مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز یکی از مهمترین چالش‌های این استان تازه تأسیس را کمبود فضای آموزشی دانست و گفت: تراکم بالای کلاس ها در این استان محصول کمبود فضای آموزشی است.
به گزارش ایرنا، خسرو ساکی در نخستین نشست خبری پس از حدود یکسال و یکماه از انتصابش در این سمت در جمع خبرنگاران افزود: در بعضی مناطق و مقاطع تحصیلی تراکم دانش آموزی در کلاس ها بیش از میانگین کشوری است که پیامد آن کلاس های متراکم و وجود مدارسدونوبته است.
وی اظهار داشت: در البرز با توزیع نامتوازن فضای آموزشی و جمعیت دانش‌آموزی مواجه هستیم به طوری که در بعضی نواحی، فضا به میزان کافی وجود دارد و تعداد دانش آموز به نسبت استاندارد کم است ولی در برخی نواحی همچون آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم.
همچنین 90 درصد مدارس ناحیه 4 کرج ضمن اینکه به صورت دو نوبته اداره می شوند دارای کلاس های متراکم هستند که در اینجا از خیران مدرسه‌ساز و مسئولان استان برای تأمین نیاز فضای آموزشی در ناحیه 4کرج و شهرستان فردیس درخواست کمک می کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز یکی دیگر از مشکلات در استان را ضعف تناسب بین نیروهای موجود با نیازهای آموزش و پرورش از نظر رشته، جنسیت و مقطع برشمرد و گفت: یکی از این مشکلات کمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی است که طبق برآوردهای انجام شده در سال تحصیلی آینده با توجه به بازنشستگی معلمان و رشد دانش آموزی با کمبود حدود یکهزار معلم در این مقطع مواجه هستیم. از طرفی دیگر آموزش و پرورش البرز با مازاد نیروی آموزشی زن دردوره اول و دوم متوسطه روبه‌رو است که در سال تحصیلی گذشته بیش از 860نیروی انسانی (زن) را به عنوان کد 99 ساماندهی کردیم یعنی در فعالیت های جنبی مشغول فعالیت شدند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر