ایده‌هایی برای بازاریابی محتوا برای سال ۹۷
برای کسانی که کسب‌وکار آنها به ‌نوعی در فضای اینترنت نیز حضور دارد یا اساسا در بستر اینترنت و به کمک وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید به آن توجه کنند، بازاریابی محتواست. تعطیلات می‌تواند یک سکوی پرش یا زمان برداشتن قدم‌های بسیار محکم و رو به جلویی برای صاحبان یک وب‌سایت باشد.
سال نوی محتوا را تحویل کنید!

به این شیوه از بازاریابی محتوا که محتوای تولید‌شده، بستگی به مقتضیات زمان داشته و متأثر از شرایط آن است «محتوای فصلی» گفته می‌شود. شیوه‌‌ خوبی از بازاریابی محتوا که صاحبان وب‌سایت‌ها می‌توانند محتوای بیشتری برای به اشتراک‌گذاری تولید کنند، چراکه افراد در این زمان میل و وقت بیشتری دارند تا مواردی که نیازهایشان را برآورده کرده است، مطالعه کنند. طبق یک پیش‌بینی که توسط BigCommerce صورت گرفته، اگر یک مجموعه می‌خواهد در بیش از ۹۰ درصد از جست‌وجوهایی که افراد پیش از تعطیلات سال نو انجام می‌دهند، دیده شود، باید محتوای فصلی خود را ۴۵ روز قبل از آغاز تعطیلات به اشتراک بگذارد. همچنین طبق تحقیقات به‌عمل‌آمده از Google Trends یک محتوای فصلی باید قبل از آنکه فصل مربوط به آن واقعا آغاز شود، به اشتراک گذاشته‌شده باشد.
۹ ایده‌ بازاریابی محتوا در ایام سال نو  را در اینجا برای شما شرح داده‌ایم.

  • برای کاربران خود هدیه در نظر بگیريد

آیا وب‌سایتی وجود دارد که شما با صاحبان آن رابطه‌‌ خوبی داشته باشید و اکنون آنها پیشنهادهای تخفیفی قابل‌توجهی روی اجناس و خدمات خود ارائه ‌کنند؟ می‌توانید با آنها وارد مذاکره شوید و ببینید آیا مایل به همکاری با شما هستند تا به کسانی که از وب‌سایت شما دیدن یا از آن خرید می‌کنند، محصول یا خدماتی را هدیه بدهند؟ این یعنی یک همکاری دوطرفه‌ای که در آن‌هم شما محبوب می‌شوید و هم وب‌سایت هدیه‌دهنده. همچنین می‌توانید یک فستیوال داشته باشید و به کسانی که از وب‌سایت شما خرید می‌کنند، شانس برنده‌شدن در یک قرعه‌کشی بزرگ را بدهید.

  •  یک سری تم هفتگی ایجاد کنید

در یک‌زمان مشخصی پیش از تعطیلات، می‌توانید در وب‌سایت خود یک سری تم هفتگی ایجاد کنید که در آن روی موضوع فصلی که در آن هستید یا تعطیلات پیش‌رو تمرکز شده است. این کار را در بازه‌ زمانی دلخواه می‌توانید انجام دهید و مدت‌زمان مشخصی برای آن وجود ندارد. اما توصیه می‌شود چیزی در حدود یک ماه قبل از آغاز تعطیلات، این سبک را آغاز کنید و هرروز یک مطلب مرتبط با موضوع فصل و تعطیلات پیش رو را در وب‌سایت خود قرار دهید.

  •  سنت‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

شما ایام تعطیلات خود را چطور با اعضای خانواده و افراد فامیل سپری می‌کنید؟ به اشتراک‌گذاشتن سنت‌های شما در ایام سال نو برای دیگران جالب است. همان‌طور که آنها دوست دارند، این کار را انجام دهند. پس عکس‌ها و فیلم‌های خود را به اشتراک بگذارید و دیگران را با سنت‌های خود آشنا کنید تا ترافیک وب‌سایت‌تان را در این زمان به شکل قابل‌توجهی بالا ببرید.
داستان‌هایی در مورد رویدادهای سال نو تعریف کنید
اگر داستان جالبی در مورد عید نوروز و سال نو وجود دارد، با نوشتن و تبدیل آن به محتوا در وب‌سایت خود آن را برای دیگران تعریف کرده و به اشتراک بگذارید. شنیدن این قصه‌ها حس جالبی در مخاطب ایجاد می‌کند و او را با وب‌سایت شما کمی  خودمانی‌تر خواهد کرد. این حس پای او را به‌عنوان یک مخاطب ثابت به وب‌سایت شما بازخواهد کرد.

  •  اهمیت خانواده را برجسته کنید

اگر در محتوایی که پیش از سال نو در وب‌سایت خود به اشتراک می‌گذارید، موضوع خانه و خانواده را به هر نوعی که می‌توانید برجسته کنید، بدون‌شک نتایج قابل‌توجهی دریافت خواهید کرد. این موضوع احساس تعلق و قبول را در مخاطب افزایش می‌دهد و او را بارها و بارها به وب‌سایت شما می‌کشاند.

  •  از شوخی‌های مختلف در محتوای خود استفاده کنید

این کار می‌تواند به هر صورتی که شما بتوانید و خلاقیت آن را داشته باشید، صورت بگیرد. چندی پیش یک هتل در آمریکا تبلیغی را پیش از سال نو میلادی به نمایش گذاشت که در آن به افراد توصیه‌شده بود در این ایام اگر از خانواده‌ خود خسته شده‌اند، می‌توانند به هتل آنها بروند، البته حق ندارند در آنجا بمانند، فقط می‌توانند هتل و فضای آن را تماشا کنند. این تبلیغ طنازانه به‌شدت مورد توجه قرار گرفت و نام هتل Snarky را بر سرزبان‌ها انداخت.

  •  یک قرار خاص با مشتریان خود بگذارید

اگر شما محصول خاصی را می‌فروشید، می‌توانید در آستانه‌‌ تعطیلات با مشتریان خود قرار بگذارید درصورتی‌که محصول شما را خریداری کنند، یک جعبه‌ هدیه از شما دریافت خواهند کرد.
همچنین می‌توانید این قرار را به این صورت تعریف کنید که اگر مشتریان شما فرد یا افراد دیگری را به وب‌سایت معرفی کردند، در ازای خرید هرکدام از آنها شما هدیه‌ای خاص به معرفی‌کننده خواهید داد که از میان محصولات خودتان است.

  •  برای گسترش رسانه‌های خود فرصت ایجاد کنید

 علاوه بر فرصتی که برای بازاریابی و تولید محتوا قبل از آغاز تعطیلات سال نو وجود دارد، فرصت خوبی نیز برای تغییر زیرساخت‌های ارتباطی و گسترش فضای کاری شماست. به این معنی که می‌توانید در مدت‌زمانی که در اختیار دارید در وب‌سایت خود تغییرات قابل‌توجهی ایجاد کنید یا با ساختن کلیپ در رسانه‌ای مثل یوتیوب فعال‌تر باشید.
فراموش نکنید که پتانسیل‌هایی که شما در اختیاردارید، بی‌حدوحصر است و تعطیلات فرصت خوبی برای حرکت شما به سمت جلو است.

  •  مخاطبان خود را درگیر فرآیند تولید محتوا کنید

برای این کار باید چیزی شبیه یک کمپین راه بیندازید و افراد زیادی را دعوت کنید تا در صفحات مجازی خود با هشتگی که آن را معرفی کرده‌اید، مطالب خود را به اشتراک بگذارند. برای موفقیت باید به‌شدت با شبکه‌های اجتماعی درگیر باشید و تمام حرکت‌هایی را که صورت گرفته است، رصد کرده و پست‌هایی را که هشتگ شما زیر آنها درج‌شده است، ببینید و در صورت لزوم آنها را به اشتراک بگذارید.

منبع: شنبه

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر