از سوی مدیران استانی مطرح شد آژانس های مسافرتی نیازمند توجه مسئولان

دفاتر مسافرتی و گردشگری استان البرز در بسیاری از زمینه‌‌ها نیازمند حمایت و همراهی جدی مسئولان است.
رئیس انجمن‌ صنفی دفاتر مسافرتی و گردشگری استان‌البرز با بیان این مطلب در جلسه‌ای که با هدف بررسی مشکلات این انجمن برگزار شد، به مشکلات و برنامه‌های آینده این انجمن پرداخت.
گلوند با اشاره به فروش اینترنتی بلیت‌ها و سایت‌ مربوط در این زمینه گفت: متأسفانه در برخی موارد، اتفاق افتاده که سایت برای مدت چند ثانیه باز شده و پس از آن تمامی بلیت‌ها به فروش رفته که این معضل باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای مراجعان دفاتر فروش بلیت
شده است.
منصوری، مدیریکی از ‌آژانس های مسافرتی و گردشگری و عضو هیأت‌مدیره این انجمن نیز در این جلسه ضمن بیان مشکلات موجود در دفاتر مسافرتی و گردشگری استان گفت: به دلیل وجود بحث‌های دارایی و استقرار حسابداران ثابت، بسیاری از دفاتر مجبور به تعدیل نیرو شده اند که مشکلات فراوانی را به همراه داشته است.
وی با اشاره به این مطلب که خدمات‌دهی مطلوب نیازمند همراهی و همدلی میان مسئولان و دفاتر است تأکید کرد: امیدوارم با همراهی مسئولان در رفع مشکلات موجود بتوانیم در ارائه خدمات به مشتریان خود بیش از گذشته موفق باشیم.
اکبریان، نماینده مردم کرج، آسارا و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان این مطلب که دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مسئولیت خطیری هستند اظهار داشت: بسیاری از امور و خدمات در کشور ممکن است در سال‌های آینده دیگر ضروری به نظر نرسد اما این نوع فعالیت در همه زمان‌ها مورد استقبال و نیاز مردم است.
وی هوشمندی و ایجاد نگاه دقیق و مثبت را در این زمینه ضروری دانست و گفت: گردشگری در هر کشور سرمایه‌ای مهم محسوب می‌شود و بسیاری از کشورها در این خصوص دست به سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی زده‌اند و لازم است در البرز و دیگر نقاط کشور توجه ویژه‌ای به این امر مبذول شود.
کولیوند دیگر نماینده مردم‌ کرج، آسارا و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضمن بیان راهکارها و پرداختن به مشکلات این انجمن تصریح کرد: بسیاری از مشکلات مطرح شده در این جلسه نیازمند تشکیل جلسات و کارگروه‌های تخصصی است که باید با بیان شفاف مشکلات و شفاف‌سازی مالیاتی خلأ‌های قانونی موجود را رفع کرد.
وی افزود: برای صدور پروانه نیز مسیر مشخص است و استعلام‌های لازم باید انجام شود و ما نیز برای تمدید آن و مشکلات مربوط از طریق مجلس شورای اسلامی و اداره‌های مربوطه وارد میدان می‌شویم.نماینده مردم‌ کرج، آسارا و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: درهمین راستا مدیران آژانس های مسافرتی با ابراز این موضوع که حج وزیارت تهران به مدت ۳سال است مجوزهای لازم را دارد اما در البرز و دیگر استان‌ها یک ساله است، خواستار پیگیری نمایندگان مجلس بودند.مدیرکل امور مالیاتی استان نیز در خصوص بحث ۸ درصد ارزش افزوده اظهار داشت: معتقدیم ۸درصد از تورها گرفته نمی‌شود بنابراین باید از صادرکننده بلیت گرفته شود و همه موارد در این زمینه مستند شود. مظلوم یادآوری کرد: به عنوان مسئول مربوطه در استان در این زمینه بحث ۸ درصد ارزش افزوده را پیگیری می‌کنیم و امیدواریم استان‌البرز به عنوان استان پایلوت در این زمینه به راهکارهای خوبی دست‌ یابد.
بر اساس این گزارش، در پایان جلسه مقرر شد که کمیته ای متشکل از انجمن صنفی و مدیران در خصوص مشکلات و دغدغه های آژانس های هواپیمایی در اداره‌های کل تشکیل و در نامه‌ای این موارد به معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان گردشگری و میراث فرهنگی کشور اعلام و ارائه شود.قورچیان، معاون بیمه ای البرز نیز با بیان اینکه استفاده از کارآموزان در دفاتر آژانس مسافرتی با اعلام مدیران دفاتر از تاریخ مشخص می‌تواند مشمول بیمه نباشد گفت: این مدت باید به اداره کل از قبل معرفی شوند.
گفتنی است، در این جلسه، رئیس انجمن‌ صنفی دفاتر مسافرتی و گردشگری به همراه اکبریان و کولیوند نمایندگان مردم‌کرج ، آسارا و اشتهارد در مجلس شورای‌اسلامی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان‌البرز، مدیرکل امور مالیاتی و دارایی استان‌، معاون بیمه ای اداره کل بیمه استان البرز و اعضای این انجمن که در تالار جهانشهر کرج برگزار شد، حضور داشتند.
گفتنی است، در پایان مراسم که با میزبانی آژانس مسافرتی رومینا پرواز به مدیریت خانم کریمی برگزار شده بود از مدعوان پذیرایی شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار