استاندار البرز: حاشیه‌های کرج از وجود متخلفان پاک شود‌

باید با تمهیدات و طرح‌های مختلف، حاشیه‌های کرج را برای متخلفان ناامن کرد.
به گزارش فارس، سیدحمید طهایی، استاندار البرز با تأکید بر این مطلب در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: مقابله با این پدیده شوم باید یکی از مهمترین اولویت‌ها باشد و در این راستا باید تلاش‌های خود را دو چندان کنیم. وی ادامه داد: استان البرز با توجه به گستردگی بسیاری که دارد مأمنی برای برخی ‌متخلفان است که جرائم خود را در دیگر استان‌ها انجام داده‌اند و تنها در استان البرز مخفی می‌شوند.
استاندار البرز تأکید کرد: برای از بین بردن این مهم ‌باید حاشیه‌های کرج را برای متخلفان ‌ناامن کنیم تا هیچ مجرمی جرأت مخفی شدن در این استان را نداشته باشد. طهایی با بیان اینکه نباید کرج محیط امن متخلفان از سایر نقاط باشد، ‌تصریح کرد: تیم‌های نظارتی باید چشمان تیزبین خود را در مناطقی که احتمال مخفی‌شدن بزهکاران و متخلفان وجود دارد متمرکز کنند. وی مبارزه با موادمخدر را نیازمند اجرای برنامه‌های اساسی دانست و گفت: در این راستا اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان باید ‌نسبت به اهمیت و حساسیت موضوع به دنبال راهکارها باشند. استاندار البرز تأکید کرد: باید بخشی از زمان خود را به تدوین برنامه در مبارزه با مواد مخدر اختصاص دهیم و در تداوم نشست‌های این شورا شاهد طرح‌ها و برنامه‌هایی از سوی اعضا باشیم.
این مسئول تصریح کرد: همکاری و تعامل تمامی دستگاه‌ها برای این مهم ضروری است‌.
طهایی اظهار داشت: اعتیاد، درد مشترک جامعه است‌ که باید برای ریشه‌کنی آن گام اساسی برداشته شود. استاندار البرز تصریح کرد: آموزش و پرورش با ابزارهای آموزشی می‌تواند بهترین مکان برای ارائه آموزش‌ها در خصوص پیشگیری از اعتیاد در جامعه محسوب شود. وی گفت: ارائه آموزش‌ها به دانش‌آموزان می‌تواند زمینه بسیار مناسبی برای پیشگیری از اعتیاد در جامعه باشد.
استاندار البرز در خصوص مصوبه اخیر وزارت کشور، مبنی بر اختصاص بخشی از درآمد شهرداری‌ها به سند جامع پیشگیری از اعتیاد نیز اظهار داشت: ضمن اینکه اجرای این مصوبه در دستور کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قرار می‌گیرد، شهرداری‌ها در شهرستان‌های استان نیز موظف به اجرای این طرح می‌شوند.
وی، مسئولیت اعضا را پیچیده و در عین حال خطیر برشمرد و افزود: حضور تمام اعضای این شورا در نشست‌ها ضروری است. براساس این گزارش، در این جلسه واگذاری 2مرکز ترک اعتیاد در استان به ماده 16و جانمایی مکانی آن از دیگر محورهای نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به شمار می‌رفت که رسیدگی به جزئیات آن به نشست آینده موکول شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر