استاندار البرز: بودجه ارزی قطار شهری کرج تامین شد

استاندار البرز: بودجه ارزی قطار شهری کرج تامین شد

استاندار البرز با بیان اینکه بودجه ارزی طرح قطار شهری کرج مرکز این استان تامین شده است ،گفت: ما توانستیم ۴۶۵ میلیون دلار برای تسریع در اجرای این طرح دریافت کنیم.
سیدطاهر طاهری افزود: این اعتبار ارزی توسط بانک‌های صنعت و معدن و صادرات به صورت فاینانس انجام میشود.
وی تاکید کرد: اختصاص این بودجه ارزی قطعی شده و امیدواریم به اجرای هرچه سریعتر طرح قطار شهری کرج منجر شود.
استاندار البرز از چندی پیش به طور جدی پیگیر اختصاص اعتبار برای طرح قطار شهری کرج بوده است و اکنون وزرای دولت یازدهم این اعتبار ارزی را تصویب کردند.
پیش‌بینی می‌شود دو ایستگاه از ۱۷ ایستگاه قطار شهری کرج در سال آینده به بهره برداری برسد که می تواند مشکل ترافیک کلانشهر کرج را تا حدودی کاهش دهد.
استاندار البرز خبر خوش اقتصادی دیگری را هم به خریداران مسکن مهر در این استان داد و گفت: میزان تسهیلات مسکن مهر استان از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
طاهری در جلسه شورای مسکن استان البرز تاکید کرد: برخورداری از مسکن مناسب نیازی ضروری محسوب می‌شود. بنابراین مطابق اصول ۳، ۳۱ و ۴۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دولت موظف به تأمین مسکن مناسب برای تمامی محرومین و افراد فاقد مسکن است.
استاندار البرز خاطرنشان کرد: برنامه مسکن مهر با توجه به حجم پروژه‌ بطور مسلم دچار نواقص و کمبودهایی است که لازم است دولت یازدهم با رفع این نقاط ضعف، مشکلات را کاهش دهد تا زمینه لازم برای رسیدن به هدف تأمین مسکن متناسب با نیاز برای محرومین بر اساس اصول قانون اساسی فراهم شود.
طاهری همچنین از واگذاری زمین به شهرداری‌ها خبر داد و گفت: واگذاری این زمین‌ها برای ایجاد مراکز خدماتی و رفاهی در محدوده پروژه‌های مسکن مهر صورت گرفته است تا مردم بتوانند از امکانات مطلوب بهره‌مند شوند، چرا که تنها داشتن سرپناه و مسکن پاسخگوی نیازهای مردم نیست و باید در کنار تامین مسکن سایر نیازهای شهروندان را نیز تامین شود.

این مطلب را به اشتراک بگذار