البرز در تب و تاب در انداختن طرحی نو

سیدرضا – جمشیدی/
پس از آنکه ماه‌ها پیش استاندار البرز ایده فرصت‌های «برد ـ برد» را مطرح و فراخوان این طرح را منتشر کرد، پیگیری‌ها و کوشش های شخص ایشان، معاونان و مدیران استانداری و اکثر قریب به اتفاق مسئولان و مدیران این استان نشان داد که آنان در تب و تاب درانداختن طرحی نو برای تحول و جهش اقتصادی این استان هستند. البته آمارها نیز از موفقیت و استقبال سرمایه‌گذاران و صاحیان ایده از این طرح حکایت می کند و طبق برنامه همایش بزرگ
«برد ـ برد» بیستم ماه جاری با حضور مقام‌های کشوری و مسئولان استانی در کرج آغاز و به مدت یک هفته ادامه داشته باشد. استاندار البرز طرح «برد ـ برد» را یکی از راهبردهای مهم اقتصادی این استان به‌منظور تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری دانسته و معتقد است: استقبال چشمگیر صاحبان سرمایه و ایده از این طرح خود نشانه و نمادی از اعتماد و اطمینان مردم به دولت تدبیر و امید به شمار می رود. طبق آمار بخش خصوصی علاوه بر آوردن 49 میلیون مترمربع زمین جهت اجرای طرح «برد ـ برد»، برای سرمایه‌گذاری 15 هزار میلیارد ریالی نیز در این استان ابراز آمادگی کرده است.
در مجموع در اجرای این طرح بیش از 400 طرح بزرگ و کوچک در زمینه های مختلف ارائه شده که 30 درصد آن به عمران و صنعت، 12 درصد کشاورزی و دامداری، 10 درصد گردشگری، 4 درصد فرهنگی و آموزشی و بقیه به بخش‌های دیگر اختصاص دارد.
به هرحال پس از بحث و بررسی های زیاد در مورد طرح‌های ارائه شده و شناسایی صاحبان سرمایه، اکنون همایش یک هفته ای «برد ـ برد» گامی بزرگ در جهت اجرایی کردن این طرح محسوب می شود که البته افکار عمومی و مردم بیشتر در انتظار دیدن و لمس کردن نتایج و ثمره های این همایش‌ها و طرح‌ها بخصوص در زمینه اشتغال و کاهش بیکاری در استان هستند. ناگفته پیداست که با آشکار شدن نخستین جوانه های موفقیت طرح «برد ـ برد»، نه تنها اعتماد البرزنشینان که آثار مثبت آن به دیگر استانها نیز تسری خواهد یافت و به گفته استاندار البرز 20 اردیبهشت به عنوان
نقطه عطف در این استان برای همیشه ماندگار شده و در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی به الگویی برای دیگر استان‌ها بدل خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر