البرز، کانون توجه سرمایه‌گذاران بازدید هیأت ترک از متروی کرج

مدیرعامل سازمان قطار شهری کرج از بازدید هیأتی از سرمایه‌گذاران کشور ترکیه از متروی این کلانشهر خبر داد.
علی اصغر همتی گفت: این هیأت ۲۵ نفره به نمایندگی از ۱۵شرکت اقتصادی و سرمایه‌گذاری کشور ترکیه با هدف بررسی راه‌های سرمایه‌گذاری وارد کرج شدند.
وی اظــــهار داشـــت: سرمایه‌گذاران کشور ترکیه از خطوط آماده ساخت قطار شهری کرج دیدن کرده و آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در طرح قطار شهری کرج اعلام داشتند.
مدیرعامل سازمان قطار شهری کرج با اشاره به همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان که چند روز پیش در کرج برگزار شد، افزود: تعدادی از طرح‌های قطار شهری در این همایش برای مشارکت بخش خصوصی معرفی شدند که توجه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را به خود معطوف کرده است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۶خط قطار شهری برای کرج تعریف شده است، گفت: برخی از این خطوط برای سرمایه‌گذاری به هیأت خارجی معرفی شدند.
همتی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران خارجی تاکنون استقبال خوبی از طرح‌های قطار شهری کرج کرده‌اند، افزود: یک تفاهمنامه همکاری به تازگی با یک شرکت چینی در زمینه ساخت خط چهار متروی کرج منعقد شده است.
وی اظهار داشت: خط چهار قطار شهری کرج به طول تقریبی ۱۸کیلومتر، باغستان در شمال کرج را به فرودگاه پیام در جنوب این کلانشهر متصل می‌کند.
اکنون از ۶ خط قطار شهری کرج، خط یک آن از گلشهر به صادقیه تهران فعال است و خط ۲ به طول ۲۷ کیلومتر در دست ساخت است.
مطالعه ۴ خط دیگر قطار شهری کرج که خط سوم آن به‌صورت هوایی پیش‌بینی شده، به پایان رسیده که احتمالاً با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی ساخته می‌شوند.
از ۲۷ کیلومتر طول خط دو قطار شهری کرج حدود ۱۴کیلومتر آن حفاری شده که در صورت تأمین اعتبار در آینده نزدیک ۶ کیلومتر آن به بهره‌برداری می‌رسد.
اکنون روزانه بیش از ۱۸۶هزار سفر با قطار شهری بین کرج و تهران انجام می‌شود.
از ابتدای سال جاری تاکنون چند هیأت اقتصادی از کشورهای چین، فرانسه و ترکیه برای سرمایه‌گذاری به البرز سفر کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذار