امام جمعه کرج به مناسبت گرامیداشت روز قلم مطرح کرد اهالی قلم از خط تقوا و صداقت خارج نشوند

امام جمعه کرج به مناسبت گرامیداشت روز قلم مطرح کرد اهالی قلم از خط تقوا و صداقت خارج نشوند

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با تأکید بر مسئولیت اهل قلم و رسانه گفت: مسئولیت اهل قلم و مطبوعات در جامعه اسلامی بسیار سنگین است و این قشر باید به تولید فکر و فرهنگ همت گمارند و مراقب باشند که از خط تقوا و صداقت خارج نشوند.
به گزارش ایران، حجت الاسلام سید محمدمهدی حسینی همدانی تأکید کرد: یکی از اصول مترقی قانون اساسی در جامعه، آزادی قلم و بیان است البته با این قید که نباید سایر ارزش‌ها به بهانه آزادی بیان نادیده گرفته شود. وی با یادآوری اینکه خداوند در قرآن کریم به قلم قسم یاد کرده است، خاطرنشان کرد: اهالی رسانه و مطبوعات باید با بیان واقعیت ها به مسئولیت خود در جامعه عمل کنند و در این صورت می توانند ادعا کنند که ارزش قلم و رسالت خود را حفظ کرده اند.
امام جمعه کرج به حوادث ۱۸ تیرماه سال ۷۸ نیز اشاره کرد و گفت: دشمنان در تیرماه سال ۷۸ در قالب جنبش دانشجویی درصدد برپا کردن فتنه بودند که با درایت رهبر فرزانه انقلاب و با حضور مردم در صحنه، حماسه ای دیگر رقم خورد و ۱۰ سال بعد یعنی در سال ۸۸ نیز باردیگر دشمنان دست به اقدام مشابه ای زدند و این بار نیز با تدبیر و درایت مقام معظم رهبری نقشه های شوم آنان نقش بر آب شد.
نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: مقام‌معظم رهبری در هفته گذشته ۳ دیدار با خانواده‌های شهدای هفتم تیر، جامعه قرآنی و جامعه دانشگاهیان داشتند و محور هر ۳ دیدار تأکید بر دشمن شناسی بود و این توصیه و تأکید رهبر معظم انقلاب، بیانگر آن است که ما در این زمینه یعنی دشمن شناسی کم کاری داریم.
حسینی همدانی یادآور شد: دشمنان در همه زمینه ها در حال فعالیت هستند و ترفندهای زیادی به کار می برند، یکی از این ترفندها تسخیر بدون هزینه کشور است که با ترویج بی‌بند و باری تلاش دارند عفاف عمومی را در جامعه از بین ببرند.
به گفته وی، قبل از اینکه اسلام به بحث حجاب بپردازد، ادیان مختلف به حجاب پرداخته‌اند در فرهنگ ایران قدیم نیز حجاب از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است. وی با اشاره به رشد فزاینده شبکه های فارسی زبان افزود: این شبکه ها با تبلیغات سوء، بنیان خانواده ها را هدف قرار داده و غیرت، دینی در معرض خطر افتاده است. در کرج بسیاری از مظاهر بی حجابی نمایان است و این در صورتی است که مردم کرج مردمی غیرتمند هستند پس اجازه ندهند که در این شهر چنین معضلاتی پیش آید. امام جمعه کرج با تاکید براینکه یکی از راه‌های رسیدن به کمال داشتن تقوا و رعایت آن است، گفت: عفاف یک رفتار اجتماعی است که گذشته از اثرات فردی، آثار اجتماعی نیز دارد چرا که جامعه سالم را افراد سالم و با عفاف تشکیل می‌دهند. حسینی همدانی یادآور شد: خداوند برای حفظ جامعه از آلودگی ها دستوراتی مقرر کرده است که همگان باید در اجرای آنها از هیچ تلاشی فرو گذار نکنند، چرا که پیروی از دستورات خداوند کمال را برای آدمی به ارمغان می آورد. وی افزود: خداوند به بانوان دستور می‌دهد که خود را بپوشانند و به مردان نیز دستور می دهد که اهل عفاف باشند چرا که اگر مردان و زنان اهل عفاف و حیا کردن باشند بسیاری از معضلات در جامعه به وجود نمی آید.

این مطلب را به اشتراک بگذار