربرد محصولات میزان فروش آن را تا حدود ۸۰ درصد افزایش می‌دهد.

طبق بررسی‌های انجام شده محتوای ویدیویی می‌تواند فروش مستقیم محصولات را تحت تأثیر قرار دهد. زیرا ۷۴ درصد از مشتریان پس از تماشای ویدیوی محصول اقدام به خرید آن می‌کنند. بنابراین می‌توان گفت که تهیه‌ی ویدیوهای خلاقانه و هیجان‌انگیز می‌تواند اطلاعات بصری ارزشمندی را وارد مغز کرده و مشتری را تحت تأثیر قرار دهد. علاوه بر محتوای ویدیویی تصاویر جذاب متحرک نیز می‌توانند منجر به پیشبرد استراتژی بازاریابی محصولات شوند.

محتوای ویدیویی نرخ بازگشت سرمایه را افزایش می‌دهد

هر چند تولید محتوای ویدیویی کار زمان بر و هزینه‌بری برای کسب و کارها است؛ اما جالب است بدانید که ۷۶ درصد کسب و کارها معتقدند که بازاریابی ویدیویی سبب افزایش نرخ بازگشت سرمایه در زمان کوتاهی می‌شود. از این رو برای تسریع ویرایش ویدیوها ابزارهای آنلاین و اپلیکیشن‌های تلفن همراه به سرعت در حال توسعه هستند تا تولید محتوای ویدیویی را تا جای ممکن مقرون به صرفه کنند. نکته قابل توجه دیگری که در رابطه با محتوای ویدیویی وجود دارد این است که لزومی با بالا بودن کیفیت فیلمی که برای بازاریابی ویدیویی از آن استفاده می‌شود نیست. زیرا طبق تحقیقات انجام شده مردم حین خرید به محتوای فیلم بیشتر از کیفیت آن توجه می‌کنند.

بازاریابی ویدیوئی اعتماد ایجاد می‌کند

جلب اعتماد مشتری پایه و اساس فروش است. همانگونه که می‌دانید بازاریابی محتوایی منجر به ایجاد اعتماد و روابط بلندمدت با کاربران می‌شود. بنابراین ارائه اطلاعات کامل و مفید در قالب محتوای ویدیویی به کاربران می‌تواند اعتماد آن‌ها را به سمت برند شما جلب کند. اگر موفقیت در بازاریابی محتوایی یکی از اهداف کسب و کار شما است کار بر روی محتوای ویدیویی را جدی بگیرید. زیرا ۵۷ درصد مصرف‌کنندگان با مشاهده‌ی محتوای ویدیویی اعتماد به نفس بیشتری برای خرید آنلاین پیدا می‌کنند.

بازاریابی ویدیویی

بازاریابی ویدیویی سبب جلب اعتماد مشتریان و افزایش فروش می‌شود.

محتوای ویدیویی تأثیر بسزایی بر روی سئوی سایت دارد

وجود محتوای ویدیویی باعث افزایش زمان حضور کاربران در سایت می‌شود. این امر نیز سبب می‌شود تا موتور جستجوی گوگل این سایت را به عنوان سایتی با محتوای خوب بشناسد. بنابراین سئو و رتبه‌بندی سایت نیز بهبود می‌یابد. نکته قابل توجهی که در بازاریابی ویدیوئی باید مورد توجه قرار گیرد به کاربردن فیلم‌های تعاملی و بهینه‌سازی آن قبل از قرار گرفتن بر روی سایت است.

بازاریابی ویدیویی کاربران تلفن همراه را تحت تأثیر قرار می‌دهد

بازاریابی ویدیویی تحت تاثیر گوشی‌های تلفن همراه قرار دارد. امروزه با افزایش کاربران تلفن‌های همراه هوشمند مخاطبان محتوای ویدیویی نیز افزایش یافته است. از سوی دیگر آمار نشان‌دهنده این است که ویدیوهای تبلیغاتی بیشتر در گوشی‌های هوشمند دست به دست می‌شوند. از آنجایی هم که در عصر دیجیتال مردم روزانه زمان زیادی را صرف استفاده از تلفن همراه خود می‌کنند. سرمایه‌گذاری بر روی بازاریابی ویدیویی می‌تواند تاثیر بسزایی در رشد و توسعه کسب و کارها و جذب مشتری داشته باشد.

بازاریابی ویدیویی

بازاریابی ویدیویی یکی از بهترین روش‌های بازاریابی در عصر دیجیتال است.

محتوای ویدیویی می‌تواند به تشریح جزئیات بپردازد

جزئیات کاربردهای محصول در محتوای ویدیویی بهتر از سایر انواع محتواها تشریح می‌شود. محتوای ویدیویی برای کاربرانی که تمرکز و زمان کافی برای مطالعه مطالب مرتبط با محصول را ندارند، بسیار مفید است. این ویدیو می‌تواند نحوه‌ی کار کردن محصول را نیز به صورت کامل آموزش دهد. استفاده از انیمیشن می‌تواند ترکیبی از سرگرمی و نوستالژی برای کاربران باشد. از این رو انیمیشن گزینه مناسب‌تری برای تولید محتوای ویدیویی است.

بازاریابی ویدیویی حتی تنبل‌ترین کاربران را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد

محتوای ویدیویی بهترین ابزار یادگیری است و می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای بر مشتریان داشته باشد. با توجه به سبک زندگی عصر دیجیتال و علاقه مشتریان مدرن به صرفه‌جویی در وقت و هزینه تماشای محتوای ویدیویی می‌تواند مانند کاتالیزوری حتی تنبل‌ترین مشتریان را نیز تحت تأثیر قرار دهد. مطمئن باشید که بازاریابی ویدیویی با ارائه روش جدیدی از بازاریابی نوین مزیت رقابتی بالایی برای کسب و کارها ایجاد می‌کند و مخاطبان هدف و مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل می‌کند.

رسانه‌های اجتماعی نقش بازاریابی ویدیویی را پررنگ‌تر می‌کنند

افزایش کاربران رسانه‌های اجتماعی در عصر مدرن بازاریابی ویدیویی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. با توجه به این که کاربران روزانه زمان زیادی را صرف فعالیت در رسانه‌های اجتماعی می‌کنند. محتوای ویدیویی کوتاه و اثربخش می‌تواند تأثیر بسزایی بر روی ذهن مشتری بگذارد. توجه داشته باشید که تولید یک محتوای جذاب باعث افزایش نرخ به اشتراک گذاری کاربران شده و تعداد افراد مواجه شده با کمپین بازاریابی شما را افزایش می‌دهد.

نتیجه‌گیری

با توجه به آنچه که تا کنون گفته شد بازاریابی ویدیویی یکی از مؤثرترین روش‌های بازاریابی در عصر حاضر است که می‌تواند مخاطبان را تحت تأثیر قرار دهد. تولید محتوای ویدیویی خلاقانه و جذاب سبب به اشتراک‌گذاری بیشتر توسط کاربران شده و در نهایت میزان فروش محصول را افزایش می‌دهد.

لینک منبع

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر