استاندار البرز بیان کرد: استقبال از طرح برد-برد نشانگر اعتماد مردم به دولت تدبیر و امید

استاندار البرز بیان کرد:  استقبال از طرح برد-برد نشانگر اعتماد مردم به دولت تدبیر و امید

ایران واشقانی فراهانی/
استاندار البرز گفت: آمادگی بخش خصوصی با ۱۵ هزار میلیارد تومان آورده سرمایه نقدی و در اختیار قرار دادن ۴۹ میلیون مترمربع زمین برای اجرای فرصت‌های برد-برد سرمایه‌گذاری در استان، نشان داد که مردم به دولت تدبیر و امید اعتماد دارند.
سید طاهر طاهری با هدف تشریح جزئیات و فرآیند شکل گیری طرح فرصت‌های برد-برد سرمایه‌گذاری در جمع اهالی رسانه استان در سالن کنفرانس استانداری البرز گفت: در پی انتشار فراخوان این طرح در طول یک ماه فرصت تعیین شده، در مجموع بیش از ۴۰۰ طرح بزرگ و کوچک در حوزه‌های مختلف توسط بخش خصوصی ارائه شد که نیازمند ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است.
در این نشست که برخی معاونان استاندار و مدیران اجرایی استان حضور داشتند، طاهری گفت: با شکل گیری حماسه سیاسی سال گذشته و انتخاب دولت تدبیر و امید توسط مردم ایران اسلامی، استانداری البرز برای تحقق شعارهای این دولت و اجرای منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و نیز حرکت در مسیر راهبردهای اقتصاد مقاومتی، طرح فرصت‌های برد-برد سرمایه‌گذاری در استان را اعلام و درصدد عملیاتی کردن آن برآمد.
وی با تأکید بر اینکه جذب مشارکت بخش خصوصی و دستیابی به توسعه متوازن استان از هدف های اصلی و مهم تدوین و اجرای این طرح است، یادآور شد: ابتدا با صدور فراخوانی از همه صاحبان فکر، افراد خلاق و نوآور، مدیران و مالکان املاک بزرگ، صنعتگران، تولیدکنندگان، تجار، نخبگان و دانشجویان و به‌طور کلی عموم مردم خواستیم تا ایده‌ها و برنامه‌های خود را به دبیرخانه طرح فرصت‌های
برد-برد مستقر در استانداری البرز ارائه دهند.
طاهری ادامه داد: این طرح که در مورد آن بحث‌ها و تبادل نظرات مفصلی صورت گرفته و برد هر ۲ طرف یعنی سرمایه‌گذار از یک طرف و رشد و توسعه استان از طرف دیگر را به عنوان هدف و اولویت اصلی قرار داده است، با استقبال بسیار خوب
بخش خصوصی و مردم استان رو به رو شد به طوری که در یک ماه بیش از ۲هزار و ۱۱۵ نفر نام نویسی و طرح‌های خود را ارائه کردند.
وی یادآور شد: از مجموع طرح‌های پیشنهاد شده حدود ۳۰ درصد به عمران و صنعت، ۱۲ درصد کشاورزی و دامداری، ۱۰ درصد گردشگری، ۴ درصد فرهنگی و آموزشی و بقیه نیز به بخش‌های دیگر مربوط می‌شود.
وی گفت: به عنوان نمونه یکی از این طرح‌ها به ایجاد ۷ دهکده بزرگ شامل دهکده المپیک، گردشگری، سلامت، ‌
آی تی سی، گل و گیاه، نمایشگاه و بالاخره دهکده سینمایی در البرز مربوط می‌شود که این استان ظرفیت ساخت و تکمیل همه آنها را دارد.
استاندار البرز افزود: از میان طرح‌های ارائه شده ۱۵۰ طرح نیز به بخش معادن مربوط می‌شود که نشان دهنده استقبال مردم و بخش خصوصی برای مشارکت در این حوزه مهم و تاثیرگذار در عرصه اقتصادی است.
طاهری تأکید کرد: معتقدم البرز
استان زرخیزی در تمام زمینه هاست و برخلاف برخی استان‌ها که دارای ظرفیت در زمینه خاصی هستند، این استان در تمام زمینه‌ها اعم از صنعت، کشاورزی، عمران، آموزش و تحقیقات، معدن، تجارت، گردشگری
و… جای سرمایه‌گذاری زیادی دارد که باید از همه آنها برای توسعه و پیشرفت استان استفاده کنیم. استاندار البرز گفت: برای
انسجام بخشی و زمینه‌سازی در راستای
اجرایی کردن این طرح‌ها، همایشی با عنوان “فرصت‌های برد – برد سرمایه‌گذاری در البرز” پیش‌بینی شده که بیستم اردیبهشت ماه جاری با حضور مقام‌های کشوری، استانی، صاحبان سرمایه و ارایه‌کنندگان طرح‌ها از سراسر کشور در سالن شهیدان نژادفلاح کرج آغاز می شود و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.
طاهری اضافه کرد: با گشایش این همایش، پیشنهادها و طرح‌های سرمایه‌گذاری ارائه شده در ۹ گروه تخصصی مورد بررسی و تبادل نظر قرار می‌گیرد و پس از تأیید نهایی، به امضای تفاهم نامه بین استانداری البرز و صاحبان سرمایه منتهی خواهد شد.
وی زمان مورد نیاز برای بررسی نهایی و صدور مجوز برای اجرایی کردن بسیاری از این طرح‌ها را حدود سه ماه برآورد کرد و گفت: همزمان با برگزاری این همایش، نمایشگاهی از ویژگی‌ها و توانمندی‌های استان البرز برپا خواهد شد.
استاندار البرز تصریح کرد: به‌طور قطع با استقبالی که بخش خصوصی برای مشارکت در توسعه همه‌ جانبه استان البرز از خود نشان داده است، آینده‌ای روشن و موفق در انتظار استان است که امیدواریم با تلاش هرچه بیشتر با بهره‌مندی صحیح از ظرفیت‌های بخش خصوصی بتوانیم این مهم را هر چه سریع‌تر جامه عمل بپوشانیم.
طاهری خاطرنشان کرد: این حرکت گامی برای عملیاتی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی است و افتخار می‌کنیم که اعلام کنیم البرز در این زمینه پیشتاز بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذار