استاندار البرز تأکید کرد تشدید نظارت بر اصناف البرز

استاندار البرز تأکید کرد  تشدید نظارت  بر اصناف البرز

استاندار البرز بر تشدید نظارت بر عملکرد اصناف و تنظیم بازار با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال در این استان تأکید کرد و گفت: با ایجاد شیوه‌های تشویقی و تنبیهی علاوه بر برخورد با متخلفان، صنوف برتر رتبه‌بندی و تشویق می‌شوند.
سیدحمید طهایی افزود: بازرسی‌های مستمر از بازار موجب شناسایی و مبارزه با اخلالگران اقتصادی می‌شود بنابراین برخوردهای قهری با متخلفان لازم است و تعزیرات حکومتی ابزاری برای نظام اسلامی به‌منظور نظارت و کنترل هرچه بیشتر بر بازار محسوب می‌شود.
وی، رتبه‌بندی اصناف براساس عملکرد آنها در استان را تکمیل‌کننده روند نظارت بر صنوف دانست و اظهار داشت: حذف دست‌های پنهان در چرخه بازار که مخل حرکت‌های مثبت اقتصادی هستند موجب بهبود سطح معیشت مردم نیز
خواهد شد.
استاندار البرز با اشاره به اینکه آموزش صنوف نباید مورد بی‌توجهی قرار گیرد بر تدوین برنامه‌ای جامع در این زمینه تأکید کرد.
از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۰‌هزار و ۴۵۵ واحد صنفی متخلف در کرج شناسایی و ۸۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جریمه شده اند که در مواردی به لغو پروانه واحد صنفی متخلف نیز منتهی شده است.
نانوایی‌های البرز با ۲ هزار و ۱۳۲ پرونده تخلف، در این زمینه در استان رکورد‌دار هستند، استان البرز در شاخص بازرسی و نظارت، پس از استان یزد، در جایگاه دوم کشور قرار دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذار