بازاریابی موبایلی و روش های استفاده از آن در تبلیغات

بازاریابی موبایلی و روش های استفاده از آن در تبلیغات

بازاریابی موبایلی یک روش از بازاریابی به وسیله تلفن‌های همراه مانند گوشی‌های هوشمند است. بازاریابی موبایلی یا Mobile marketing برای فروشندگان امکاناتی از قبیل زمان، مکان و اطلاعات خصوصی شده فراهم می کند که باعث بهبود کالاها، خدمات و ایده‌های شما می‌شود. اما برای انجام این کار چند روش وجود دارد که به اختصار آنها را بیان می‌کنیم:

روش‌های بازاریابی موبایلی

    بازاریابی پیامکی: این روش از طریق ارسال پیامک صورت می‌گیرد که به دلیل این که فرستنده می‌تواند اطمینان حاصل کند که مخاطب خود پیام را دریافت کرده است، رایج‌ترین روش بازاریابی موبایلی می‌باشد.

    بازاریابی MMS:

این روش از طریق ارسال فایل فیلم یا عکس به مخاطب صورت می‌گیرد.

    بازاریابی برنامه‌ای:

در این روش بازاریاب با ایجاد یک برنامه حول محور محصول یا خدماتی که قصد ارائه آن را دارد با مخاطب خود ارتباط بر قرار می‌کند.

    بازاریابی درون بازی:

همان‌طور که در اکثر بازی‌های موبایل مشاهده کرده‌اید در قسمتی از یک بازی یک پیغام تبلیغاتی به نمایش در می‌آید که این پیغام می‌تواند جای خود را به محصول یا خدمت مورد نظر شما بدهد البته یک نکته قابل ذکر است و آن این که اگر خود بازی مورد نظر را طراحی نکرده‌اید و قصد دارید این کار را به یک بازی که از قبل طراحی شده است، بسپارید بهتر است این بازی مخاطبین زیادی داشته باشد تا این که تعداد افرادی که پیغام شما را می‌بینند افزایش یابد. این پیغام می‌تواند شامل آدرس سایت شما یا هر چیز دیگری باشد.

    بازاریابی موبایلی وب محور:

این روش شامل طراحی صفحات وب برای موبایل بوده که از اندازه خاصی پیروی می‌کند و استاندارهای ویژه‌ای دارد.

    کدهای QR:

این کدها این امکان را به مخاطبین می‌دهند که به جای وارد کردن آدرس یک سایت با اسکن یک کد دوبعدی به یک صفحه از وب دسترسی پیدا کنند. طریقه استفاده از آنها هم به این صورت است که شما می‌توانید این کدها را در صفحات وب، برروی کالای خود، هدایا و بنرهای تبلیغاتی خود در سطح شهر استفاده کنید.

منبع: ویکی پدیا

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار