تبلیغات

انواع تبلیغات تجاری در یک نگاه

Posted by on 12:57 ب.ظ in تبلیغات | دیدگاه‌ها برای انواع تبلیغات تجاری در یک نگاه بسته هستند

انواع تبلیغات تجاری در یک نگاه

در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع تبلیغات تجاری بپردازیم و روشی موثر را برای موفقیت در این تبلیغات معرفی کنیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

تعریف تبلیغات

همانطور که در مقالات قبلی اشاره شده است، تبلیغات، هر شکلی از معرفی یا ترویج غیرشخصی اندیشه ها، کالاها و خدمات است که با پرداخت پول و با حامی مالی مشخص از طریق رسانه های جمعی انجام می گیرد و درصدد تأثیرگذاری بر مخاطبان معینی است.

انواع تبلیغات تجاری در یک نگاه

انواع تبلیغات تجاری

تبلیغات، امر پیچیده ای است، زیرا تبلیغ کنندگان فراوان و متفاوتی می کوشند تا به گونه های متفاوتی به مخاطبان، دسترسی پیدا کنند در ادامه گونه های مختلف تبلیغات معرفی شده اند:

تبلیغات نام تجاری

رایج ترین و قابل مشاهده ترین نوع تبلیغات، تبلیغات ملی مصرف کننده است. نام دیگر آن، تبلیغات نام تجاری است که بر توسعه هویت و تصویر بلندمدت یک نام تجاری تأکید دارد .این نوع تبلیغات می کوشد تا تصویری برجسته از نام تجاری یک محصول، ارائه و گسترش دهد.

تبلیغات خرده فروشی

این نوع تبلیغات، بر معرفی فروشگاه یا مکانی متمرکز است که انواع محصولات را می توان از آنجا خرید یا خدمات معینی را ارایه می دهد .تبلیغات خرده فروشی، روی قیمت کالا، قابلیت دسترسی، مکان و ساعات کار فروشگاه تأکید دارد.

تبلیغات سیاسی

سیاستمداران برای ترغیب مردم به رأی دادن به آنان، از تبلیغات سیاسی استفاده می کنند و این امر، بخش مهمی از فرایند فعالیت های سیاسی در بسیاری از کشورهایی را تشکیل می دهد که اجازه تبلیغات انتخاباتی را به نامزدها می دهند .گرچه منبع مهمی برای ارتباط را رأی دهندگان است، لیکن انتقادات زیادی به این نوع تبلیغات وارد می شود، زیرا اعتقاد بر این است که تبلیغات سیاسی، بیشتر بر محو شکل و ظاهر قضایا است و نه موضوعات و واقعیت ها.

تبلیغات کتاب راهنما

نوع دیگری از تبلیغات که مردم برای پیدا کردن اطلاعات مربوط به خریدن کالاها یا استفاده از خدمات به آن مراجعه می کنند، تبلیغات کتاب راهنما است .آشناترین شکل تبلیغات کتاب راهنما کتاب زرد است، گرچه شکل های متفاوت دیگری هم دارد.

تبلیغات پاسخ مستقیم

تبلیغات از این نوع را می توان با استفاده از هر رسانه تبلیغی انجام داد که پست مستقیم یکی از آنهاست، اما پیام با آنچه که در تبلیغات ملی یا خرده فروشی وجود دارد، متفاوت است .پیام در تبلیغات پاسخ مستقیم می کوشد تا خرید مستقیم را برانگیزد .در این حال، مصرف کننده می تواند با تلفن یا پست، پاسخ دهد تا محصول به طور مستقیم و از طریق پست یا روش های دیگر به مصرف کننده تحویل شود.

تبلیغات پیشه- به- پیشه

این نوع تبلیغات شامل پیام هایی است که به سوی خرده فروشان، عمده فروشان و توزیع کنندگان، همچنین خریداران صنعتی و افراد حرفه ای نظیر حقوق دانان و پزشکان هدایت می شوند .اکثر آگهی های مربوط به پیشه- به- پیشه در نشریات تخصصی، حرفه ای و تجاری چاپ می شوند .از این نوع تبلیغات، گاهی با عناوین تبلیغات شغل به شغل، تبلیغات شرکت به شرکت، تبلیغات کسب و کار به کسب و کار و تبلیغات تجارت به تجارت نیز یاد می شود.

تبلیغات موسسه ای پیام های این نوع تبلیغات، متمرکز بر ایجاد هویت برای شرکت یا به دست آوردن افکار عمومی، هماهنگ با دیدگاه شرکت است.

تبلیغات خدمات عمومی

این نوع تبلیغات درصدد انتقال یک پیام به نفع یک آرمان نیک، نظیر پرهیز از تخریب محیط زیست، بدرفتاری نکردن با کودکان، حمایت از بیماران تالاسمی و امثال آن است .این آگهی ها معمولاً به طور رایگان توسط افراد و مؤسسات حرفه ای در عرصه تبلیغات، ساخته می شوند و فضا و زمان رسانه ها نیز برای پخش آنها به صورت رایگان یا با تخفیف بالا تخصیص می یابد.

تبلیغات تعاملی

هر یک از مصرف کنندگانی که دسترسی به رایانه و اینترنت داشته باشد می تواند از تبلیغات تعاملی بهره مند شود .آگهی ها از طریق صفحات وب و دیگر فنون و امکانات اینترنتی دریافت می شوند .در این حال، مصرف کننده می تواند به آگهی پاسخ دهد، آن را اصلاح کند، گسترش دهد، یا به آن بی اعتنایی کند.

همانطور که می بینیم، با انواع مختلفی از تبلیغات روبه روییم و تبلیغات، در واقع، صنعتی گسترده و برخوردار از تنوع بسیار است.همه انواع تبلیغات، نیاز به خلاقیت، پیام های اصیل و تأثیرگذار و از لحاظ راهبردی معنی دار و برخوردار از جاذبه های لازم در اجرا دارد.

گونه هایی از تبلیغات تجاری که معرفی شدند، بخش عمده ای از فعالیت های تبلیغاتی را شامل میشوند، اما ممکن است بتوان انواع دیگری از تبلیغات را نیز بر این فهرست افزود.

منبع: ایران تبلیغ

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

مقایسه مزایا و ویژگی‌های سئو و تبلیغات گوگل ادوردز +اینفوگرافیک

Posted by on 4:15 ب.ظ in تبلیغات | دیدگاه‌ها برای مقایسه مزایا و ویژگی‌های سئو و تبلیغات گوگل ادوردز +اینفوگرافیک بسته هستند

مقایسه مزایا و ویژگی‌های سئو و تبلیغات گوگل ادوردز +اینفوگرافیک

مقایسه مزایا و ویژگی‌های سئو و تبلیغات گوگل ادوردز را در اینفوگرافیک می توانید مطالعه کنید.

مقایسه مزایا و ویژگی‌های سئو و تبلیغات گوگل ادوردز +اینفوگرافیک

منبع: seowave.ir

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

5 علامت از کلاهبرداری تبلیغات کاریابی

Posted by on 4:20 ب.ظ in تبلیغات | دیدگاه‌ها برای 5 علامت از کلاهبرداری تبلیغات کاریابی بسته هستند

5 علامت از کلاهبرداری تبلیغات کاریابی

امروزه با دیدن تبلیغات بسیار زیاد و بررسی آنها به کلاهبرداری بسیاری تبلیغات کاریابی پی می بریم.

شما نباید به محض دیدن تبلیغ، فورا برای آن رزومه بفرستید.

شما باید لینکداین شرکت، خود سایت شرکت را چک کنید.

شما حتی باید یک جستجوی گوگل هم در مورد شرکت انجام بدهید.

برخی تبلیغات کاریابی برای گرفتن پول از شماست.

برخی می خواهند شما در برخی کلاس های آنها ثبت نام کنید.

برخی از آنها از شما می خواهند ثبت نام کنید و بعد از پرداخت پول به شما کمک کنند شغلی مانند اینرا پیدا کنید.

از تمام ابن مدل تبلیغات باید فرار کنید.

همانطور که اگر امتحان کرده باشید برخی از تبلیغات ها فردی پشت تلفن نشسته تا به سوالات شما پاسخ بدهد.

اما این لزوما به معنای این نیست که این کار ارزش وقت گذاشتن را برای شما داشته باشد.

برخی از این مشاغل فروش مستقیم هستند و به شما کمیسیون می دهند، اما اینرا در تبلیغ ذکر نمی کنند.

شما باید هر تبلیغ شغلی را چندبار مطالعه کنید تا بفهمید که آیا زیادی در مورد آن اغراق نکرده باشد.

سپس باید به بررسی شرکتی بپردازید که پشت سر تبلیغ و حامی آنست.

نمونه 5 مورد کلاهبرداری

در این به پنج موردی اشاره کرده ایم که نمی ارزد زمان خود را برای آن بگذارید.

1-نام شرکت تبلیغ کننده بسیار شبیه به یک برند شناخته شده است، اما دقیقا همان نمی باشد.

سواری مفتی گرفتن از یک برند معروف جزو رایج ترین ترفندهای کلاهبرداری است.

2-تبلیغ شغل برای واقعی بودن بیش از اندازه خوب است.

مثلا تبلیغ از شغلی حرف می زند که در ابتدا سالیانه 60000 دلار سالیانه حقوق می دهد. سالیانه چهار هفته هم مرخصی دارد.

3-به جای یک مصاحبه ی شغلی شما به یک ملاقات گروهی دعوت شده اید تا در مورد کار به شما توضیحات بدهند.

ولش کنید. این کار مناسب شما نیست.

4-وقتی شما برای تبلیغ شغلی ایمیل می فرستید، وقتی جواب آمد، از شما خواسته می شود به یک سایت رفته و اطلاعات خود را در آن وارد کنید. احتیاط کنید.

5-وقتی تبلیغ دارد در مورد این مساله که چقدر کارمند دارد چرت و پرت می گوید.

یا اینکه چگونه یک شبه مشکلات را حل می کند، و یا اینکه بعد از چند هفته چقدر پول در میاورید، صددرصد کلاهبرداری است.

اگر واقعا شرکت این کارها را بکند اینرا در تبلیغاتش که نمی گوید.

منبع :آی بازاریابی

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

تفاوت تبلیغات Native و بازاریابی محتوایی

Posted by on 11:20 ق.ظ in بازاریابی, تبلیغات | دیدگاه‌ها برای تفاوت تبلیغات Native و بازاریابی محتوایی بسته هستند

تفاوت تبلیغات Native و بازاریابی محتوایی

هنگامی که عبارت تبلیغات native را می‌بینید، در مورد آن چه فکری می‌کنید؟ آیا به فکر بازاریابی محتوایی می‌افتید؟

قبل از اینکه وارد بحث تفاوت‌های تبلیغات native و محتوایی شویم، اجازه دهید توضیح دهیم که چرا باید بین این دو تمایز قائل شد. کلماتی که استفاده می‌کنیم مهم هستند. کلمات به رفتارهای ما جهت می‌دهند.

به دلایلی مشابه، درک اینکه سایر عبارات چگونه با بازاریابی محتوایی در ارتباط هستند حائز اهمیت است. چند سال پیش، عبارت تبلیغات native در فضای وب مطرح شد. بسیاری از بازاریاب‌ها و مدیران آژانس از عبارات بازاریابی محتوایی و تبلیغات native را اشتباها به جای هم استفاده می‌کنند. زمانی که این اتفاق می‌افتد، صنعت تبلیغات ما یک گام به عقب برمی‌دارد زیرا با تبلیغات native راهی را می‌رویم که بازاریابان با استفاده از آن می‌توانند محتوا را بسادگی توزیع کنند.

نکته آن است که استفاده از عبارات و واژگان صحیح حائز اهمیت است؛ اگر نتوانیم روان صحبت کنیم، چگونه می‌توانیم از دیگران انتظار داشته باشیم بازاریابی محتوا را درک کنند یا به عنوان بازاریابان محتوا به ما احترام بگذارند.

تبلیغات Native

بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوایی یک تکنیک بازاریابی استراتژیک برای ایجاد و نشر محتوای ارزشمند و مناسب جهت جذب و یافتن مخاطبین خاصی است – با هدف کنترل مشتری سودآور از طریق تغییر یا ارتقای رفتار مصرف‌کننده. بازاریابی محتوا یک فرآیند درحال‌ پیشرفت است که بخوبی با یک استراتژی بازاریابی کلی ادغام می‌شود. این بازاریابی بر مالکیت رسانه تمرکز دارد نه بر اجاره‌ی آن. در بازاریابی محتوا، برند صاحب رسانه شده و یک دارایی محسوب می‌شود.

تبلیغات Native چیست و چگونه پیاده سازی می‌شود؟

به طور ساده تبلیغات native این گونه پیاده سازی می‌شود:
یک فرصت با پرداخت هزینه‌ی مستقیم: تبلیغات native عبارت است از “پرداخت هزینه برای اجرا”. برندها برای قرارگرفتن محتوایشان روی پلتفرم‌هایی خارج از رسانه‌ی خودشان، هزینه پرداخت می‌کنند.
معمولا مبتنی بر محتوا (محتوا گرا): اطلاعات برای مخاطبین خاصی مفید، جالب و بسیار هدفمند هستند. بنابراین این یک تبلیغ سنتی نیست که محصول یا خدمات شرکت را مستقیما ترویج دهد.در اینجاست که تبلیغات native کمی به بازاریابی محتوا شباهت دارد (اطلاعات معمولا بسیار هدفمند و ارزشمند هستند). اما باز هم در تبلیغات native، شما پلتفرم توزیع محتوای فرد دیگری را اجاره می‌کنید (درست مانند تبلیغات)
ارائه بصورت جریان: با تبلیغات native، تجربه‌ی کاربر متوقف نمی‌شود زیرا تبلیغات native به صورتی ارائه می‌شوند که مانع رفتار طبیعی کاربر در آن کانال خاص نمی‌شوند.
برندها انتظار دارند تبلیغات native‌شان تا حد امکان مشابه محتوای سایت شخص‌ ثالث باشد. اگرچه شرکت رسانه‌ای نیز خواهان این امر است (زیرا سبب تسهیل فروش می‌شود) اما باید برچسب‌های هشدار زیادی پیرامون محتوا قرار داده شود تا اطمینان حاصل گردد که جایگاه پرداخت‌شده ۱۰۰ درصد شفاف است.

بطور خلاصه، تبلیغات native تجربه‌ی کاربر را متوقف نمی‌کند و اطلاعات مفیدی را در قالبی مشابه سایر محتواهای روی سایت فراهم می‌سازد؛ بنابراین کاربران با تبلیغات native بیشتر همراه می‌شوند تا با بنرهای تبلیغاتی (این امر برای مبلغان خوب است و اگر محتوا واقعا مفید باشد بنفع مصرف‌کنندگان است). به عبارت بسیار ساده، تبلیغات native یکی از راه‌هایی است که بازاریابان می‌توانند با استفاده از آن محتوایشان را نشر دهند.

تبلیغات Native

مرور سریع

اگر برای قرار گیری محتوا در یک جایگاه، هزینه‌ای پرداخت کنید به آن تبلیغات گویند.

اگر برای قرارگیری یک محتوای مناسب و ارزشمند در قالبی مشابه سایت شخص‌ثالث، هزینه‌ای پرداخت کنید به آن نوعی از تبلیغات native گویند. اگر برای قرارگیری محتوا در یک جایگاه هیچ هزینه‌ای پرداخت نکنید به آن تبلیغات نمی‌گویند.

اگر محتوا مناسب و ارزشمند بوده، برای جذب مخاطبین خاصی طراحی شده باشد و بدون پرداخت هزینه روی پلتفرم خودتان قرار گیرد، به آن بازاریابی محتوا گویند. این بدان معنا نیست که شما نباید هیچ هزینه‌ای برای ترویج محتوایتان به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوا پرداخت کنید. اگر مخاطب خاصی برای دریافت محتوایتان ندارید باید به دنبال یک رسانه‌ی هزینه‌ای، به عنوان راهی برای رسیدن به مخاطبین موردنظر باشید. شاید بپرسید که فرق تبلیغات native  پس با رپورتاژ آگهی چیست، به طور مختصر می توان گفت که محتوای تبلیغات native بر مشتری متمرکز است ولی متن رپورتاژ به دلیل توانمندی و قابلیت ایجاد شده در شرکت تولید و انتشار می‌یابد.

اگر کسی را دیدید که از بازاریابی محتوا یا تبلیغات native به نادرستی استفاده می‌کند لطفا وی را اصلاح کنید. به ما کمک کنید تا همگی به یک زبان صحبت کنیم و در ایجاد تغییرات مثبت در ایران سهیم باشیم.

منبع: داده فیلی

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

چرا عنصر «پول» را در تبلیغات تلویزیونی حذف می‌کنند ؟

Posted by on 2:31 ب.ظ in تبلیغات | دیدگاه‌ها برای چرا عنصر «پول» را در تبلیغات تلویزیونی حذف می‌کنند ؟ بسته هستند

چرا عنصر «پول» را در تبلیغات تلویزیونی حذف می‌کنند ؟

🔹 شاید پربیننده‌ترین تولیدات سمعی- بصری جهان نمایشی-کاپیتالیستی کنونی، نه فیلم‌های هالیوودی، نه حتی فیلم‌های هرزه‌نگارانه، که فیلمچه‌های «پیام‌های بازرگانی» باشند. فیلمچه‌هایی که هر بیننده‌ای را، از هر طبقه‌ای و در هر زمان- مکانی مرعوب خود می‌کنند؛ آنان دقیق‌تر و موثرتر از هر نوع فیلم دیگری مخاطب خود را دست‌کاری کرده و «شکل می‌دهند»

🔸 درازکردن دست و برگرفتن چیزها آن ژست مکرری است که در هاپیرمارکت‌ها اتفاق می‌افتد و در فیلمچه‌های مذکور نیز بازنمایی می‌شود. هایپرمارکت‌ها می‌خواهند بازنمایی‌کننده جهانی بهشت‌گون باشند تا «همه» چیزها – در مقام بالقوگی- در اختیار «همگان» باشد. اما یک تفاوت ظریف و البته بنیادین این تصویر را مساله‌دار و تامل‌انگیز می‌سازد؛ تفاوت میان مصرف و به‌کاربردن، تفاوت میان خریدن و برگرفتن، تفاوت میان قدرت (خرید) و بالقوگی.

🔹 اما بزرگسالان می‌دانند که کالاها علی‌رغم آنجابودن همیشگی‌شان، درعین‌حال خارج از دسترسی «بی‌واسطه» همگانی‌اند و برای برگرفتن/به‌کارگرفتن‌شان بایستی «پول»ی پرداخت شود. پول واسطه/مانعی است میان دست‌های ما و جهان(کالاها). پس گفتمان تبلیغات برای تحقق «امر کودکی» و برای بهشتین‌جلوه‌دادن فضای هاپیرمارکت‌ها، علی‌رغم وجه پوزیتیویستی-علمی‌اش، و به‌منظور جادوگونه‌نمایی‌اش – که نامی دیگر بر همان مکانیسم تقدس‌زدایی کودکانه و تحقق ارزش مصرف است – عنصر «پول» را از تصاویر می‌زداید؛ در هیچ فیلمچه تبلیغاتی‌ای نشانی از پرداخت پول در ‌ازای برگرفتن یک کالا نمی‌بینیم.

🔸 روند مبادله و معامله حذف شده است؛ یا آن کاراکتر «بیگانه‌با‌ما»ی رنج‌نادیده، کالا را از قفسه‌ها برمی‌دارد و بی‌پرداختِ پول از ساختمان هایپرمارکت خارج می‌شود، و یا آن کالا را از هوا، از هیچ برمی‌گیرد و به راه و زندگی خویش ادامه می‌دهد. به زعم فوکو گفتمان نه با آنچه می‌گوید و مرئی می‌کند، که با آنچه نمی‌گوید خود را سرپا نگاه می‌دارد.

منبع: تعرفه

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی