استفاده از فیدبرنر گوگل در بازاریابی ایمیلی

مدتی است که شرکت گوگل خدمت جدیدی را به کاربران خود ارائه می دهد که در بازاریابی ایمیلی برای دارندگان وب سایت ها و وبلاگ ها بسیار مفید است. این خدمت از گوگل این امکان را به وبمستر ها می دهد تا ایمیل های کاربرانی که تمایل به عضویت در خبرنامه دارند را جمع آوری کند و با هر به روز رسانی به صورت اتوماتیک به کاربران ، ایمیل ارسال می کند. در این مطلب به معرفی خدمت فیدبرنر گوگل و نحوه استفاده از ایمیل های جمع آوری شده توسط آن پرداخته می شود.

 در صورتی که شما وبلاگ یا وب سایتی دارید که آپدیت های مستمر دارد می توانید از این خدمت گوگل استفاده کنید و با قراردهی کدی در وب سایت ، ایمیل ها را جمع آوری کنید. سپس از سیستم آر اس اس استفاده می کنید و به کاربرانی که قبلا عضو شده اند در بازه های زمانی مشخص ایمیل می فرستید. اما محدودیتی که در این سیستم وجود دارد این است که در این سیستم مانند سیستم های دیگر ارسال ایمیل نمی توان ایمیل با متن ، لینک و قالب دلخواه نوشت و به کاربران ارسال کرد. ولی این قابلیت در این سیستم دیده شده است که لیست ایمیل های کاربران را در قالب فایل csv استخراج کرده و از این لیست می توان در وب سایت های دیگر برای ارسال ایمیل با قالب های دلخواه استفاده کرد.

اما روش انجام کار این گونه است:

۱) ابتدا باید به ناحیه کاربری وارد شد و نام فید مورد نظر را انتخاب کرد.

مشاهده نام فیدها در فیدبرنر

۲) در صفحه بعد بر روی لینک SEE MORE ABOUT YOUR SUBSCRIBERS کلیک کنید.

مشاهده لیست ایمیل های موجود در فیدبرنر

۳) سپس در قسمت EMAIL SUBSCRIPTION SERVICES گزینه Manage your email Subscription list را انتخاب کنید.

مدیریت ایمیل های موجود در لیست

۴) فایل حاوی ایمیل ها را دانلود کنید.

دانلود فایل حاوی ایمیل ها

سپس در سیستم های دیگر ارسال ایمیل ، آدرس ایمیل کاربرانی که تمایل دارید ایمیل دریافت نمایند را با استفاده از این فایل وارد کنید.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : imacify.com

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر