امام جمعه کرج به مناسبت گراميداشت روز قلم مطرح کرد اهالي قلم از خط تقوا و صداقت خارج نشوند

نماينده ولي فقيه در استان البرز و امام جمعه کرج با تأکيد بر مسئوليت اهل قلم و رسانه گفت: مسئوليت اهل قلم و مطبوعات در جامعه اسلامي بسيار سنگين است و اين قشر بايد به توليد فکر و فرهنگ همت گمارند و مراقب باشند که از خط تقوا و صداقت خارج نشوند.
به گزارش ایران، حجت الاسلام سيد محمدمهدي حسيني همداني تأکيد کرد: يکي از اصول مترقي قانون اساسي در جامعه، آزادي قلم و بيان است البته با اين قيد که نبايد ساير ارزش‌ها به بهانه آزادي بيان ناديده گرفته شود. وي با يادآوري اينکه خداوند در قرآن کريم به قلم قسم ياد کرده است، خاطرنشان کرد: اهالي رسانه و مطبوعات بايد با بيان واقعيت ها به مسئوليت خود در جامعه عمل کنند و در اين صورت مي توانند ادعا کنند که ارزش قلم و رسالت خود را حفظ کرده اند.
امام جمعه کرج به حوادث 18 تيرماه سال 78 نيز اشاره کرد و گفت: دشمنان در تيرماه سال 78 در قالب جنبش دانشجويي درصدد برپا کردن فتنه بودند که با درايت رهبر فرزانه انقلاب و با حضور مردم در صحنه، حماسه اي ديگر رقم خورد و 10 سال بعد يعني در سال 88 نيز بارديگر دشمنان دست به اقدام مشابه اي زدند و اين بار نيز با تدبير و درايت مقام معظم رهبري نقشه هاي شوم آنان نقش بر آب شد.
نماينده ولي فقيه در استان البرز افزود: مقام‌معظم رهبري در هفته گذشته 3 ديدار با خانواده‌هاي شهداي هفتم تير، جامعه قرآني و جامعه دانشگاهيان داشتند و محور هر 3 ديدار تأکيد بر دشمن شناسي بود و اين توصيه و تأکيد رهبر معظم انقلاب، بيانگر آن است که ما در اين زمينه يعني دشمن شناسي کم کاري داريم.
حسيني همداني يادآور شد: دشمنان در همه زمينه ها در حال فعاليت هستند و ترفندهاي زيادي به کار مي برند، يکي از اين ترفندها تسخير بدون هزينه کشور است که با ترويج بي‌بند و باري تلاش دارند عفاف عمومي را در جامعه از بين ببرند.
به گفته وي، قبل از اينکه اسلام به بحث حجاب بپردازد، اديان مختلف به حجاب پرداخته‌اند در فرهنگ ايران قديم نيز حجاب از جايگاه ويژه اي برخوردار بوده است. وي با اشاره به رشد فزاينده شبکه هاي فارسي زبان افزود: اين شبکه ها با تبليغات سوء، بنیان خانواده ها را هدف قرار داده و غيرت، ديني در معرض خطر افتاده است. در کرج بسياري از مظاهر بي حجابي نمايان است و اين در صورتي است که مردم کرج مردمي غيرتمند هستند پس اجازه ندهند که در اين شهر چنين معضلاتي پيش آيد. امام جمعه کرج با تاکيد براينکه يکي از راه‌هاي رسيدن به کمال داشتن تقوا و رعايت آن است، گفت: عفاف يک رفتار اجتماعي است که گذشته از اثرات فردي، آثار اجتماعي نيز دارد چرا که جامعه سالم را افراد سالم و با عفاف تشکيل مي‌دهند. حسيني همداني يادآور شد: خداوند براي حفظ جامعه از آلودگي ها دستوراتي مقرر کرده است که همگان بايد در اجراي آنها از هيچ تلاشي فرو گذار نکنند، چرا که پيروي از دستورات خداوند کمال را براي آدمي به ارمغان مي آورد. وي افزود: خداوند به بانوان دستور مي‌دهد که خود را بپوشانند و به مردان نيز دستور مي دهد که اهل عفاف باشند چرا که اگر مردان و زنان اهل عفاف و حيا کردن باشند بسياري از معضلات در جامعه به وجود نمي آيد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر