آغاز طرح توزیع سبد کالایی رایگان دولت از اول بهمن ماه در البرز

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: از اول بهمن ماه جاری طرح توزیع سبد کالایی رایگان دولت در البرز آغاز می‌شود.
به گزارش شبکه خبری کرج، ایرج موفق افزود: اولویت نخست اجرای این طرح در استان، دقت در روش توزیع و کسب رضایت حداکثری شهروندان البرزی است که مشمول طرح هستند.
وی با بیان اینکه این طرح حدود ۱۵ میلیون نفر از هموطنا‌ن‌مان را شامل می‌شود که در دو مرحله سبد کالایی رایگان به ارزش هرکدام ۸۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد اظهار داشت: در این دو سبد کالایی ۱۰ کیلوگرم برنج، ۸/۱ کیلوگرم روغن نباتی مایع، ۴ کیلوگرم گوشت مرغ، ۸۰۰ گرم پنیر بسته‌بندی شده و ۸/۱ کیلوگرم تخم مرغ عرضه خواهد شد که البته دولت اعلام کرده ممکن است اقلام هر دو سبد کالایی یکسان نباشد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز مشمولان دریافت این سبد کالایی را سه گروه معین اعلام کرد که گروه اول شامل تمامی شاغلان و بازنشستگان دولت و نیروهای مسلح اعم از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی، تمامی کارگران مشمول قانون کار و قانون تامین اجتماعی است؛ گروه دوم شامل روزنامه نگاران، خبرنگاران و هنرمندان است که به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فهرست آنها تعیین خواهد شد.
موفق افزود: دانشجویان متاهل به تشخیص وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و طلاب به تشخیص مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه نیز در این گروه قرار می‌گیرند و گروه سوم نیز شامل سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز تصریح کرد: در قالب این طرح تمامی مشمولان، سبد کالایی خود را با حجم از پیش تعیین شده دریافت خواهند کرد و امیدواریم با همکاری موثر شهروندان بتوانیم به سهولت و با کمترین کاستی مرحله نخست توزیع سبد کالایی رایگان دولت را در استان البرز به سرانجام برسانیم.

این مطلب را به اشتراک بگذار