بازاریابان شبکه ای محترم! دور زدن قانون ممنوع

بازاریابان شبکه ای محترم! دور زدن قانون ممنوع

یکی از معضلاتی که این روزها به سرعت در حال افزایش است و شاید کمتر به آن پرداخته شده است، دور زدن قانون به جای تبعیت از آن است. برخی افراد سودجو با عنوان بازاریابان شبکه ای که با فرهنگ و مفهوم صحیح بازاریابی شبکه ای آشنایی ندارند و با ورود به این حرفه به دنبال سود آوری با هر قیمتی هستند، برای سرپوش گذاشتن بر اعمال متخلفانه شان دست به اقداماتی متفاوت زده اند. یکی از این اقدامات تعیین میزان خرید ماهیانه مشخص با عنوان توصیه به خرید مبلغ مشخص است.

اگر به دقت آیین نامه را مورد مطالعه قرار دهید، متوجه می شوید که به طور صریح تعیین مبلغ خرید ماهیانه و اجبار در خرید منع شده است. این موضوع در متون بازاریابی با عنوان استراتژی فروش شناخته می شود.

در متون علمی بازاریابی شبکه ای اشاره شده است این حرفه روشی برای فروش کالاست که مبنای اصلی آن بر روی خرده فروشی توسط بازاریابان شبکه ای قرار گرفته است و در کنار این خرده فروشی، بازاریابان می توانند با تشکیل مجموعه فروش از حجم فروش گروهشان کسب درآمد داشته باشند، اما برخی بازاریابان شبکه ای به دلیل برداشت نادرست از این حرفه با عنوان شغلی پول ساز، آن هم در مدت زمان کوتاه نگاه می کنند.

اگر سری به جلسات معرفی کار که توسط لیدرها برگزار می شود، مراجعه کنید، دلیل شگل گیری برخی باورهای نادرست را متوجه می شوید. تأکید بر کسب درآمدهای میلیونی تنها در مدت زمان کوتاه فعالیت یکی از شعارهای مطرح شده در این جلسات است. اما راهکارهایی که برای رسیدن به این درآمد ذکر می شود آیا قانون محور و عقلانی است؟

وقتی داستان های موفقیت برخی کارشناسان موفق را که در شرکت های مطرح بین المللی مشغول فعالیت هستند، مطالعه می کنیم چند نکته کلیدی را در تمامی آن ها مشترک می بینیم؛ برنامه ریزی و کسب مهارت، پشتکار داشتن، سرمایه گذاری زمانی و بردبار بودن.

اما در برخی دوره های آموزشی افراد جدید الورود هیچکدام از موارد مطرح شده فوق وجود ندارد وتنها دو موضوع مورد تأکید قرار می گیرد؛ اول تا می توانید به اعضای زیرمجموعه تان اضافه کنید، دوم خرید هر چه بالاتر باشد، بهتر است. با مطابقت موضوعات تأکیدی با بندهای آیین نامه عدم انطباق و تخلف را به صورت آشکار می توان مشاهده کرد. در واقع در این آموزش ها مبنای کار از خرده فروشی به سودآوری به هر قیمتی تغییر پیدا کرده است و جالب این که برای سرپوش گذاشتن بر اقدام غیر قانونی شان با عنوان توصیه این موارد را مطرح می نمایند اما در عمل نحوه بیان به گونه ای است که نوعی اجبار غیر مستقیم در توصیه شان وجود دارد.

این افراد سودجو بخوبی با فنون و تکنیک های روان شناسی آشنایی داشته و می دانند که چگونه می توان با دست گذاشتن بر روی حس طمع افراد، آن ها را در جهتی که مورد نظرشان است، هدایت کنند، البته برخی از آن ها که زیرکی کمتری دارند به طور مستقیم عنوان می دارند که طرح گروه شان بر این مقدار قرار دارد و از پذیرش افرادی که توان خرید و عضوگیری به تعداد مشخص را ندارند، معذورند.

به این بازاریابان شبکه ای تنها می توانیم یک نکته را گوشزد کنیم قوانین به منظور ایجاد امنیت و حفظ حقوق فعالان در این حرفه است، رعایت آن نه تنها آینده کاری و درآمد شما را تضمین می کند، بلکه رضایت مصرف کنندگان را که ضامن اعتبار شما است، برایتان به ارمغان می آورد. تجارب نشان داده است که بی قانونی تنها شاید در دوره ای کوتاه به شما منفعت برساند، اما؛ در بلند مدت متضرر اصلی خودتان خواهید بود.

منبع: ایران هشدار

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار