استاندار البرز: بودجه ارزي قطار شهري كرج تامين شد

استاندار البرز با بیان اينكه بودجه ارزي طرح قطار شهري كرج مركز اين استان تامين شده است ،گفت: ما توانستیم 465 میلیون دلار برای تسريع در اجراي اين طرح دریافت کنیم.
سیدطاهر طاهری افزود: این اعتبار ارزي توسط بانک‌های صنعت و معدن و صادرات به صورت فاینانس انجام میشود.
وي تاکید کرد: اختصاص این بودجه ارزي قطعي شده و اميدواريم به اجراي هرچه سريعتر طرح قطار شهری کرج منجر شود.
استاندار البرز از چندی پیش به طور جدی پیگیر اختصاص اعتبار براي طرح قطار شهري كرج بوده است و اکنون وزرای دولت یازدهم اين اعتبار ارزي را تصويب كردند.
پيش‌بيني مي‌شود دو ايستگاه از 17 ايستگاه قطار شهري كرج در سال آينده به بهره برداري برسد كه مي تواند مشكل ترافيك كلانشهر كرج را تا حدودی كاهش دهد.
استاندار البرز خبر خوش اقتصادي ديگري را هم به خريداران مسكن مهر در اين استان داد و گفت: میزان تسهیلات مسکن مهر استان از 25 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزایش یافته است.
طاهری در جلسه شورای مسکن استان البرز تاكيد کرد: برخورداری از مسکن مناسب نیازی ضروری محسوب می‌شود. بنابراين مطابق اصول ۳، ۳۱ و ۴۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دولت موظف به تأمین مسکن مناسب برای تمامی محرومین و افراد فاقد مسکن است.
استاندار البرز خاطرنشان کرد: برنامه مسکن مهر با توجه به حجم پروژه‌ بطور مسلم دچار نواقص و کمبودهایی است كه لازم است دولت يازدهم با رفع این نقاط ضعف، مشکلات را کاهش دهد تا زمینه لازم برای رسیدن به هدف تأمین مسکن متناسب با نیاز برای محرومین بر اساس اصول قانون اساسی فراهم شود.
طاهری همچنين از واگذاری زمین به شهرداری‌ها خبر داد و گفت: واگذاری این زمین‌ها برای ایجاد مراکز خدماتی و رفاهی در محدوده پروژه‌های مسکن مهر صورت گرفته است تا مردم بتوانند از امکانات مطلوب بهره‌مند شوند، چرا که تنها داشتن سرپناه و مسکن پاسخگوی نیازهای مردم نیست و باید در کنار تامین مسکن سایر نیازهای شهروندان را نیز تامین شود.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر