آیا می دانید دلایل شکست وب سایت شرکت شما چیست؟

آیا می دانید دلایل شکست وب سایت شرکت شما چیست؟

وب سایت یک شرکت چیزهای بسیاری را در مورد آن مجموعه بیان می کند. وب سایت های خوب اعتماد کاربر خود را جلب می نمایند که این مورد زمانی که قصد فروش کالا و ارائه خدمات خود را داشته باشید، بسیار مورد نیاز می باشد. در طرف دیگر یک وب سایت بد باعث عدم اطمینان کاربر به وب سایت و در نتیجه مانند کلید بازگشت عمل می نماید.

طبق بررسی های انجام گرفته در دانشگاه استنفورد، ۷۵ درصد از کاربران در مورد یک شرکت، با توجه به وب سایت ایشان قضاوت می نمایند. در صورتی که شما در وب جستجو نمایید وب سایت های بسیاری را خواهید یافت که نمونه ای از وب سایت های ناموفق و بد می باشند. این وب سایت ها ظاهر بسیار نا مناسبی دارند و منظم نیستند. در حقیقت ریزه کاری های طراحی وب در این نوع سایت ها به کار گرفته نشده است. این وب سایت ها اغلب توسط متخصصان وب پیاده سازی نشده و یا با صرف هزینه اندک راه اندازی شده است. برای موفقیت وب سایت خود همیشه با طراح با سابقه وب سایت مشاوره نمایید و توصیه های او را حتماً جدی بگیرید. در این بخش چند دلیل را که باعث شکست وب سایت ها می شوند برای شما بیان می کنم:

دلایل شکست وب سایت شما

۱ – در نظر نگرفتن کاربران موبایل

کاربران موبایلی در سال ۲۰۱۲ در حدود ۳۰% از کاربران وب را تشکیل می دادند که این درصد در سال ۲۰۱۴ به ۵۰% رسیده است. در صورتی که وب سایت شما سازگار با مرورگرهای موبایل طراحی نشده باشد نیمی از کاربران خود را از دست خواهید داد و کاربران موبایلی شما به سایت دیگری مراجعه می نمایند که بتوانند کار خود را از طریق آنها انجام دهند. رفع این مشکل بسیار آسان است و شما می توانید با سه روش حل نمایید:

    روش اول- راه اندازی نسخه موبایلی وب سایت می باشد که به این صورت انجام می شود که سرور کاربرانی را که از طریق موبایل وارد سایت شوند، به آدرس نسخه موبایل وب سایت هدایت می نماید. مشکل این روش آن است که باید یک سایت جداگانه برای مرورگرهای موبایل طراحی نمایید

    روش دوم- ایجاد برنامه موبایل می باشد که کاربران می توانند بر روی سیستم های موبایل خود نصب نمایند و وب سایت شما را به صورت آفلاین و یا آنلاین مشاهده نمایند. این روش خوبی می باشد اما مشکل آن این است که برای هر نوع دستگاه با سیستم عامل مختلف می بایست برنامه جداگانه پیاده سازی گردد و برنامه را کاربر می بایست بر روی دستگاه موبایل خود نصب نماید

    روش سوم – بهترین روش راه اندازی نسخه رسپانسیو وب سایت می باشد که در این روش با استفاده از CSS سایز صفحه نمایش مشخص گردیده و نمایش مناسب صفحه نمایش کاربر چینش خواهد گردید. این روش بهترین روش و کم هزینه ترین می باشد که گوگل نیز استفاده از این روش را پیشنهاد می نماید.

دلیل ۲ – منوبندی بد و پیچیده

در صورتی که کاربران شما متوجه منوبندی شما نشوند و درک درستی از شاخه بندی وب سایت شما نداشته باشند گیج و سردرگم خواهند شد و در نتیجه وب سایت شما را ترک خواهند کرد. کاربران باید بتوانند به راحتی به مطلب مورد نظر خود با حداقل کلیک ممکن برسند و همچنین باید بتوانند به صفحه اولیه که در آن حضور داشتند به سادگی بازگشت نمایند. برای آن که منوبندی درستی داشته باشید در ابتدا ساختار اطلاعاتی وب سایت خود را مشخص نموده و سپس منوهای خود را ایجاد نمایید و سعی نمایید آدرس صفحه ای را که کاربر در آن موجود می باشد، به کاربر اطلاع دهید. قرار دادن جستجوی مناسب در سایت باعث می شود که کاربر بتواند سریعاً مطلب مورد نظر خود را بیابد.

دلیل ۳ – سرعت کند لود شدن صفحات وب سایت

همیشه سعی نمایید حجم صفحات وب سایت خود را در حداقل سایز ممکن نگاه دارید و از المان های بی مورد فلش و گرافیک های سنگین استفاده ننمایید. سایت های فلش و فول فلش معمولاً حجم بسیار بالایی دارند و صفحات آن به کندی لود می شوند. سعی نمایید در وب سایت حتی الامکان از فلش استفاده ننمایید بخصوص در صفحات اصلی و اولیه وب سایت. سرعت کند لود شدن وب سایت دو تأثیر بد دارد. یکی این که کاربران وب سایت در صورتی که بیش از حد در سایت منتظر بمانند، ممکن است صفحه را ببندند و سایت دیگری را که سرعت بهتری دارد، مشاهده نمایند. مورد دوم در مورد سئو وب سایت می باشد که گوگل و سایر موتورهای جستجو اعلام نموده اند که سرعت وب سایت یکی از المان های رنگینک وب سایت می باشد و سایتی که سرعت بهتری دارد در نتیجه جستجو رتبه بهتری خواهد داشت. گوگل به این منظور ابزاری را طراحی نموده تا طراحان و برنامه نویسان وب بتوانند سرعت وب سایت خود را بسنجند و این ابزار همچنین خطاهای سایت را گزارش می دهد برای استفاده از این ابزار به لینک زیر مراجعه نمایید: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

سرعت وب سایت مربوط به طراحی وب سایت شما و همچنین هاست شما می باشد. در صورتی که از سرور مطمئنی استفاده نمایید که پهنای باند کافی به مشترکین خود اختصاص داده باشد مشکلی نخواهید داشت. البته سعی نمایید سرور شما نزدیک به ناحیه شغلی شما باشد زیرا هر چه فاصله سرور از کاربر دورتر باشد سرعت وب سایت کندتر خواهد بود. سرعت بالای لود شدن صفحات وب سایت تأثیر بسیاری در موفقیت وب سایت دارد؛ بنابراین آن را جدی بگیرید و نسبت به بهینه سازی صفحات وب سایت خود اقدام فرمایید. بهینه سازی صفحات وب سایت همچنین باعث کاهش پهنای باند مصرفی شما و در نتیجه کاهش هزینه های هاستینگ شما می گردد.

منبع: دارکوب

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار