امام جمعه شهرستان فردیس  فتح خرمشهر نقطه عطف پیروزی‌های 8 سال دفاع‌مقدس است

سالروز پیروزی خرمشهر بستری فراهم کرد تا هزاران تن از مردم به ویژه نوجوانان و جوانان در شهرستان فردیس پای سخنان برخی فاتحان این حماسه بزرگ بنشینند.
به گزارش ایرنا، در این آیین برخی فرماندهان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از سختی ها، کمبودها و در نهایت برتری قوای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر دشمن تا دندان مسلح برای حاضران سخن گفتند.
راویان از گره های کور، سختی های گذشتن از رود خروشان کارون در میان آتش و گلوله و در نهایت رسیدن به خرمشهر قهرمان و برافراشتن پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی بر مناره مسجد جامع این شهر سخن ها گفتند و حاضران با گوش جان شنیدند. پس از سخنان راویان ، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی امام جمعه شهرستان فردیس در سخنانی، فتح خرمشهر را نقطه عطف پیروزی های هشت سال دفاع مقدس ذکر کرد.
وی در این همایش که در سالن اجتماعات فرهنگسرای ولایت شهرستان فردیس برگزار شد، افزود: برای آزادی خرمشهر فرزندان ایران اسلامی 34 روز با کمترین امکانات و سلاح نظامی در برابر دشمن تا دندان مسلح جنگیدند و اراده و ایمان بر سلاح کفر جهانی و رژیم بعث صدام پیروز شد.
ایمانی با اشاره به خیانت های بنی صدر رئیس جمهور وقت کشور گفت:اگر این خیانت ها نبود هیچ وقت خرمشهر سقوط نمی کرد لیکن دمیدن روح وحدت ، همدلی و اقتدار با نفس مسیحایی امام راحل بین ارتش، سپاه و نیروهای مردمی توانست به آزادی خرمشهر
بینجامد.
وی اظهار داشت: دشمن در آغاز حمله خود به کشورمان بر این تصور بود که سه روزه خوزستان را فتح خواهد کرد و هفت روزه به تهران می‌رسد و سکان حکومت را در ایران به دست می گیرد. اما امام راحل با ایجاد شور معنوی در بین ملت ایران، تهدید جدی دشمنان را به فرصت طلایی تبدیل کرد و نیروهای مسلح در کمترین زمان به سامان شدند و به دل سپاه دشمن یورش بردند.
ایمانی گفت: ملت غیور ایران اگر چه به سلاح جنگی مدرن مجهز نبود اما با ایمان ، اتحاد و همدلی توانست ضمن تنبیه متجاوز، درس بزرگی به استکبار جهانی بدهد.
امام جمعه فردیس، غلبه نیروهای اسلام بر ارتش بعث صدام ، آزادی خرمشهر، به اسارت گرفتن هزاران تن از نیروهای بعثی، بر هم زدن معادلات نظامی و سیاسی صدام و استکبار جهانی از دستاوردهای فتح خرمشهر برشمرد.
وی با اشاره به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، یاد آور شد: اگر روحیه جهادی نبود فتح خرمشهر خلق نمی شد و اکنون ما باید باهمین روحیه به سمت فتح قله های رفیع دانش، پیشرفت و سازندگی
برویم.
مهدی مهرور، فرماندار فردیس هم در این آیین گفت: تاریخ ایران اسلامی مملو از حماسه های ماندگار و بی بدیلی است که همیشه در یادها و خاطره‌ها جاودانه خواهد ماند.
در پایان این آیین نمایشی از حماسه سازی رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس توسط اعضای کانون بسیج هنرمندان سپاه ناحیه فردیس اجرا و همچنین نمایشگاه عکسی از حماسه سوم خرداد به نمایش گذاشته شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر