دفاتر مسافرتي و گردشگري استان البرز در بسياري از زمينه‌‌ها نيازمند حمايت و همراهي جدي مسئولان است.
رئيس انجمن‌ صنفي دفاتر مسافرتي و گردشگري استان‌البرز با بیان این مطلب در جلسه‌اي كه با هدف بررسي مشكلات اين انجمن برگزار شد، به مشكلات و برنامه‌هاي آینده اين انجمن پرداخت.
گلوند با اشاره به فروش اينترنتي بليت‌ها و سايت‌ مربوط در اين زمينه گفت: متأسفانه در برخی موارد، اتفاق افتاده که سايت براي مدت چند ثانيه باز شده و پس از آن تمامي بليت‌ها به فروش رفته كه اين معضل باعث ايجاد مشكلات بسياري براي مراجعان دفاتر فروش بليت
شده است.
منصوري، مديریکی از ‌آژانس های مسافرتي و گردشگري و عضو هيأت‌مديره اين انجمن نيز در اين جلسه ضمن بيان مشكلات موجود در دفاتر مسافرتي و گردشگري استان گفت: به دليل وجود بحث‌هاي دارايي و استقرار حسابداران ثابت، بسياري از دفاتر مجبور به تعديل نيرو شده اند که مشکلات فراوانی را به همراه داشته است.
وی با اشاره به اين مطلب كه خدمات‌دهي مطلوب نيازمند همراهي و همدلي ميان مسئولان و دفاتر است تأكيد كرد: اميدوارم با همراهي مسئولان در رفع مشكلات موجود بتوانيم در ارائه خدمات به مشتريان خود بيش از گذشته موفق باشيم.
اكبريان، نماينده مردم كرج، آسارا و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی نيز در اين جلسه با بيان اين مطلب كه دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري داراي مسئوليت خطيري هستند اظهار داشت: بسياري از امور و خدمات در كشور ممكن است در سال‌هاي آينده ديگر ضروري به نظر نرسد اما اين نوع فعاليت در همه زمان‌ها مورد استقبال و نياز مردم است.
وي هوشمندي و ايجاد نگاه دقيق و مثبت را در اين زمينه ضروري دانست و گفت: گردشگري در هر كشور سرمايه‌اي مهم محسوب مي‌شود و بسياري از كشورها در اين خصوص دست به سرمايه‌گذاري‌هاي هنگفتي زده‌اند و لازم است در البرز و ديگر نقاط كشور توجه ويژه‌اي به اين امر مبذول شود.
كوليوند ديگر نماينده مردم‌ كرج، آسارا و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی نيز در اين جلسه ضمن بيان راهكارها و پرداختن به مشكلات اين انجمن تصريح كرد: بسياري از مشكلات مطرح شده در اين جلسه نيازمند تشكيل جلسات و كارگروه‌هاي تخصصي است که بايد با بيان شفاف مشكلات و شفاف‌سازي مالياتي خلأ‌هاي قانوني موجود را رفع کرد.
وي افزود: براي صدور پروانه نيز مسير مشخص است و استعلام‌هاي لازم بايد انجام شود و ما نيز براي تمديد آن و مشكلات مربوط از طريق مجلس شورای اسلامی و اداره‌هاي مربوطه وارد ميدان مي‌شويم.نماينده مردم‌ كرج، آسارا و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: درهمین راستا مدیران آژانس های مسافرتی با ابراز این موضوع که حج وزیارت تهران به مدت 3سال است مجوزهای لازم را دارد اما در البرز و دیگر استان‌ها یک ساله است، خواستار پیگیری نمایندگان مجلس بودند.مديركل امور مالياتي استان نيز در خصوص بحث 8 درصد ارزش افزوده اظهار داشت: معتقدیم 8درصد از تورها گرفته نمي‌شود بنابراین بايد از صادركننده بليت گرفته شود و همه موارد در اين زمينه مستند شود. مظلوم يادآوري كرد: به عنوان مسئول مربوطه در استان در اين زمينه بحث 8 درصد ارزش افزوده را پيگيري مي‌كنيم و اميدواريم استان‌البرز به عنوان استان پايلوت در اين زمينه به راهكارهاي خوبي دست‌ يابد.
بر اساس این گزارش، در پايان جلسه مقرر شد که كميته اي متشكل از انجمن صنفي و مديران در خصوص مشكلات و دغدغه هاي آژانس هاي هواپيمايي در اداره‌های كل تشکیل و در نامه‌اي اين موارد به معاون رئيس جمهور و رياست سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي كشور اعلام و ارائه شود.قورچيان، معاون بيمه اي البرز نيز با بيان اينكه استفاده از كارآموزان در دفاتر آژانس مسافرتي با اعلام مديران دفاتر از تاريخ مشخص مي‌تواند مشمول بيمه نباشد گفت: اين مدت بايد به اداره كل از قبل معرفي شوند.
گفتنی است، در این جلسه، رئيس انجمن‌ صنفي دفاتر مسافرتي و گردشگري به همراه اكبريان و كوليوند نمايندگان مردم‌كرج ، آسارا و اشتهارد در مجلس شوراي‌اسلامي، مديركل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان‌البرز، مديركل امور مالياتي و دارايي استان‌، معاون بيمه اي اداره كل بيمه استان البرز و اعضاي اين انجمن که در تالار جهانشهر كرج برگزار شد، حضور داشتند.
گفتنی است، در پايان مراسم كه با ميزباني آژانس مسافرتي رومينا پرواز به مديريت خانم كريمي برگزار شده بود از مدعوان پذيرايي شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر