عناصر مهم برای افزایش تاثیرگذاری در طراحی بنر وب سایت
در جهان اینترنت و از زمانی که این پدیده به صورتی عمومی مورد استفاده مردم قرار گرفت ، همواره بنر های تبلیغاتی از اهمیت بسزایی برخوردار بودند و به تناسب ، طراحی بنر نیز اهمیت و جایگاهی خاص را به خود اختصاص می داد. هر وبسایتی در بالای خود (Above the fold) معمولاً جایگاهی را برای بنر در نظر می گیرد تا بتواند در اولین نگاه ، تاثیرگذاری مناسبی بر روی بیننده داشته باشد.

طراحی یک بنر مناسب و تأثیرگذار، علاوه بر تأثیر مثبتی که بر وِجهه برند ایجاد می کند، می تواند نقش تعیین کننده ای در مدت زمان حضور کاربر در محیط سایت و جلب اعتماد او ایفا نماید. در این مطلب به بررسی عناوینی می پردازیم که رعایت آنها در طراحی بنر ، نقش مهمی در افزایش جذابیت و تأثیر گذاری آن خواهند داشت.

چه عناصری برای افزایش تاثیرگذاری در طراحی بنر وب سایت مهم هستند؟

اگر شما یک طراح بنر هستید و یا قصد طراحی بنر دارید و می خواهید بنر تبلیغاتی شما جذاب و تأثیرگذار باشد ، بهتر است این موارد را رعایت کنید.

سایز (حجم) بنر:

یکی از مهم ترین اِلمان هایی که برای طراحی بنر باید رعایت کرد، حجم نهایی بنر استفاده شده در سایت می باشد. حجم بنر شما باید به صورتی باشد که همزمان با سایر اجزای سایت لود شود، نه بعد از آنها. همه می دانیم که بینندگان سایت ها ، همواره عجول هستند و ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که منتظر بمانند تا بنر های ما را مشاهده کنند. همچنین به هیچ وجه ترتیبی ندهید تا بنرهای سنگین شما پیش از محتوای اصلی لود شوند. زیرا این کار باعث خروج سریع کاربران از وبسایت می شود. پس در طراحی بنر به حجم نهایی دقت داشته باشید. سعی کنید این حجم بیش از ۴۰-۵۰ کیلوبایت نباشد. (حداکثر)

همچنین اندازه یک بنر نیز متناسب با محل مورد استفاده و البته قوانین سایت یا سایت هایی می باشد که قصد دارید بنر تبلیغاتی خود در آن قرار دهید. انواع سایز های استاندارد برای بنرهای تبلیغاتی در محیط وب را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید. (تصویر از ویکی پدیا)

سایز های استاندارد در طراحی بنر

تناسب به عنوان یک عنصر در طراحی بنر:

یک بنر باید با سایر اجزای وبسایت همخوانی داشته باشد. این تناسب باید در کلیت وبسایت و رنگ و ساختار وجود داشته باشد. طراحی بنر به صورتی تعاملی و هماهنگ با ساختار و رنگ وبسایت، می تواند منجر به ماندگاری بیشتر کاربر در صفحه و همچنین واکنش نشان دادن به آن بنر گردد. برای مثال اگر شرکت شما پرستیژ و دیسیپلین خاصی دارد، از استفاده از شخصیت های فان و جهنده – که بسیار در طراحی های تکراری بنرها در ایران رایجند استفاده – نکنید.
بنرهای متحرک و انیمیشن، تأثیر بهتری از بنرهای ثابت دارند. اما همین بنر ها وقتی که به صورت ناگهانی به نمایش درآیند و در هنگام نمایش به صورت فلاش زدن و حرکت های ناگهانی و مداوم چشم بیننده را در گوشه ای از تصویر آزار دهند، می توانند تأثیری معکوس ایجاد کنند. شاید بتوان دلیل ایجاد برنامه هایی نظیر Ad-Block را در همین دانست!

محتوای مناسب:

یک طراحی خوب، تنها شامل رنگ و ساختار نیست. بلکه محتوای آن نیز باید همخوانی درستی با موضوع و سایر عناصر داشته باشد. یک بنر ، می تواند بهترین مکان برای نشان دادن هویت شما به بینندگانی باشد که در واقع مشتریان بالقوه شما هم محسوب می شوند و طراحی بنر خوب و حرفه ای می تواند موقعیتی را برای شما ایجاد کند که مشتریانی وفادار برای خود ایجاد کنید. پس مراقب باشید تا از این ابزار مهم ، استفاده ای عقلانی و بجا داشته باشید.

همیشه تازه باشید:

هر چند وقت یک بار یک طراحی بنر جدید ارائه کنید و در این طراحی مجدد، از انجام آزمایش های مختلف نظیر تست A/B دریغ نکنید. آنالیز آمار کلیک ها (CTR) و ترافیکی که از ناحیه هر بنر در سایت شما سرازیر می شود، می تواند برای طراحی بنری بهتر که نظر بیننده را جلب کند و او را ترغیب کند تا باز هم بر روی آن کلیک کند، شما را راهنمایی کند.

جایگاه بنر به عنوان چکیده محتوا

شکی نیست که «محتوا» مهم ترین بخش در طراحی و توسعه وب می باشد. بنر می تواند به نوعی خلاصه و چکیده ای از محتوای شما باشد. به عنوان مثال استفاده از شعار شرکت یا پیشنهاد فروش منحصر به فرد (USP) مواردی هستند که استفاده از آنها در بنر می تواند تأثیرگذاری چشمگیری در معرفی شما داشته باشد.

فرمت بنر طراحی شده

تا چند سال پیش یکی از پر استفاده ترین و جذاب ترین فرمت هایی که برای طراحی بنر مورد استفاده قرار می گرفت ، فلش (Flash) بود. این برنامه به دلیل قابلیت های فراوانی که در اختیار طراح قرار می داد ، از محبوبیت زیادی برخوردار بود. اما کم کم با تغییراتی که در نحوه کار کاربران با اینترنت پیش آمد و همچنین به دلیل حجم بالای فایل های فلش و نیاز به داشتن برنامه ی جانبی Flash Player ، کم کم طراحان به سوی فرمت های دیگر همچون Gif رفتند. توصیه ما هم به شما استفاده از همین فرمت است.

در نهایت داشتن گزینه های درخواست عمل (Call To Action) می تواند تأثیر را در یک بنر افزایش دهد. البته باید دقت داشته باشید که این کار کلیت بنر را بر هم نزند.

خلاقیت را فراموش نکنید.

بدون شک خلاقیت عامل پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی است. در طراحی بنر نیز باید همواره این موضوع را مد نظر داشته باشید که گرفتار تکرار و تعصب نشوید و با عقلانیت و آینده نگری ، همواره طرحی نو برای کاربران خود تصویر کنید.

منبع: الکتروبلاگ

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر