استاندار خبر داد تدارک برای استقبال از مسافران نوروزی البرز

استاندار خبر داد تدارک برای استقبال از مسافران نوروزی البرز

استاندار البرز بر ضرورت زیباسازی شهری و آمادگی این استان برای میزبانی از مسافران نوروزی تأکید کرد.
سیدطاهرطاهری از آمادگی
سی و یکمین استان کشور برای بهار ۹۳ و میزبانی از مسافران نوروزی
خبر داد و گفت: ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی باید با آمادگی کامل و با شعار«شادابی و تندرستی» میزبانی مسافران نوروزی را در استان بر عهده داشته باشد. بنابراین باید تمام زمینه‌ها برای تجربه بهاری سرشار از شادابی و تندرستی مهیا شود تا در حافظه همه مسافران، خاطره‌ای خوش از سفر به استان البرز ماندگار شود.
استاندار البرز در دیدار با شهردار کرج بر ضرورت به‌کارگیری المان‌های نوروزی و آراستگی شهر در ایام نوروز تأکید کرد و گفت: استان البرز شاهراه مواصلاتی بیش از ۱۳ استان کشور است و حجم قابل توجهی از مسافران هر‌ساله از این مسیر عبور می‌کنند بنابراین در سراسر شهر و
به ویژه ورودی استان باید فضای نوروزی حاکم باشد.
وی با اشاره به اینکه توسعه متوازن، نقشه راه دولت تدبیر و امید است و این مهم باید همچون چراغ راهی در مسیر فرا رو قرار داشته باشد، افزود: کارگزاران امور شهری باید عناصر و المان‌های زیباشناسی را به صورت متوازن در نقاط مختلف
به ویژه در ورودی شهر بگسترانند.
طاهری تصریح کرد: در ایام نوروز مردم در جای جای شهر کرج باید حال و هوای نوروز را تجربه کنند و تنها به آراستگی مناطق خاصی از شهر اکتفا نشود.
وی با اشاره به اینکه فضای سبز، نقش کلیدی در تلطیف محیط شهری دارد، اظهار داشت: می‌توان با جانمایی گلدان‌هایی متناسب با فصل بهار، رنگین کمانی از رنگ‌ها را به خیابان‌های شلوغ شهر آورد و فضای پویا و شادابی را در ایام نوروز برای مردم ایجاد کرد.
استاندار، نظافت و پاکیزگی شهری را یادآور شد و گفت: مسیرهای منتهی به اتوبان کرج و مناطق مختلف استان باید تمیز و آراسته باشد به طوری که شاهد تجمع زباله و آلودگی‌های شهری در هیچ نقطه‌ای از استان نباشیم.
طاهری با تأکید بر ضرورت جانمایی مناسب تابلوهای راهنمایی در مسیر گردشگران و مسافران تصریح کرد: به‌منظور تسریع در ترددها، تعبیه مناسب تابلوهای شهری، امری مهم به‌شمار می‌آید.
آنچه به‌نظر می‌رسد در نقاط خاصی از شهر این تابلوها دیده نشده که ممکن است مسافران را در انتخاب مسیر، دچار مشکل کند.
استاندار البرز ادامه داد: این مهم در مبادی ورودی شهر و نقاط مرکزی اهمیت ویژه‌ای دارد ضمن اینکه مسئولان شهرستان‌های استان نیز به علت جاذبه گردشگری و توریسم این نقاط باید به این مهم توجه ویژه کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار