باحضورمسئولان استانی درمنطقه ۱۱ صورت گرفت افتتاح تقاطع غیرهمسطح حافظ با صرف ۱۰ میلیارد تومان اعتبار

ادامه از صفحه یک
شهردار کرج خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها در کرج شامل پل حصارک، پل مهرشهر، پل سوم خرداد و زیرگذر حسین آباد است که با اعتباری بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان اجرایی
می‌شوند.
این مقام مسئول یادآور شد: اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح «حافظ»، مثبت ارزیابی شده و بهره برداری از این تقاطع که در خلج آباد واقع شده است نقش بسزایی در گشایش گره ترافیکی در حوزه شرقی این کلانشهر دارد.
شهردار کرج با اشاره به نقش مهم تقاطع‌های غیرهمسطح در کاهش ترافیک شهری گفت: بر اساس پیش‌بینی‌‌های صورت گرفته، تعداد ۵۵ تقاطع غیرهمسطح در کرج ایجاد می‌شود که انجام مطالعات جامع حمل و نقل ترافیک، پایه و مبنای آن اجرای این طرح هاست.
وی اضافه کرد: این تقاطع‌ها براساس طرح جامع حمل و نقل و ترافیک در دستور کار متولیان اجرای طرح‌های عمرانی قرار گرفته است.
شهردار کرج تصریح کرد: طرح‌های عمرانی، حکم نبض اقتصاد شهری را دارند و به اعتبار این طرح ها، سرمایه‌گذاری‌های متعددی در شهر پایه‌گذاری می‌شوند و هدف مدیریت شهری کرج نیز از انجام این مهم،
روان‌سازی ترافیک شهر است.
شهردار کرج با اشاره به واقع شدن کرج در مسیر مواصلاتی ۱۳ استان کشور اظهار داشت: بهره برداری از تقاطع‌های غیرهمسطح کرج، بهترین راهکار رفع مشکل ترافیکی است و اجرای طرح‌های کلان ترافیکی در این کلانشهر ضروری است.
وی تأکید کرد: مجموعه شهرداری و شورای شهر کرج نیز اهتمام ویژه ای برای صیانت از حقوق شهروندی دارند که باید گفت در دوره کنونی و با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، شهرداری با هدف رفع نیاز‌های شهر و شهروندان بسیاری از هزینه‌ها را در راستای اجرای طرح‌های عمرانی می‌پردازد.
شهردار کرج گفت: تخصیص تسهیلات بانکی به شهرداری کرج برای اجرای طرح‌های عمرانی با درایت اعضای شورای اسلامی شهر کرج امکان پذیر شده است به طوری که شهرداری به هر میزان که بتواند پروژه‌های عمرانی را به اتمام برساند از تسهیلات بانکی بهره مند می شود.
ترکاشوند در پایان یادآور شد: دریافت تسهیلات بانکی زمینه ساز بهره برداری از پروژه‌های عمرانی زودتر از موعد مقرر است و شورای شهر با انجام این مهم نقش بسزایی در آبادانی و عمران شهری ایفا کرده است.
اجرای تقاطع بر عهده وزارت راه بود
محمود دادگو، رئیس شورای اسلامی شهر کرج نیز در این مراسم، اجرای این تقاطع را جزو شرح وظایف وزرات راه و شهرسازی عنوان کرد و اظهار داشت: بر طبق آنچه در طرح جامع و تفصیلی درج شده است ایجاد تقاطع‌های غیرهمسطح سوم خرداد، مهر شهر، حصارک، زیر گذر حسین آباد و اجرای این تقاطع بر عهده وزرات راه است اما شهرداری کرج، اجرای این پروژه‌ها را در این شهر به عهده گرفته است.
وی با اشاره به حجم ترددها در محورهای مواصلاتی البرز و کرج اظهار داشت: اجرای پل‌های سوم خرداد، زیر گذر حسین آباد، پل حصارک و مهرشهر هزینه ای بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان را به شهرداری تحمیل کرده است.
رئیس شورای شهر کرج خواستار پررنگ تر شدن نقش دولت در اجرای طرح‌های عمرانی شد و گفت: با تحقق این امر مدیریت شهری به نحو شایسته تری می‌تواند به انجام امور شهری بپردازد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج نیز در مراسم افتتاح تقاطع غیرهمسطح حافظ گفت: با بهره‌برداری از این تقاطع که در محدوده منطقه ۱۱ واقع شده است، یکی دیگر از گره‌های ترافیکی در ورودی شرقی شهر کرج به همت مدیریت شهری کرج و تمامی متخصصان اعم از مشاور و پیمانکار منتخب، برطرف شد.
علی اصغر کمالی زاده تصریح کرد: پل حافظ از مجموعه ۵۱ تقاطع غیرهمسطح در قالب پروژه جامع مطالعات حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج بررسی شد و به تصویب شورای اسلامی شهر و شورای ترافیک رسید و در نهایت به همت و تلاش مدیریت شهری و معاونت فنی و عمرانی و همچنین سازمان عمران و نوسازی اجرایی شد.
وی به مختصات این پل اشاره کرد و اظهار داشت: تقاطع غیرهمسطح حافظ ۴۶۰ متر طول دارد که ترافیک عبوری از خط ۴ حصار به بلوار
خلج‌آباد و اتوبان تهران را هدایت می‌کند.
این مسئول همچنین عنوان کرد: روی پل حافظ ۳۰۰ تن کار فلزی، ۱۲ هزار متر مربع بتن ریزی و یک‌هزار و ۲۰۰ تن آرماتور بندی و ۸هزار متر مربع خاک ریزی انجام شده است.
کمالی زاده گفت: اجرای این پل بار ترافیکی را در مسیر عنوان شده بویژه در ساعات پیک ترافیک کاهش می‌دهد.
گره ترافیکی ورودی شرقی شهر کرج باز شد
معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج خاطرنشان کرد: با غیرهمسطح شدن مسیر اجرای طرح، ارتباط مسیر برون شهری با بلوار خلج آباد به سمت تهران، همچنین ورودی شهر به سمت مرکز شهر، سهولت ترافیکی و ایمنی بیشتر میسر خواهد شد.
کمالی زاده با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیرهمسطح حافظ در بهار سال ۹۱ آغاز شد، افزود: با وجود معارض متعدد و عمده آب، گاز، فیبر نوری و همچنین تغییرات و اصلاحاتی که در طرح نسبت به زمان برگزاری مناقصه به منظور بهبود کارایی و هرچه بهتر شدن تردد وسایل نقلیه به وجود آمد، بهره برداری از پروژه در زمان مناسبی انجام شد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج اظهارامیدواری کرد با بهره‌برداری از فاز دوم طرح در محدوده بلوار مدرس که بهره برداری از پل مکمل حافظ و تعریض این بلوار و مجزا کردن مسیر رفت و برگشت به سمت مرکز شهر است، ترافیک این محدوده روان تر شود.
بهره برداری از پل حامی تا پایان آبان
معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج در ادامه از افتتاح و بهره برداری از پل «حامی» خبرداد و اظهارامیدواری کرد ‌این پل تا پایان آبان ماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.
کمالی زاده ادامه داد: در راستای اجرای طرح ساخت پل «حامی»، تعریض خیابان تهران نیز انجام و به تبع آن دروازه شرقی شهر نیز ساماندهی و بهسازی می‌شود.
وی همچنین خاطرنشان کرد: ‌دیگر اقدام‌های شهرداری و معاونت فنی و عمرانی در راستای اجرای طرح‌های عمرانی ترافیکی شامل اجرای طرح ساخت پل «شهدای دانش‌آموز» تا پایان شهریور ماه امسال و همچنین بهره بردای از پل «شهدای ارتش» در مهر ماه سال جاری می‌شود.
کمالی زاده اظهارامیدواری کرد: با ساخت بزرگراه شمالی و جنوبی با استفاده از مشارکت و سرمایه گذاری، ترافیک در کرج کاهش چشمگیری می‌یابد.
همکاری و تعامل اعضای شورای اسلامی شهر در اجرای پل حافظ
معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج در پایان ضمن قدردانی از تلاش و زحمات شهرداری منقطه ۱۱ همچنین صبوری و همکاری شهروندان ساکن در این منطقه در پروسه اجرای این طرح عمرانی ترافیکی تصریح کرد: پیگیری اعضای شورای اسلامی شهر نقش بسزایی در اجرای طرح‌های عمرانی شهری دارد. کمالی زاده با بیان اینکه همکاری اعضای شورا موجب تسریع در اجرای طرح‌های شهری است، افزود: همت و اراده مجموعه مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورا، اجرایی کردن طرح هایی است که به واسطه آن نیاز شهر و شهروندان در عرصه‌های مختلف شهری بویژه عمرانی رفع شود.
وی خاطرنشان کرد: با وجود رکود درآمدی و انجام کارهای ساختمانی با حمایت شورا و جذب تسهیلات و خطوط اعتباری مصوب شده از سوی شورا، اجرای پروژه‌های عمرانی در شهر با سرعت خوب و مناسبی در حال انجام است. گفتنی است، مراسم افتتاح و بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح «حافظ» واقع در منطقه ۱۱ شهری کرج با حضور سید حمید طهایی استاندار البرز، علی ترکاشوند شهردار کرج، اعضای شورای شهر کرج، علی اصغر کمالی زاده معاون فنی و عمرانی، مدیران مناطق شهرداری، پلیس راهور استان البرز و شهرستان کرج، نوروزی مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان البرز و جمعی از شهروندان برگزار شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار