از سوی شرکت «رهسازگستر مهر» صورت گرفت درمان ۳۵ بیمار کلیوی به مناسبت سی وپنجمین سالگرد انقلاب

از سوی شرکت «رهسازگستر مهر» صورت گرفت  درمان ۳۵ بیمار کلیوی به مناسبت سی وپنجمین سالگرد انقلاب

به رسم هر ساله باز هم خیران سلامت در البرز گردهم آمدند و در مراسمی با شکوه به همت رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان، این بار چتر مهربانی را بر سر بیماران گستراندند.
خیرین البرز در آیینی که با حضور برخی شخصیت‌های هنری و ورزشی کشور و خیران سلامت و اصحاب رسانه در کرج برگزار شد، ۴میلیارد و یکصد میلیون ریال به بیماران کلیوی کمک کردند.
رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان در این مراسم از حمایت های خیرین و مردم از بیماران خاص قدردانی کرد و گفت: اکنون تعداد زیادی بیمار کلیوی در این استان وجود دارد که نیازمند حمایت‌های مالی و معنوی مردم هستند.
وی افزود: در یک سال گذشته تعدادی از بیماران کلیوی استان با حمایت خیرین پیوند کلیه شدند و به زندگی عادی برگشتند.
در این آیین نیز خانواده های تعدادی از افراد مرگ مغزی البرز که اعضای بدن آنان به بیماران خاص هدیه شده بود، حضور داشتند. شمار زیادی از چهره‌های ورزشی و هنری، استاد مشایخی و داریوش ارجمند هنرمندان سینما و تلویزیون، رضازاده، قهرمان وزنه برداری جهان، سید جواد رضوی هنرمند سینما وتلویزیون، سید رحمان نظام اسلامی مجری صدا وسیما ،خانواده مرحوم روح ا… داداشی جهان پهلوان ایران و شمار زیادی از خیرین البرز حضور داشتند.
مهندس جلالی مهر یکی از خیرین حاضر در جلسه بود که به رقم حجم بالای فعالیت های اقتصادی وتجاری شرکت رهسازگسترمهر، همه ساله در ماه مبارک رمضان شاهد کمک های بیشماری توسط ایشان و حضور وی در مراسم خیریه هستیم.
در این مراسم، وی هزینه درمان ۳۵ نفر از بیماران دیالیزی با میانگین درمان ۱۵۰ میلیون ریال برای هر بیمار را تقبل کردند.
این خیر گفت: امسال با یاری خداوند و در راستای برنامه های شرکت تصمیم گرفتیم به مناسبت سی‌وپنجمین سالگرد انقلاب اسلامی ۳۵ نفر از بیماران بخش دیالیز را در مراحل درمان همراهی کنیم، هزینه ای که برای هر نفر از این عزیزان در نظر گرفتیم بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال است.
مهندس جلالی مهر، اظهار داشت: در دین ما مسلمانان کمک به همنوع و انجام کارهای خیر برای رضایت خداوند سفارش شده است. کارهای خیرخواهانه صالحات محسوب می شوند و نباید افراد جامعه نسبت به انجام کارهای صالحه که غذای روح هم هست بی تفاوت شوند.
بزرگترین تأثیر کار خیر سلامتی و آرامش است. من در زندگی اهداف بی‌شماری داشتم که با خدمت به همنوعانم به برخی از آنها رسیده ام و از زندگی ام راضی هستم. من شرکت در اینگونه مراسم را برای خودم به عنوان یک تجارت معنوی
حساب می‌کنم.
ما برای اینکه بخواهیم فرهنگ مذهبی را جا بیندازیم باید عمل دینی داشته باشیم که به نظر من این ماه بهترین زمان است و تا کسی وارد فعالیت‌های خیر نشود نمی‌تواند لذت آن را درک کند. کمک به نیازمندان عشق من است و این عشق وصف‌شدنی نیست. «انفاق پنجره‌کوچکی است که انسان را وارد دنیای بزرگی می‌کند» دنیای خیریه دنیای شیرینی است، دنیایی که انسان با لبخند کودکان جان می‌گیرد و احساس می کند که خدا همیشه
در کنار اوست.
من در این مکتب قطره ای ناچیز در دریای بیکران الطاف الهی هستم و راه زیادی را با خیر بودن فاصله دارم.
وی همچنین از خیرین درخواست کرد با کمک‌های خیرخواهانه، ضمن یاری انجمن حمایت از بیماران کلیوی، شرایط بهتری برای سلامت بیماران دیالیزی فراهم کنند.
از آرزوهای قلبی این خیر نمونه کرجی این است که تمام هموطنان البرزی لبانی پر از خنده، دل هایی پر از احساس، قلب هایی پر از ایمان و چشمانی پر از امید داشته باشند.
جلالی مهر، درباره آیین گلریزان زندانیان که در تالار نژادفلاح برگزار شد، اظهارداشت: حرکت های مردمی همیشه امیدوار کننده بوده و برکات زیادی به دنبال داشته است. در ماه مبارک رمضان بار دیگر شاهد حمایت‌های مردم و خیرین از گرفتاران جامعه خواهیم بود. امیدواریم با مشارکت مردم و خیرین زمینه آزادی تمام زندانیان جرائم غیرعمد فراهم شود و آسیب هایی که متوجه این افراد و خانواده آنان است نیز کاهش یابد.
وی ادامه داد: امسال به یاری پروردگار، توزیع ۵هزار سبدغذایی را در ماه مبارک رمضان آغازکردیم که ۹۰۰سبد را به خانواده زندانیان نیازمند اهدا خواهیم کرد و خدا را شاکریم که توفیق خدمت نصیب ما شد و به بهانه سی‌و‌پنجمین سالگرد انقلاب، عدد ۳۵ را برای آزادی زندانیان، کمک به درمان ۳۵بیمار دیالیزی البرز و پرداخت کمک هزینه خرید ۳۵ واحد مسکونی به معلولان بهزیستی را در برنامه های خود
قرارداده ایم.
همه ساله در ماه مبارک رمضان و به همت انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان، خیران در ضیافت افطار گردهم می آیند و در راستای کمک به بیماران کلیوی اقدام می کنند و هزینه برگزاری همایش تجلیل از خیران حامی بیماران کلیوی البرز توسط این خیران تأمین
شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذار