استراتژی‌های خلاق برای رشد بازاریابی

استراتژی‌های خلاق برای رشد بازاریابی

چگونه می‌توانید بازارهایتان را گسترش دهید؟ برای گسترش بازار و توسعه و رونق کسب و کار خود ، استراتژی‌های خلاق برای رشد بازاریابی  را که در این نوشتار بیان شده است، با دقت مطالعه کنید. این پنج استراتژی خلاق شما را برای رسیدن به موفقیت در کارتان یاری خواهند کرد.

نخست: این که می‌توانید با تصحیح محصول، تبلیغ موثرتر، قرار دادن محصولات در یک بسته، خارج کردن آن‌ها از بسته‌های خاص، گسترش کانال‌های توزیع یا کاهش قیمت، تعداد بیشتری از محصول فعلی را در بازارهای فعلی بفروشید. با کدام یک از این استراتژی‌ها می‌توانید تعداد بیشتری از محصول فعلی را در بازارهای موجود بفروشید؟

دوم: می‌توانید محصولات و خدمات جدیدی را به بازارها و مشتریان فعلی بفروشید. محصولاتی مکمل محصولات و خدمات فعلی تولید کنید که قبلاً در بازار اعتبار پیدا کرده‌اند و کانال‌های توزیعشان را یافته‌اید.

مشتریان فعلی چه خواسته‌ها، نیازها یا آرزوهای دیگری دارند که می‌توانید با تولید محصولات و خدمات جدید و مکمل محصولات قبلی، آن‌ها را برآورده کنید؟

۸۰ درصد محصولاتی که ۵ سال دیگر خریداری و استفاده می‌شوند، کاملاً با محصولات امروز تفاوت دارند. امروزه سرعت منسوخ شدن محصولات بیش از هر زمان دیگری در تاریخ بشر است و فقط چند ماه یا چند سال کارایی دارند. باید مدام محصولات و خدمات جدیدی ارائه دهید تا جایگزین محصولاتی شوند که تاریخ‌مصرفشان در بازارهای فعلی به سر آمده است.

سوم ورود به بازارهای جدید: محصولات فعلی خود را به بازارهای جدیدی ارائه کنید که قبلاً هرگز از آن‌ها بهره‌برداری نکرده‌اید. به دنبال بازارهای جدید و متفاوت ملی و بین‌المللی باشید که بتوانید محصولات فعلی را به آ‌ن‌‌ها عرضه کنید.

۸۰ درصد مشتریان احتمالی حتی از وجود محصول یا خدمت شما اطلاع ندارند و نمی‌دانند که خرید آن‌ها چه تأثیر مثبتی در زندگی‌شان دارد.

چهارمین و سخت‌ترین استراتژی این است که محصولات جدید را به بازارهای جدید عرضه کنید. داستان آی‌پاد، آیفون و آی‌پد که به یک باره اَپل را به ارزشمندترین شرکت دنیا تبدیل کردند، مثال خوبی از ارائه محصولات جدید به بازارهای جدید است.

مثال دیگر فیس‌بوک است که توانست با یک ایده ساده در کمتر از ۱۰ سال بیش از یک میلیارد مشتری را به خود جذب کرده و افراد زیادی را به ثروت‌های کلان برساند.

منبع: مدیر سبز

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار