استاندار البرز به مناسبت دهه فجر اعلام کرد بهره برداری از ۱۳۱ طرح و برگزاری برنامه های فرهنگی، ورزشی در استان البرز

استاندار البرز به مناسبت دهه فجر اعلام کرد بهره برداری از ۱۳۱ طرح و برگزاری برنامه های فرهنگی، ورزشی در استان البرز

استاندار البرز گفت: در طول
جشن های سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ۱۳۱ پروژه در نقاط مختلف این استان به
بهره برداری رسید.
سیدطاهر طاهری افزود: برای
بهره برداری از این پروژه ها در بخش های مختلف عمرانی، کشاورزی، دام و طیور، ورزشی و… در مجموع ۴۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
استاندار البرز به همراه شماری دیگر از مسئولان استان هر روز در طول
ایام الله دهه فجر با سفر به یکی از شهرستان های استان این طرح ها را افتتاح کردند. همچنین دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران،خانواده های تحت پوشش و کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی نیز از برنامه های ثابت استاندار البرز به شمار می رود.
در این راستا در نخستین روز از
دهه فجر امام جمعه کرج،استاندار البرز و شهردار کرج همراه با جمعی از مسئولان با حضور در کارگاه ساخت ضریح مطهر حبیب ابن مظاهر(ع) از روند تکمیل این ضریح دیدن کردند.
نماینده ولی فقیه در البرز و
امام جمعه کرج در فضایی آکنده از معنویت، تشکیل ستاد عتبات عالیات در استان را منشأ خیر دانست و آن را توفیقی برای گسترش فرهنگ اهل بیت علیه السلام در استان ارزیابی کرد.
استاندار البرز نیز با مثبت ارزیابی کردن این اقدام ارزشی و معنوی
بر ضرورت تکمیل هر چه سریع تر این ضریح تاکید کرد و گفت: امیدواریم این ضریح تا ابتدای سال ۹۳ در جوار حرم مطهر حضرت امیرالمومنین علی (ع) واقع در نجف اشرف جانمایی شود.
حجت الاسلام حسینی متولی، رئیس ستادبازسازی عتبات عالیات استان البرز نیز با اشاره به اختصاص ساختمان ستاد عتبات عالیات در مرکز شهر کرج، خواستار ایجاد کتابخانه ای در حرم مطهر حضرت امیرالمومنین (ع) پس از جانمایی ضریح در نجف اشرف شد.
شهردار کرج نیز در حمایت از تکمیل این سازه مطهر ضمن اعلام آمادگی و حمایت از ایجاد کتابخانه در جوار ضریح در نجف اشرف گفت: در گردهمایی شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی استان نیز استفاده از ظرفیت این بخش برای توسعه فعالیت های مشارکتی تاکید شد.
ترکاشوند با مهم ارزیابی کردن
اطلاع رسانی این اقدام خداپسندانه افزود: بسیاری از مردم در جریان این حرکت بزرگ نیستند و با اطلاع رسانی می توان عده زیادی را به مشارکت در این زمینه تشویق کرد.
در ساخت سازه ضریح حبیب ابن مظاهر (ع) که ۸۰ درصد آن تکمیل شده است یک هزار کیلوگرم نقره، ۵ کیلوگرم طلا، ۵۰۰ کیلوگرم مس، ۱۰۰ کیلوگرم استیل، ۱۲ متر مکعب ساج بکار رفته و سنگ های عقیق، فیروزه، زمرد، یاقوت و … نیز در ان استفاده شده است.برگزاری دو هزار برنامه متنوع فرهنگی با حضور مسئولان استان در حرم مطهر و تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی، برگزاری
مسابقه های عکاسی و شعر و نقاشی، برگزاری رقابت های ورزشی در رشته های مختلف و تحویل سه هزار و ۷۹۰ واحد مسکن مهر به متقاضان در البرز از دیگر برنامه دهه فجر در این استان بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذار