مخاطبینی که مطالب مربوط به آگهی را دنبال می کنند، در نوشته های پیشین سایت شبکه پذیرش آگهی، چند موضوع و مطلب دراین خصوص با عناوین چگونه به سفارش آگهی اقدام کنیم؟، میزان تخفیفات و تسهیلات درج آگهی در نشریات، ویژگی های یک آگهی خوب و عناوین آگهی ها در روزنامه های رسمی را مطالعه کرده اند.

در این پست مطالب و دانستنی های مهم و لازم در مورد انتشار یک آگهی استاندارد را برای کسانی که نیاز به درج و انتشار آگهی دارند، ارائه می کنیم.

برای انتشار یک آگهی استاندارد لازم است ابتدا به چند سؤال کلیدی پاسخ داد سپس نسبت به سفارش چاپ و انتشار یک آگهی استاندارد اقدام نمود. این سؤالات دربرگیرنده کلیه مسائل و ویژگی های بیرونی و نتایج آگهی مورد نظر است.

برخی از این سؤالات عبارتند از:

1-برای چی آگهی می‌زنیم؟

2- چی می خواهیم آگهی کنیم؟

3- برای کی (مخاطبین) آگهی می‌زنیم؟

4- مخاطبین ما چه رسانه‌ای را مطالعه و دنبال می‌کنند؟

5- برای معرفی چه ویژگی‌هایی آگهی می‌زنیم؟

6- طرح آگهی چگونه است؟

7- چه رسانه‌ای انتخاب کنیم؟

8- چه تاریخی آگهی بزنیم؟

9- بودجه آگهی ما چقدر است؟

10- وضعیت رقبای ما چگونه است؟

11- چگونه از تخفیفات و تسهیلات مالی بودجه بهره‌مند شویم؟

12- مشاور و مجری آگهی ما کیست؟

13- مشاور ما چقدر معتبر است؟

14- مسائل فنی رسانه موردنظر را می شناسیم؟

15- از چه طریقی آگهی‌هایمان را مدیریت نماییم؟

و …

به برخی از این پرسش ها ازجمله: طرح آگهی، بودجه آگهی، تخفیفات و تسهیلات مالی و مسائل فنی رسانه موردنظر در نوشته های پیشین پاسخ و در باره آن ها توضیحاتی داده شده است. در این نوشتار و نوشتارهای بعدی به ارائه توضیح سؤالات دیگر می پردازیم.

در چه رسانه‌ای و چگونه آگهی چاپ کنیم:

هر رسانه‌ای بر اساس سیاست‌ها و اهداف از پیش تعیین‌شده به تحلیل، تفسیر و انعکاس اخبار موضوعات مختلفی می پردازند و با عنوان‌هایی معرفی می‌شوند؛ ازقبیل:

الف- روزنامه‌های اجتماعی

ب- روزنامه‌های اقتصادی

پ- روزنامه‌های ورزشی

 ت- روزنامه‌های فرهنگی، هنری و سیاسی

 ث- روزنامه‌های عمومی

ج- نشریات اختصاصی

چ- نشریات تخصصی، هفته‌نامه‌ها، ماهنامه‌ها، مجلات، سالنامه‌ها، کتاب‌ها و رسانه‌های تبلیغاتی، رسانه‌های بانک‌های اطلاعاتی، آگهی‌نامه‌ها، نشریات نمایشگاهی، ویژه‌نامه‌ها، ضمیمه‌ها، رسانه‌های انجمن‌ها و مراکز علمی، رسانه‌های داخلی شرکت‌ها و سازمان‌ها، رسانه‌های همایش‌ها و درس گروهی‌ها، رسانه‌های تشکل‌ها و …

آگهی‌ها معمولاً برای معرفی و ایجاد جایگاه یک برند طراحی می‌شوند و یا هدف فروش و اطلاع‌رسانی دارند.

آگهی‌های معرفی جایگاه برند، معمولاً در نشریات تخصصی و اختصاصی و بانک‌های اطلاعاتی منتشر می‌شوند. و آگهی‌های فروش و اطلاع‌رسانی معمولاً در رسانه‌های عمومی منتشر می‌گردند که برای بهره‌برداری بیشتر و رسیدن به نتایج مناسب، بهتر است با شناخت گروه مخاطب خود و رسانه، طرح آگهی را بر این اساس تنظیم و طراحی نمود و از یک مجموعه باتجربه همانند شبکه پذیرش آگهی مشاوره گرفته و از طریق سایت www.44195000.com طرح آگهی را در اختیار صاحبان رسانه‌های برنامه‌ریزی‌شده قرار دهیم.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر