ادامه از صفحه یک
شهردار کرج خاطرنشان کرد: اين پروژه‌ها در کرج شامل پل حصارک، پل مهرشهر، پل سوم خرداد و زيرگذر حسين آباد است که با اعتباری بیش از 130 ميليارد تومان اجرايي
مي‌شوند.
این مقام مسئول يادآور شد: اجراي پروژه تقاطع غيرهمسطح «حافظ»، مثبت ارزيابي شده و بهره برداري از اين تقاطع که در خلج آباد واقع شده است نقش بسزايي در گشايش گره ترافيکي در حوزه شرقي اين کلانشهر دارد.
شهردار کرج با اشاره به نقش مهم تقاطع‌های غيرهمسطح در کاهش ترافيک شهري گفت: بر اساس پيش‌بيني‌‌هاي صورت گرفته، تعداد 55 تقاطع غيرهمسطح در کرج ایجاد می‌شود که انجام مطالعات جامع حمل و نقل ترافيک، پايه و مبناي آن اجرای این طرح هاست.
وي اضافه کرد: اين تقاطع‌ها براساس طرح جامع حمل و نقل و ترافيک در دستور کار متوليان اجراي طرح‌های عمراني قرار گرفته است.
شهردار کرج تصریح کرد: طرح‌هاي عمراني، حکم نبض اقتصاد شهري را دارند و به اعتبار اين طرح ها، سرمايه‌گذاری‌های متعددي در شهر پايه‌گذاری می‌شوند و هدف مديريت شهري کرج نيز از انجام اين مهم،
روان‌سازي ترافيک شهر است.
شهردار کرج با اشاره به واقع شدن کرج در مسير مواصلاتي 13 استان کشور اظهار داشت: بهره برداري از تقاطع‌های غيرهمسطح کرج، بهترین راهکار رفع مشکل ترافيکي است و اجراي طرح‌های کلان ترافيکي در اين کلانشهر ضروري است.
وي تأکيد کرد: مجموعه شهرداري و شوراي شهر کرج نيز اهتمام ويژه اي براي صيانت از حقوق شهروندي دارند که بايد گفت در دوره کنوني و با توجه به شرايط اقتصادي حاکم بر جامعه، شهرداري با هدف رفع نياز‌های شهر و شهروندان بسياري از هزينه‌ها را در راستاي اجراي طرح‌های عمراني مي‌پردازد.
شهردار کرج گفت: تخصيص تسهيلات بانکي به شهرداري کرج براي اجراي طرح‌های عمراني با درايت اعضاي شوراي اسلامی شهر کرج امکان پذير شده است به طوري که شهرداري به هر ميزان که بتواند پروژه‌های عمراني را به اتمام برساند از تسهيلات بانکي بهره مند می شود.
ترکاشوند در پايان يادآور شد: دريافت تسهيلات بانکي زمينه ساز بهره برداري از پروژه‌های عمراني زودتر از موعد مقرر است و شوراي شهر با انجام اين مهم نقش بسزايي در آباداني و عمران شهري ايفا کرده است.
اجراي تقاطع بر عهده وزارت راه بود
محمود دادگو، رئيس شوراي اسلامي شهر کرج نيز در اين مراسم، اجراي اين تقاطع را جزو شرح وظايف وزرات راه و شهرسازي عنوان کرد و اظهار داشت: بر طبق آنچه در طرح جامع و تفصيلي درج شده است ایجاد تقاطع‌های غيرهمسطح سوم خرداد، مهر شهر، حصارک، زير گذر حسين آباد و اجراي اين تقاطع بر عهده وزرات راه است اما شهرداری کرج، اجرای اين پروژه‌ها را در این شهر به عهده گرفته است.
وي با اشاره به حجم ترددها در محورهاي مواصلاتي البرز و کرج اظهار داشت: اجراي پل‌های سوم خرداد، زير گذر حسين آباد، پل حصارک و مهرشهر هزينه اي بیش از 130 ميليارد تومان را به شهرداري تحميل کرده است.
رئيس شوراي شهر کرج خواستار پررنگ تر شدن نقش دولت در اجراي طرح‌های عمراني شد و گفت: با تحقق اين امر مديريت شهري به نحو شايسته تري می‌تواند به انجام امور شهري بپردازد.
معاون فني و عمراني شهرداري کرج نیز در مراسم افتتاح تقاطع غيرهمسطح حافظ گفت: با بهره‌برداري از اين تقاطع که در محدوده منطقه 11 واقع شده است، يکي ديگر از گره‌های ترافيکي در ورودي شرقي شهر کرج به همت مديريت شهري کرج و تمامی متخصصان اعم از مشاور و پيمانکار منتخب، برطرف شد.
علي اصغر کمالي زاده تصریح کرد: پل حافظ از مجموعه 51 تقاطع غيرهمسطح در قالب پروژه جامع مطالعات حمل و نقل و ترافيک شهرداري کرج بررسي شد و به تصويب شورای اسلامي شهر و شوراي ترافيک رسيد و در نهایت به همت و تلاش مديريت شهري و معاونت فني و عمراني و همچنين سازمان عمران و نوسازي اجرايي شد.
وي به مختصات این پل اشاره کرد و اظهار داشت: تقاطع غيرهمسطح حافظ 460 متر طول دارد که ترافيک عبوري از خط 4 حصار به بلوار
خلج‌آباد و اتوبان تهران را هدايت مي‌کند.
اين مسئول همچنين عنوان کرد: روي پل حافظ 300 تن کار فلزي، 12 هزار متر مربع بتن ريزي و يک‌هزار و 200 تن آرماتور بندي و 8هزار متر مربع خاک ريزي انجام شده است.
کمالي زاده گفت: اجراي اين پل بار ترافيکي را در مسير عنوان شده بويژه در ساعات پيک ترافيک کاهش می‌دهد.
گره ترافيکي ورودي شرقي شهر کرج باز شد
معاون فني و عمراني شهرداري کرج خاطرنشان کرد: با غيرهمسطح شدن مسير اجراي طرح، ارتباط مسير برون شهري با بلوار خلج آباد به سمت تهران، همچنين ورودي شهر به سمت مرکز شهر، سهولت ترافيکي و ايمني بيشتر ميسر خواهد شد.
کمالي زاده با بيان اينکه عمليات اجرايي پروژه تقاطع غيرهمسطح حافظ در بهار سال 91 آغاز شد، افزود: با وجود معارض متعدد و عمده آب، گاز، فيبر نوري و همچنين تغييرات و اصلاحاتي که در طرح نسبت به زمان برگزاري مناقصه به منظور بهبود کارایي و هرچه بهتر شدن تردد وسايل نقليه به وجود آمد، بهره برداري از پروژه در زمان مناسبي انجام شد.
معاون فني و عمراني شهرداري کرج اظهاراميدواري کرد با بهره‌برداري از فاز دوم طرح در محدوده بلوار مدرس که بهره برداري از پل مکمل حافظ و تعريض اين بلوار و مجزا کردن مسير رفت و برگشت به سمت مرکز شهر است، ترافيک اين محدوده روان تر شود.
بهره برداري از پل حامي تا پايان آبان
معاون فني و عمراني شهرداري کرج در ادامه از افتتاح و بهره برداري از پل «حامي» خبرداد و اظهاراميدواري کرد ‌اين پل تا پايان آبان ماه سال جاري به بهره‌برداري برسد.
کمالي زاده ادامه داد: در راستاي اجرای طرح ساخت پل «حامي»، تعريض خيابان تهران نيز انجام و به تبع آن دروازه شرقي شهر نيز ساماندهي و بهسازي می‌شود.
وي همچنين خاطرنشان کرد: ‌ديگر اقدام‌های شهرداري و معاونت فني و عمراني در راستاي اجراي طرح‌هاي عمراني ترافيکي شامل اجراي طرح ساخت پل «شهداي دانش‌آموز» تا پايان شهريور ماه امسال و همچنين بهره برداي از پل «شهداي ارتش» در مهر ماه سال جاري مي‌شود.
کمالي زاده اظهاراميدواري کرد: با ساخت بزرگراه شمالي و جنوبي با استفاده از مشارکت و سرمايه گذاري، ترافيک در کرج کاهش چشمگيري می‌يابد.
همکاري و تعامل اعضاي شوراي اسلامي شهر در اجراي پل حافظ
معاون فني و عمراني شهرداري کرج در پايان ضمن قدرداني از تلاش و زحمات شهرداري منقطه 11 همچنين صبوري و همکاري شهروندان ساکن در اين منطقه در پروسه اجراي اين طرح عمراني ترافيکي تصریح کرد: پيگيري اعضاي شوراي اسلامی شهر نقش بسزايي در اجراي طرح‌های عمراني شهري دارد. کمالي زاده با بيان اينکه همکاري اعضاي شورا موجب تسريع در اجراي طرح‌های شهري است، افزود: همت و اراده مجموعه مديريت شهري اعم از شهرداري و شورا، اجرايي کردن طرح هايي است که به واسطه آن نياز شهر و شهروندان در عرصه‌های مختلف شهري بويژه عمراني رفع شود.
وي خاطرنشان کرد: با وجود رکود درآمدي و انجام کارهاي ساختماني با حمايت شورا و جذب تسهيلات و خطوط اعتباري مصوب شده از سوي شورا، اجراي پروژه‌های عمراني در شهر با سرعت خوب و مناسبي در حال انجام است. گفتنی است، مراسم افتتاح و بهره برداری از تقاطع غيرهمسطح «حافظ» واقع در منطقه 11 شهري کرج با حضور سید حمید طهايي استاندار البرز، علی ترکاشوند شهردار کرج، اعضاي شوراي شهر کرج، علي اصغر کمالي زاده معاون فني و عمراني، مديران مناطق شهرداري، پليس راهور استان البرز و شهرستان کرج، نوروزي مديرکل اداره راه و شهرسازي استان البرز و جمعي از شهروندان برگزار شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر