استاندار خبر داد تدارك براي استقبال از مسافران نوروزي البرز

استاندار البرز بر ضرورت زيباسازي شهري و آمادگي این استان برای ميزباني از مسافران نوروزي تأكيد كرد.
سيدطاهرطاهري از آمادگي
سي و يكمين استان كشور برای بهار 93 و ميزباني از مسافران نوروزي
خبر داد و گفت: ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي بايد با آمادگي كامل و با شعار«شادابي و تندرستي» ميزباني مسافران نوروزي را در استان بر عهده داشته باشد. بنابراين بايد تمام زمينه‌ها براي تجربه بهاري سرشار از شادابي و تندرستي مهيا شود تا در حافظه همه مسافران، خاطره‌اي خوش از سفر به استان البرز ماندگار شود.
استاندار البرز در ديدار با شهردار كرج بر ضرورت به‌كارگيري المان‌هاي نوروزي و آراستگي شهر در ايام نوروز تأكيد كرد و گفت: استان البرز شاهراه مواصلاتي بيش از 13 استان كشور است و حجم قابل توجهي از مسافران هر‌ساله از اين مسير عبور مي‌كنند بنابراين در سراسر شهر و
به ويژه ورودي استان بايد فضاي نوروزي حاكم باشد.
وي با اشاره به اينكه توسعه متوازن، نقشه راه دولت تدبير و اميد است و اين مهم بايد همچون چراغ راهي در مسير فرا رو قرار داشته باشد، افزود: كارگزاران امور شهري بايد عناصر و المان‌هاي زيباشناسي را به صورت متوازن در نقاط مختلف
به ویژه در ورودي شهر بگسترانند.
طاهری تصریح کرد: در ايام نوروز مردم در جاي جاي شهر كرج بايد حال و هواي نوروز را تجربه كنند و تنها به آراستگي مناطق خاصي از شهر اكتفا نشود.
وی با اشاره به اينكه فضاي سبز، نقش كليدي در تلطيف محيط شهري دارد، اظهار داشت: مي‌توان با جانمايي گلدان‌هايي متناسب با فصل بهار، رنگين كماني از رنگ‌ها را به خيابان‌هاي شلوغ شهر آورد و فضای پويا و شادابي را در ايام نوروز براي مردم ايجاد كرد.
استاندار، نظافت و پاكيزگي شهري را يادآور شد و گفت: مسيرهاي منتهي به اتوبان كرج و مناطق مختلف استان بايد تميز و آراسته باشد به طوری که شاهد تجمع زباله و آلودگي‌هاي شهري در هيچ نقطه‌اي از استان نباشيم.
طاهري با تأكيد بر ضرورت جانمايي مناسب تابلوهاي راهنمايي در مسير گردشگران و مسافران تصريح كرد: به‌منظور تسريع در ترددها، تعبيه مناسب تابلوهاي شهري، امري مهم به‌شمار می‌آید.
آنچه به‌نظر مي‌رسد در نقاط خاصي از شهر این تابلوها ديده نشده که ممکن است مسافران را در انتخاب مسير، دچار مشكل کند.
استاندار البرز ادامه داد: اين مهم در مبادي ورودي شهر و نقاط مركزي اهميت ويژه‌اي دارد ضمن اينكه مسئولان شهرستان‌هاي استان نيز به علت جاذبه گردشگري و توريسم این نقاط بايد به اين مهم توجه ویژه کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر