استاندار تأکید کرد:  	ضرورت توجه به زیرساخت‌های فرهنگی البرز

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در زمینه منابع مالي و تخصيص امكانات و اعتبارها در حوزه فرهنگ و هنر بايد به‌طور ويژه به استان البرز نگاه كند.
استاندار البرز در ديدار با معاون توسعه مديريت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از مديران اين وزارتخانه كه در دفتر استانداري البرز انجام شد، با اشاره به كمبود زيرساخت‌ها در اين استان افزود: استان تازه تأسيس البرز در گذشته زير سايه تهران قرار داشت و در بسياري از امور متكي به پايتخت بود، همين امر نيز ايجاد زيرساخت‌هاي اساسي را بعد از تشكيل استان در بسياري از بخش‌ها ضروري ساخته است.
سيد حميد طهايي با اشاره به اينكه يكي از اين سرفصل‌ها به حوزه فرهنگ و هنر و ارتقای سرانه‌هاي فرهنگي مربوط مي‌شود، خواستار نگاه ويژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در تخصيص منابع و بودجه‌هاي مالي در اين حوزه شد و گفت: به دلیل همجواري البرز با پايتخت، ارتقا و خودكفايي اين استان در هر بخش بازتاب ويژه‌اي در كشور داشته و به فراخور آن حوزه فرهنگ و هنر نيز از اين رويكرد تأثيرپذير خواهد بود.
طهايي با مهم شمردن آموزش در فرهنگ و هنر بيان كرد: اگر در اين حوزه به آموزش توجه شود و منابع انساني آموزش ديده در تمام بخش‌ها مورد استفاده قرار گيرند قطعاً به اهداف مورد نظر دست خواهيم يافت.
وي با اشاره به دامنه گسترده فعاليت‌ها در حوزه فرهنگ و هنر خلق يك اثر هنري، توليد يك فيلم، اجراي يك نمايش و غيره را حامل پيام‌هايي مؤثر در جامعه دانست و گفت: اگر پشت هر يك از توليدات هنري و سينمايي تفكري اساسي وجود داشته باشد، آثار آن تا مدت‌ها در اذهان باقي خواهد ماند.
استاندار البرز ضرورت تخصيص اعتبارها بين دستگاه‌هاي اجرايي استان و شهرستان‌ها را ضروري خواند و افزود: اين رويكرد وجود دارد كه بودجه‌ها به شكل عادلانه‌اي بين دستگاه‌هاي استاني و شهرستاني توزيع شود تا هيچ دستگاهي با كمبود اعتبار يا تبعيض مواجه نشود.
معاون توسعه مديريت و منابع وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز در اين ديدار گفت: تمام دستگاه‌هاي فرهنگي باید براي ترويج فرهنگ در جامعه گفتمان‌سازي كنند.
علي اصغر كارانديش همجواري سي ‌و يكمين استان كشور در جوار پايتخت را مهمترين حسن گسترش و تعامل در كارهاي فرهنگي دانست و افزود: البرز در مجاورت تهران قرار داشته و بايد توجه ويژه‌اي به آن شود.
وي همچنين با اشاره به نامگذاري امسال با عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي» گفت: با تأكيد مقام معظم رهبري مبني بر توجه به مسأله فرهنگ، وظايف مسئولان خطيرترشده است.
معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به لزوم وجود پيوست فرهنگي در عرصه‌هاي مختلف افزود: چنانچه همه دستگاه‌ها همكاري كنند و مسائل فرهنگي گفتمان‌سازي شود به‌طور قطع نتيجه مطلوبی حاصل مي‌شود، از اين رو گفتمان‌سازي بايد در اولويت اقدامات دستگاه‌هاي فرهنگي قرار گيرد.
كارانديش با بيان اينكه متأسفانه پيش از اين به دلیل كمبود اعتبار و بودجه فرهنگي در وزارت ارشاد، ساير استان‌هاي كشور نيز در حوزه فرهنگي از وضع مطلوبي برخوردار نبوده‌اند، از اعمال سياست‌هاي جديد به‌منظور جبران اين روند خبر داد و افزود: در صدد هستيم از سال جديد با اختصاص بخشي از بودجه‌ها به استان‌ها بر اساس برنامه‌هاي ارائه شده از سوي هر استان، افزايش اعتبارات را داشته باشيم.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر