آیا به دنبال یافتن راه و روش‌هایی عملی برای داشتن مخاطبینی فعال‌تر و افزایش تعامل با مخاطب در شبکه اینستاگرام هستید؟ من مدیریت محتوای صفحه‌ای را در اینستاگرام بر عهده‌دارم که با داشتن حدود 20 هزار دنبال کننده که البته طبیعتاً ممکن است تعدادی از آن‌ها هم غیرفعال باشند، بدون استفاده از تبلیغات به‌طور متوسط برای هر پست … بیش از 2% لایک دریافت می‌کند. دستیابی به چنین موفقیتی در این شبکه اجتماعی کار آن‌چنان عجیبی نیست، بلکه فقط و فقط نیاز به اشتراک‌گذاری تصاویری دارد که مردم خواهان برقراری ارتباط و تعامل با آن‌ها باشند.

اگر از سیاست مشخصی برای پیشبرد اهداف بازاریابی و فروش خود در این شبکه برخوردار نیستید، در این نوشتار سه روش ساده برای افزایش تعامل با مخاطب در اینستاگرام برای شما آورده‌ایم، با ما همراه باشید:

سه روش ساده برای افزایش تعامل با مخاطب

1- مخاطبین خود را به هیجان بیاورید

عکس‌برداری از محصولات برای معرفی آن‌ها در قالب یک تصویر در شبکه‌های اجتماعی کار بس مهم و پیچیده است، خصوصاً برای سایت‌های تجارت الکترونیک که از این طریق باید مخاطب را به‌دقت و توجه بیشتر و نیز مطالعه ویژگی‌های محصول ترغیب کند، چراکه در غیر این صورت مخاطب خیلی راحت این صفحه را ترک می‌کند.

گاهی اوقات معرفی و عکس‌برداری از محصول خودتان در صفحه‌ای سفیدرنگ که موجب جلب‌توجه و چشم آمدن محصول می‌شود، ایده بسیار خوب و کاربردی است. درواقع شاید بتوان گفت کیست که یک محصول با نورپردازی خوب و مناسب بر روی یک صفحه سفید و روشن توجهش را جلب نکند؟

گزینه دیگری که در این رابطه در اختیاردارید، استفاده از فضای باز و طبیعت برای عکس‌برداری و معرفی محصول خودتان است. مثلاً تصور کنید که محصولی که قصد معرفی آن رادارید، یک تی‌شرت ساده و آستین‌کوتاه مردانه است. شاید برای معرفی آن بر روی وب‌سایت خودتان چاره‌ای جز قرار دادن بر روی مانکن و یا حتی حذف آن از طرق نرم‌افزارهای ویرایش عکس و دادن قابلیت چرخش به‌عکس و … برای دیدن بخش‌های دیگر لباس نداشته باشید. مثلاً نمونه زیر را ببینید:

اینستاگرام

اما در رابطه با شبکه اینستاگرام شرایط فرق می‌کند و شما مطمئناً آزادی بیشتری دارید. می‌توانید محصول را در محیط باز و در حین استفاده توسط یک انسان نشان دهید. برای این کار نیاز به عکاسی حرفه‌ای و دوربین مجهز هم ندارید، فقط کافی است با دوربین هوشمند خود و کمک یکی از همکاران که مشکلی با قرار گرفتن در برابر دوربین ندارد عکسی تهیه کنید که کاربر با دیدن آن به هیجان افتاده و برای کلیک کردن بر روی آن ترغیب شود.

2- محصولات خود را با استفاده از تصاویر تهیه‌شده توسط کاربران به مخاطبین معرفی کنید

یکی از بهترین عکس‌هایی که می‌توانید از آن‌ها بر روی اینستاگرام استفاده کنید، تصاویری است که توسط کاربران شما تهیه‌شده‌اند: این کار نشان‌دهنده محصول شما در حین استفاده توسط شخصی است که درواقع یک مدل قراردادی نیست، بلکه فقط و فقط یک فرد عادی است که عکسی از استفاده کردن از محصول را تهیه کرده و توسط شما عرضه‌شده، لذت می‌برد.

اینستاگرام

نتیجه بهتر زمانی حاصل می‌شود که این عکس همراه با یک جمله توسط آن فرد استفاده شود تا بتواند به‌عنوان یک شاهد از رضایت وی مورداستفاده قرار بگیرد. برای این کار می‌توانید از راهکارهای زیر بهره بگیرید:

– از مشتریان خودتان بخواهید که در تصاویر قرارگرفته بر روی صفحه خود تگ کنند.

– از آن‌ها بخواهید در انتشار این تصاویر از یک هشتگ مشخص و مرتبط به شما استفاده کنند.

– از آن‌ها بخواهید تصاویری که مشکلی در اشتراک‌گذاری آن‌ها توسط شما وجود ندارد، برای شما ایمیل کنند.

در هر کدام از این سه روش‌، شما قادر به ایجاد یک ارتباط مثبت با مشتری مربوط، دوستان وی و اعلام مورد تأیید بودن خودتان توسط یکی از دوستان و دیگر مخاطبین صفحه خودتان هستید. از طرف دیگر با اشتراک‌گذاری تصاویری که این افراد از خودشان تهیه‌کرده‌اند بر روی صفحه رسمی خودتان، درواقع هیجان خاصی به آن‌ها داده‌اید و آن‌ها را برای تکرار خرید تشویق کرده‌اید.

3- ویژگی‌های محصولات خود را با استفاده از تصاویر به رخ دیگران بکشید

اگر تصویری از محصول خودتان را بر روی صفحه اینستاگرام منتشر کنید، از این راه درواقع شکل ظاهری محصول خود را به مخاطبین نشان داده‌اید، اما برای این که چه‌کاری را با چه کیفیتی انجام می‌دهد چه راهکاری دارید؟

مثلاً اگر فروشنده دوربین‌های عکاسی هستید، یک‌راه فوق‌العاده تهیه عکس‌هایی توسط دوربین قابل‌عرضه توسط برند خودتان و شرح مشخصات فنی و …  آن‌ها در زیر تصاویر تهیه‌شده است.

اینستاگرام

از این روش تنها شرکت‌های تولید و عرضه‌کننده دوربین‌های عکاسی نمی‌توانند استفاده کنند، در تصویر زیر می‌توانید یک پست از صفحه اینستاگرام شرکتی را ببینید که تولیدکننده چراغ‌هایی است که در زیر مبل نصب‌شده و فضای خانه را به این شکل روشن می‌کند:

اینستاگرام

نکته آخر این که علاوه بر این روش‌ها، باید امکان استفاده ویدئوهای کوتاه را هم به یاد داشته باشید که هر سه راهکار مطرح‌شده در این مطلب در رابطه با انواع ویدئوهای کوتاه هم کاربرد دارد.

لینک منبع

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر