چاپ آگهی در روزنامه های کثیر الانتشار ۴۴۱۹۵۰۰۰-۰۲۱

چگونه تبلیغات و بازاریابی صحیح و همگام داشته باشید؟

چگونه تبلیغات و بازاریابی صحیح و همگام داشته باشید؟

تبلیغات و بازاریابی مفاهیمی هستند که تعاریف متعددی  را در بر می گیرند. اما به طور کلی می توان گفت که بیشتر مردم یک تعریف از تبلیغات دارند و آن توصیف همان کالا یا خدماتی است که برای فروش در بازار عرضه می شود.

درک مفاهیم در این زمینه متفاوت و البته حائز اهمیت است. این مقاله به توضیح و تفسیر این دو مفهموم می پردازد. به صورتی که به راحتی بتوانید در زمینه کسب و کارتان تبلیغات و بازاریابی مفید داشته باشید.

بازاریابی چیست ؟

بازاریابی به تکنیک ها و اقداماتی که در مرحله فروش جهت یک محصول یا خدمات صورت می گیرد، گفته می شود. در این مرحله شناسایی مشتریان جهت رسیدن به هدف بسیار مهم است. بازاریابی فرآیندی پیشرو می باشد که در طول زمان صورت می گیرد. این مرحله تا حد زیادی به شما بستگی دارد که در چگونگی بسته بندی و برند سازی محصول خود باید تصمیم بگیرید. این تصمیم شما را به بازار مورد هدفتان نزدیک می سازد.

یک بازاریابی موفق شامل زمینه های متعدد و قابل توجه می باشد که میزان شفافیت آن در بازار هدف شما کاملا مشخص می شود. برای این عمل می بایست سوالات زیادی پاسخ داده شود از جمله این که نیازهای مشتریان چیست ؟ چطورمی توان  به آن ها کالا یا خدمات را عرضه کرد ؟ راه های تاکید بر جنبه های مختلف محصول یا خدمات چه راه هایی است ؟ و . . .

نیاز افراد در دهه ۲۰ زندگیشان با نیاز افراد در اوایل دهه ۵۰ بسیار متفاوت است. بنابراین می بایست در زمینه ارزیابی بازار هدفتان به طور کامل و جامع اطلاعات کسب کنید تا از نیازهای بازار مطلع شوید. نام های تجاری و همچنین پیام هایی را که از این طریق می توانید برسانید، به خوبی در نظر داشته باشید و مطمئن شوید که به طور موثر در گروه ها تاثیر گذار خواهد بود. در این باره شما نیازمند یک کمپین تبلیغاتی موفق هستید.

تبلیغات چیست ؟

زمانی که تصمیم می گیرید به تبلیغات در مورد محصول یا خدمات خود بپردازید، اطمینان حاصل کنید که محصول و مشتریان خود را به خوبی می شناسید. علاوه بر آن آشنایی با مزایا و تأکید بر آن به پیش بردن یک فروش موفق کمک شایانی می کند.

بنابراین پس از پرداختن به نام تجاری و تحقیق در مورد نیازهای بازار هدف، به تبلیغ کردن که فرآیندی است در دل بازار هدف بپردازید و با بازار هدف ارتباط مستقیم برقرار کنید.

کمپین های تبلیغاتی می توانند از طریق مکان های مختلف، رسانه های صوتی تصویری و شبکه های مجازی با مشتری و بازار هدف ارتباط برقرار کنند. بخشی از تبلیغات و بازاریابی های شما شناسایی مکان های تاثیر گذار برای مخاطبین مورد نظرتان است. یک محصول می تواند یک گروه آنلاین داشته باشد، یا ممکن است که بازار هدف شما را افراد سالخورده تشکیل دهند. برای بسیاری از مشتریان مورد نظر شما رسانه های اجتماعی یکی از بهترین مراکز محبوب و متمرکز به شمار می رود. زیرا علاوه بر ارزان بودن به راحتی برای بسیاری از کاربران قابل دسترسی است.

تبلیغات و بازاریابی همگام

کمپین های تبلیغاتی در طول زمان به تکامل می رسند. زمانی که محصولات و خدمات شما در بازار قرار گرفتند اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد واحتمالا قوی تر می توانید بازار هدف را شناسایی و اصلاح کنید. علاوه بر این ها اگر محصول شما موفق به حضور در رسانه هایی مانند تلویزیون بودند، هزینه های سنگین مصرف شده برخواهند گشت.

این که بدانید چگونه موثر تبلیغ کنید یا خدمات محصولتان را ارزیابی کنید مهمترین مسئله است. با توجه به تبلیغات و بازار یابی بهتر است وقت خود را برای هر دو سرفصل در نظر بگیرید. گاهی ممکن است بازاریابی در بازار هدف به خوبی انجام شود ولی تبلیغات کامل و صحیحی صورت نگیرد و یا بر عکس این مسئله می تواند کمپین تبلیغاتی شما را در بازار هدف به مشکل برساند. به عنوان مثال محصول یا سرویس شما به فروش نرسد.

منبع: آیینه تهران

این مطلب را به اشتراک بگذار