بازاریابی موتورهای جستجو ( SEM )

همان گونه که می دانیم سئو ( SEO ) مخفف عبارت Search Engine Optimization و به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می باشد. همچنین میل به افزایش ترافیک از طریق موتورهای جستجو بین مدیران وب سایت ها رقابتی را به وجود می آورد که بتوانند با پشت سر گذاشتن رقبا سهم بیشتری از این بازار گسترده بدست بیاورند.

بازاریابی با موتورهای جستجو چیست؟

SEM مخفف عبارت Search Engine Marketing به معنی بازاریابی با موتورهای جستجو می باشد و از دو بخش SEO و PPC تشکیل شده است.

SEO رایگان می باشد و هرچه وب سایت ها به شکل حرفه ای تری بهینه سازی شوند در نتایج جستجو، جایگاه بهتری پیدا می کنند و بازدید کننده های بیشتری را جذب می کنند.

اما PPC مخفف عبارت Pay-Per-Click و به معنی پرداخت در ازای کلیک می باشد و تفاوتی که با SEO دارد این است که رایگان نیست و در ازای هر کلیک باید مبلغی را به موتورهای جستجو بپردازید.

در دراز مدت استفاده از SEO بهتر است یا PPC ؟

با توجه به این که برای استفاده از خدمات PPC گوگل ( Google AdWords ) باید هزینه ها را بر حسب دلار بپردازید و با توجه به قیمت فعلی دلار، طبیعی است که هزینه تمام شده این کار بسیار گران خواهد بود. در صورتی که از توان مالی مناسبی برخواردار هستید این نوع تبلیغ در کوتاه مدت جوابگو خواهد بود.

اما توجه کنید که سئو در دراز مدت تأثیر بسیار بیشتری در کسب و کار شما خواهد داشت و در صورتی که از یک مشاور حرفه ای برخوردار باشید براحتی می توانید برای چندین سال خریداران بسیاری از طریق موتورهای جستجو بدست بیاورید.

منبع: سئو سم

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر