آغاز اجرای طرح «سنجش سلامت» کودکان در کرج

سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی کودکان از بدو ورود به مقطع ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج، از اول خرداد ماه در ۴ پایگاه سنجش و سلامت آغاز شده است.
خانواده‌های دارای فرزند نیمه دوم سال ۱۳۸۶ و نیمه اول ۸۷ می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی از تندرستی و سلامت فرزندان خود در زمینه‌های بینایی، شنوایی، قد و وزن، دهان و دندان، آمادگی تحصیلی، اختلال رفتاری و گفتاری اطلاع یابند.
در این طرح، ۲ پایگاه سنجش آسیه و شهید نامجو در شهر کرج، پایگاه شهید گروسی در ماهدشت و پایگاه مهر البرز در محمدشهر از اول خرداد به مدت ۴ ماه به کودکان و نونهالان خدمات سلامتی و تحصیلی
ارائه خواهند داد.
این طرح با همکاری آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج و اداره بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان کرج به دلیل شناسایی تفاوت‌های فردی، شناخت بموقع مشکلات و محدودیت‌های جسمی در ۴پایگاه در این ناحیه به اجرا درآمده است.
پیش‌بینی می‌شود با افزایش ۵درصدی، ۸ هزار و ۶۰۳ نوآموز امسال در این پایگاه‌ها مورد سنجش قرار گیرند. گفتنی است، در سال تحصیلی قبل، ۸ هزار و ۶۶ نفر از دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی در بخش سلامتی و تندرستی مورد سنجش قرار گرفته بودند.

این مطلب را به اشتراک بگذار