اصول درج آگهی توسط صاحبان کسب و کار در رسانه های مختلف

اصول درج آگهی

بازاریابی و تبلیغات نمی توانند جایگزین یکدیگر شوند. بازاریابی شامل فعالیت هایی است که محصول یا خدمت شما را به بازار می آورد. تبلیغات فضایی است که در رسانه ها برای تملک آن پول می دهید. وقتی درج آگهی چاپی، آگهی رادیویی یا درج آگهی تلویزیونی تهیه می کنید، پیام را کنترل می کنید. ارتباطات رسانه ای واژه ای گسترده است که اغلب فعالیت های روابط عمومی را نیز در بر می گیرد. ممکن است برای روابط عمومی هزینه ای نپردازید، اما؛ پیام آن را نیز کنترل نمی کنید. با این وجود چاپ داستانی در مطبوعات از تبلیغات پولی معتبرتر است.

نشریات، برنامه های رادیویی و تلویزیونی و همچنین وب سایت ها برای تأمین محتوا به خروجی مطبوعات و پیام های اطلاع رسانی متکی هستند. یک پیام اطلاع رسانی که آن را از طریق ایمیل ارسال می کنید، شامل موارد زیر است:

    نامه ای کوتاه که محصول را معرفی می کند.

    توضیحاتی درباره محصول یا ویژ گی یا فعالیت اخیر آن که ارزش خبری دارد.

    جزئیات سوابق از جمله چندین عکس با کیفیت.

برای درج آگهی در مطبوعات موضوع اصلی را در سه یا چهار واژه در عنوان بگنجانید. نکته مهم پیام خود را در بند کوتاه اول بگنجانید سپس عناصر مرتبط دیگر را به آن اضافه کنید تقریباً هیچ کس همه متن آگهی های درج شده در مطبوعات را نمی خواند. بنابراین؛ در درج آگهی اطلاعات لازم را در ابتدای آن قرار دهید.

خلق آگهی

خلق آگهی های مؤثر مهارتی است که اغلب صاحبان کسب و کار های کوچک  از کمبود آن رنج می برند. شناخت دام هایی که باید از آن ها اجتناب کنید به شما کمک می کند تا بودجه خود را مؤثرتر خرج کنید. برای مشخص کردن هدف اصلی تبلیغات باید بدانید که می خواهید اطلاع رسانی کنید، فروش ایجاد کنید یا جایگاه خود را شفاف کنید. مخاطبان هدف خود را به وضو ح مشخص کنید. حوزه جغرافیایی محل سکونت آن ها و همچنین اولویت هایشان برای محصولات و خدمات را مشخص کنید و ببینید بیشتر از چه رسانه ای استفاده می کنند و مکان های تبلیغاتی مناسبی خریداری کنید که با موقعیت مکانی و علایق آن ها سازگار است. شاید مایل باشید با افرادی حرفه ای در زمینه تیلیغات قراردارد ببندیدتا آگهی شما را نوشته و طراحی کنند یا رسانه لازم را برایتان خریداری کنند.

حضور در وب ضروری است وب سایت برند شما باید از نظر دیداری جذاب، قابل دسترسی، آموزنده، متقاعد کننده، جدید، تعاملی و بهتر از وب سایت رقبا باشد. فرض کنید برند خود را در وب سایت های دیگر آنلاین نمایش می دهید؛ روش بهینه سازی موتورهای جستجو را مطالعه کنید تا روش بهینه سازی وب سایت خود و کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجوی آنلاین را یاد بگیرید. با درج آگهی از طریق سایت های شبکه سازی در رسانه های اجتماعی حضور داشته باشید و به دنبال رویکردهای جدید در بازاریابی در کسب و کار خود باشید .

منبع: نقشه جامع صنعت

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر